Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS Nagyon szeretnék elemenni...

SOS Nagyon szeretnék elemenni a Bruno Mars koncertre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mondjatok érveket... A szüleimet kellene meggyőznöm. A jegyet sikerülne olcsóbban megvenni - néztem már interneten, hogy vannak eladó jegyek valamivel olcsóbban -, de a szüleim azt mondják, fital (14L) vagyok ahhoz, hogy koncertre menjek. Nem is egyedül mennék, hanem ott lennének a barátnőim is. Annyira gáz, hogy nem akarnak elengedni! :( Mindenki rajtam fog nevetni a hátam mögött...

2013. okt. 4. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
34%

Tanács: ha nem akarsz "beégni", és semmiképp nem mehetsz el végül, intézd úgy, mintha te nem akarnál menni, higgyék azt, hogy meggondoltad magad és ez neked nem is olyan fontos.

A szüleid féltenek, egyébként ez meg is fog maradni, de 14 évesen nagyon személyfüggő, hogy meg lehet-e benned bízni. Van 14 éves ember reális helyzetfelismerő képességgel, veszélyérzettel, felelősségtudattal, akit simán el lehet engedni, mert nem csak a haverok után megy, magától is tudja, meddig mehet el. És van olyan is, aki csak azt várja, hogy csapathassa egész éjjel, megy a hülyülés, a piálás, elmegy akárhova akárkivel, és marhára nem a koncert lesz a lényeg. Ha előbbi típus vagy, azt a szüleidnek is érezniük kell. Próbálj meg nagyon felnőttesen beszélgetni velük, éreztesd, hogy tudod, mit csnálsz és tudj meg minél több részletet a helyről, az időpontokról, a hazakerülés lehetőségeiről. PRóbálj meg kompromisszumot ajánlani, esetleg vigyenek el ők maguk a helyre, így látnák kikkel és hol vagy, ajánld fel, hogy eljöhetnek értetek, beszélgessenek a barátnőid szüleivel erről. Ne az legyen, hogy "anya de ez szemétség, mert a Juli is mehet és az ő anyukája sokkal jobb fej", mert ezzel csak rossz érzést keltesz bennük. Ha viszont utóbbi típus vagy, nézz magadba és rájössz, hogy nem lesz jó vége a bulinak.

Remélem tudod, hogy melyik vagy és aszerint cselekszel :)

2013. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
Mondd meg anyádnak menjen veletek. Bár mondjuk nem tudom milyen anyád van, az enyém olyan volt, akinél ez az opció simán játszott. De mondjuk volt olyan osztálytársam, akinek tök gáz lett volna, ha jön az anyja, mert olyan volt, mint valami 1700as évekbeli nevelőnő..
2013. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!