Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha ingyen bébiszit...

Mit tegyek, ha ingyen bébiszittert akarnak belőlem csinálni?

Figyelt kérdés
A szomszédba költözött egy igen khm érdekes család, anyuka itthon van, de nem törődik a gyerekekkel, ha megjöttek az oviból, a 3 éves kiskölyköt, aki még beszélni sem tud hagyja nyugodtan műanyag motorozni az utcán, felügyelet nélkül. A rendőrök szóltak nekik, azt válaszolta, hogy 'dehát már annyiszor szólt rá, nem tud mit tenni.' Van egy egyébként nagyon aranyos kislányuk, akivel elkövettem azt a hibát, hogy egyszer behívtam a lakásba. Azóta anyuka napi 1-2 alkalommal átküldi, gondolom addig is levan róla a gond. De nekem sem energiám, sem kedvem nincs órákig pesztrálni más gyerekét, bármennyire aranyos. A leggázabb, hogy ha már bejött hazaküldeni csak 1-2 óra után lehet, hiába mondom neki, hogy már ideje lenne menni, mindenre van válasza. Egyébként jelenleg munkanélküli vagyok, ezért elég sokat vagyok itthon. Nem tudom, mit tegyek. Beszéljek az anyával, vagy csak ne nyissak ajtót? Köszi!
2013. szept. 20. 09:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Tényleg ne hagyd, mert a végén már nagyon elharapózik a dolog.
2013. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
15%
Olvastad a Kis herceget???
2013. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg beszélni az anyukával, ha nem hat, akkor simán csak ne engedd be a gyereket, és pár nap múla úgyis leszokik róla, hogy átmenjen.

Egyébként hol van az apja a kislánynak? Mert az egy dolog, hogy anyuka nem ér rá /nem érdekli, de nemcsak az ő felelőssége az a gyerek.

2013. szept. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Olvastam, de olyat sehol nem olvastam benne, hogy háztartási teendőimet nem végezhetem el, vagy épp a barátommal nem bújhatok össze, vagy a kutyáimat nem tudom elvinni sétálni, mert más a nyakamba varrja a gyerekét. Vagy gondolod nekem ez az egyetlen elfoglaltságom, mert úgyis munkanélküli vagyok, mi?

Apa melózik szerintem, aztán ha hazaér még itt is melózik.

2013. szept. 20. 10:56
 15/19 anonim ***** válasza:
81%
Azért nem gondolnám, hogy a Kisherceg nyomán minden gyereket örökbe kéne fogadni akivel épp szóba áll az ember.
2013. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Mond meg anyukának hogy legközelebb gyámügyet hívod, egyébként névtelenül hívhatnád őket!
2013. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%
Hm! Az örökbefogadás és a felelös viselkedés a "megszeliditettel" szemben azért nem ugyanaz. Egyáltalán nem biztos, hogy az anyja küldi, lehet az ö saját ragaszkodása is. Természetesen nincs "joga" kisajátitani, de a gyerekek ragaszkodása (föleg aki olyan környezetben él mint amit leirtál) nagyon erös lehet.Probáld szeretettel kezelni a dolgot és ne azt érezd, hogy ingyen bébicsösznek néz a kislány téged. Persze ha valoban az anyja küldi az már egészen más.
2013. szept. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, Kérdező, hogy magad miatt nem vagy képes lerúgni a gyereket. Nyílván a gyerek szomorú arcában a valahai önmagadat látod.


Azt tisztázd magadban, hogy te mit akarsz: mindenáron megmenetni a gyereket, vagy békében és nyugalomban élni. A gyereket nem tudod megmenteni, mert nem tudod a családból kiemelni. Hathatsz rá, de csak akkor, ha különlegesen okos és érzékeny gyerek, akik felül tudja írni az otthon látott és tapasztalt nevelést. Akkor viszont egy órányi beszélgetés is gyökeresen hathat rá annyira, hogy megfordíthatja az életét. Én ilyen gyerek voltam, azért tudom, hogy létezik ilyen is.


Bármi is van, döntsd el, hogy mit akarsz és ne szívasd se magadat, se a gyereket és ne fogj mindent az anyjára.

2013. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelen esetben nem megszelídítésről van szó, hanem arról, hogy az a szerencsétlen gyerek fél perc figyelemért bárkire ráakaszkodik. Gyakorlatilag annyit kell tenni, hogy szólsz hozzá két szót, és máris Te vagy az Atyaúristen. Ez szomorú, és nem is a gyerek hibája, de a kérdezőnek semmi köze nincsen a Kisherceghez.
2013. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!