Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha ingyen bébiszit...

Mit tegyek, ha ingyen bébiszittert akarnak belőlem csinálni?

Figyelt kérdés
A szomszédba költözött egy igen khm érdekes család, anyuka itthon van, de nem törődik a gyerekekkel, ha megjöttek az oviból, a 3 éves kiskölyköt, aki még beszélni sem tud hagyja nyugodtan műanyag motorozni az utcán, felügyelet nélkül. A rendőrök szóltak nekik, azt válaszolta, hogy 'dehát már annyiszor szólt rá, nem tud mit tenni.' Van egy egyébként nagyon aranyos kislányuk, akivel elkövettem azt a hibát, hogy egyszer behívtam a lakásba. Azóta anyuka napi 1-2 alkalommal átküldi, gondolom addig is levan róla a gond. De nekem sem energiám, sem kedvem nincs órákig pesztrálni más gyerekét, bármennyire aranyos. A leggázabb, hogy ha már bejött hazaküldeni csak 1-2 óra után lehet, hiába mondom neki, hogy már ideje lenne menni, mindenre van válasza. Egyébként jelenleg munkanélküli vagyok, ezért elég sokat vagyok itthon. Nem tudom, mit tegyek. Beszéljek az anyával, vagy csak ne nyissak ajtót? Köszi!
2013. szept. 20. 09:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Először beszélj az anyjával. Ha jön át a gyerek, nyiss ajtót DE ne engedd be, vidd haza és mond meg az anyjának, hogy most nem érsz rá.


Ha az anyját nem érdekli, akkor onnantól ne engedd be.

2013. szept. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor jön a kislány ne engedd be, mond meg hogy nem érsz rá, mert: mész munkát keresni, takarítasz, vendéged van, pihenni szeretnél, egyéb házimunkát csinálsz, stb. De lehet hogy egy próbát megérne ha beszélnél a kislány anyukájával, hogy nem vagy bébiszitter, vagy ha azt szeretné,hogy vigyázz a gyerekére, akkor fizessen óradíjat, bár ezt a hozzáállásából látva kétlem,hogy meg lehet vele beszélni,mert egy intelligens szülő nem küldi más nyakára a gyerekét. Még csak annyi sem telik ki tőle,hogy maga vigye át, és rákérdezzen Nálad, hogy esetleg ráérsz-e, nem zavarna-e a gyerek, vagy vigyáznál-e rá. Nem tudom mennyire ismeritek egymást, összejártok-e? Mert ha nem akkor eléggé felelőtlen lehet a nő, én biztos nem engedném át senkihez a gyerekemet úgy hogy nem ismerem az illetőt valamennyire. (Ezt ne vedd magadra, általánosságban beszéltem.)
2013. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy te érezd magad rosszul emiatt, az anyjának kellene nevelni a gyereket, meg vele lenni, nem a szomszédnak. Megmondanám szívbaj nélkül a gyereknek, hogy dolgom van, nem érek rá, nem jöhet be. Emellett megmondanám az anyjának is, hogy ha már szült 2 gyereket, akkor azokkal foglalkozni is kellene, nem pedig a szomszédhoz küldeni állandóan, amikor ő pihenni akar. Az ilyenek nem is tudom, miért vállalnak gyereket. Ha következetesen lekoptatod őket, akkor egy idő után nem fognak ingyen babysitternek nézni, csak azt lehet kihasználni, aki hagyja.
2013. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom anyukával hiábavaló a beszéd, legjobb, ha egyszerűen nem nyitsz ajtót
2013. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
16%
elég vicces hogy arra képtelen vagy hogy nemet mondj..a saját időd a saját lakásod nehogy már neked kelljen mentegetőznöd mert más lepasszolja a fattyú kölykét neked de ha ilyen nyuszi vagy akkor ne nyiss ajtót kvázi bujkálj a saját lakásodban...nem vagy valami okos....saját magadért nem tudsz kiállni...
2013. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ismerem a nőt, talán 3x vagy 4x ha láttam, köszönésen kívül más kommunikáció nem volt. Nem szoktam a kislányt beengedni, egyetlenegyszer tettem, amúgy mindig kitalálok valamit és elküldöm, de mégis mindig jön:S Kínos volt, tegnap is épp magánórát tartottam, és leskelődött az ablakban meg dumált be (közös udvar van). Remélem, pár ilyen után leesik, hogy nem akarom, hogy átjöjjön, ha nem, akkor elkapom 'anyukát'.
2013. szept. 20. 10:14
 7/19 A kérdező kommentje:
Azt hogy okos vagyok-e szerintem nem ez határozza meg. Inkább túl empatikusnak mondanám magam, sajnálom a kislányt, mert senki nem törődik vele, csak teng-leng, és tényleg nehéz neki nemet mondani, rossz utána látni a szomorú arcát.
2013. szept. 20. 10:16
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hú, velem is csinálták ezt a szomszédok, akkor a különbséggel, hogy én 11(!!) éves voltam, a kisfiú meg egyéves...

Már a szüleim is mondták, hogy tenni kell ez ellen, mint nem lehet egy kislányra állandóan odaadni egy idegen gyereket, a felelősséggel meg mindennel együtt, aztán órákra eltűnni.

Szóltak nekik.

Biztos kínos volt egy kicsit, de az ilyen dolgokat jobb megoldani.

Neked nem KELL más gyerekét pesztrálnod, és nem is szabad amúgy, mert rádszokik, aztán a kislány nem érti majd, hogy miért nem "szereted" már. Szóval jobb az ilyet megelőzni.

2013. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Biztos vagy benne, hogy az anyja küldi át azt a kislányt?

Amikor kicsi voltam, én is ilyen barátkozós voltam, nagyanyámnak általában minden nap a fél lakótelepet be kellett járnia, mire megtalálta, éppen kit látogattam meg.

Bár én magányos idősekhez mentem, ők meg csak örültek nekem :))

2013. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Lehet, nem az anyja küldi, csak simán nem törődik vele, hova megy. Így is, úgy is zavaró. Van a velem szembeni lakásban is egy magányos idős asszony, nemhogy hozzá menne:D
2013. szept. 20. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!