Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl a szakításon?

Hogyan lépjek túl a szakításon?

Figyelt kérdés

Barátommal 8hónapig jártunk 10hónapja ismertük egymást.

Mostanra telt be a pohár nálam, a végén már mindent egymásra mondtunk a végén mindenért én voltam a hibás, szóval ma szakítottunk. Letöröltem illetve le is tiltottam közösségiről, hogy ne nézegessük egymást stb.

Csalódott vagyok én is, nekem is rossz, de így jobb lesz, tudom. Most mégis nehéz. Mit tanácsoltok, hogy műhamar túllépjek?


A helyzetet nehezíti hogy az unokabátyám legjobb barátja + kollégák is.

Most így mi lesz?? Így még nehezebb ez az egész.

Nem akarok ezentúl hallani sem róla, és nem akarom hogy emiatt megromoljon az uncsitesóm és köztem a kapcsolat.

Tudom hogy ebben ő nem tud és remélem nem is akar állást foglalni, de az exem úgy fog beállítani előtte, hogy én vagyok a legnagyobb szemét és ő semmiben sem hibás, holott persze nem így van...


Mit tegyek? Tippek?


2013. szept. 19. 09:59
 1/6 A kérdező kommentje:

tudni kell róla, hogy most is ő játszotta a sértődöttet, rám hárított minden felelősséget, elmondta a sérelmeit, és hogy MINDENÉRT én vagyok a hibás.

Az eszem megáll, gondolom nem kell bemutatnom hogy ennek a fele sem igaz, hiszen egy kapcsolat megromlásához is 2 ember kell

2013. szept. 19. 10:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy a legegyszerűbb nem gondolni rá, ha lefoglalod magad. Járj el barátnőzni, bulizni, keress egy hobbit, járj nyelviskolába, sportolj, gyakorlatilag bármi, amikor valami értelmes dolgot csinálsz, és lekötöd magad!
2013. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Unokatesódat kérd meg, hogy ez a téma legyen tabu amikor találkoztok és kész. Mivel ő ismer téged, nem hiszem hogy a volt barátod ellened tudja hangolni. Ha igen, az nem téged minősít.

Ne legyenek túlzott elvárásaid magaddal szemben. Ne akarj túl hamar túl lenni rajta. Nem tartottam soha jó dolognak, ha valaki el akar felejteni egy lelkileg megrázó dolgot, ahelyett hogy megoldaná azt magába. Tehát a tereld el a gondolataidat szerintem nem jó ötlet. Igenis gondold végig mi történt, ha kell bőgd ki magad, és tanulj az esetleges hibákból. Gondold végig az egész kapcsolatot. Mik voltak a jelek, amiket már régebben észre kellett volna venned, mit csináltál rosszul esetleg, mit tűrtél el amit nem kellett volna, mikor nem álltál ki magadért. Ha sikeresen rendbe tetted magadba ezt a szakítást keress valakit, akivel boldog leszel.

2013. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is szakítás közepette vagyok. Ha minden igaz ma költözik el a volt párom. Nagyon ideges vagyok. Én úgy próbálom túl élni, hogy el járok a barátaimhoz,és nem gondolok a jó dolgokra, csak a rosszakra. Mert nálunk ilyen is volt. A barátaim mindig azt mondják: Ne aggódj,majd új állja a helyét Pótolhatatlan ember nincs. Ki vétel a szülők, és testvérek. Azokat nem lehet pótolni.
2013. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy semmi nem történik véletlenül. Oka van annak, hogy most szétváltok, mert valami egészen más vár rád a jövőben. A múltat zárd le, magadban gondold végig az eseményeket, gyászold meg az elmúlást, dolgozd fel a fájdalmakat, aztán mindezt engedd el magadtól. Utána koncentrálj a jövőre, keress új programokat, új ismeretségeket, foglalkozz a testeddel, kényeztesd magad, egyszóval virulj ki.

Az unokatesód miatt tuti nem kell aggódnod, csak amíg nem zártad le magadban ezt az ügyet, addig jobb ha úgy alakítod, hogy ne legyen találkozás az exel, még véletlenül se.

2013. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi nektek. Sokatsegitettetek,aranyosak vagytok:)
2013. szept. 19. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!