Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még mindig a szüleimmel...

Még mindig a szüleimmel vagyok egy szobába. Nem bírom tovább. (Több lent. Olvasd végig) Ti bírnátok?

Figyelt kérdés

Márciusba leszek 17. Már 4 éve mondom nekik, hogy csináljanak már nekem szobát. 3 szoba van, de az egyik tele van pakolva mindennel, ami már nem kell de mégse engedik kidobni(Másik nagyszülőké). Tavasszal mondták hogy majd ha vége lesz a sulinak neki állnak, hogy én is tudjak segíteni, de semmi sem lett.

Pedig nyáron is mondtam állandóan nekik, ők erre elkezdtek velem kiabálni, hogy ez nem olyan egyszerű, én ezt nem érthetem meg ilyeneket.


Még az első évemen a középsuliba jó jegyeim voltak. Anya mindig kiment mikor tanultam, de ha apa itthon volt akkor nem tudtam, mert bejön a szobába, és én nem tudok úgy tanulni hogy van bent valaki. (Most másodikos vagyok.)


És még ott van az önkielégítés. Azt se tudom csinálni normálisan, mert ott vannak és alszanak.

De annyira fel vagyok valamikor izgulva, amikor sokáig nem csináltam, hogy nem is bírnék elaludni, ha nem csinálom.


EZENKÍVŰL nagyon csendes vagyok. Mindenki kérdezi(suliból) hogy minek vagyok ilyen, szoktam-e kiabálni, és ha van

barátom(mármint pasim)akkor azzal szoktam-e beszélni(lányok szokták kérdezni).


Tegnap úgy kiborultam(mindkettő ügyben) hogy sírtam, ideges voltam, és ilyenkor még kapkodom a levegőt is és nem bírok megállni vele, mindent ami összetéphető idegeségemben összetéptem volna. (Szerintetek, ez idegroham?)

Még a fejem is annyira fáj mindig. Elegem van.

Mindig csak tűrtem, és semmit nem tudok csinálni.


2013. szept. 15. 15:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez beteges, hogy egy 17 éves együtt van a szüleivel, holott van másik szoba...


Ez teljesen abszurd, és szerintem egészségtelen is... ők hogy a viharba szexelnek????

2013. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%

Én is csodálkozom, hogy a szüleidnek nem jutott még eszébe, hogy 17 évesen megilletne egy külön szoba, pláne, hogy van egy lomos szobátok is. Nem tudsz racionálisan összepakolni itt úgy, hogy beférjen egy heverő, egy íróasztal?

Ne idegességgel, hanem kitartással, következetesen járj a nyakukra, kérd őket,hogy a nyugodt tanuláshoz elengedhetetlen a csend, a nyugalom! Egyelőre elég lenne a szoba fele, ha nem tudnak mit kezdeni a lomokkal.

2013. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%

ha annyira zavarnak már átköltöztél volna a másik szobába egy ágynak csak tudsz helyet csinálni a kacatok közt


kicsit legyél önálló

2013. szept. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%

hihetetlen, hogy milyen szülők vannak.

mondani sem kellene, hogy csinálják meg a szobát neked.

2013. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Kollégiumba nem tudsz menni?
2013. szept. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig aludtam a szüleimmel egy szobában és maga volt a pokol, gyűlöltem, mindennél jobban. Szerintem fogd magad és kezdj el egyedül pakolni. És mondd nekik, hogy megígérték. Elég lusta bagásnak tűnnek, maguktól úgyse fognak nekiállni.
2013. szept. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdj el szépen pakolászni az említett raktár szobában, egyre több és több helyet sajtolva ki belőle. Mindig csak egy ottlévő tárgyra koncentrálj, azt az egyet kérdezd meg mire való, ki mikor használta utoljára stb. Ami már két évnél régebben nem volt használva, simán ki lehet dobni. Esetleg ha nem drága holmikról van szó, akkor vedd rá őket, hogy dobjátok ki, ha majd annak idején kell, te segítesz nekik beszerezni egyet és beszállsz a költségbe is. Ugyse fog kelleni nekik :) Sőt, ha mindent kipakoltok pár hónap múlva azt is elfelejtik majd egyátalán mi volt ott. Esetleg ha jó fejek a nagyszülők, akkor ebbe a tervbe be lehet őket is vonni.

Lassanként költözz be, először csak egy ágy, aztán egy asztal.. stb.

Normális és jogos az igényed, hogy legyen egy külön kis zugod. Sajnos sok gyerek lakik egy légtérben a szüleivel, de ott nincs is lehetőség bővítésre, nálatok meg nem erről van szó. Szóval nem a pénztárcájukba túrkálsz a kéréseddel, nyugodtan legyél határozottabb és kezdj cselekedni!

2013. szept. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 gömbicica ***** válasza:
0%

Azoktól a Kedves Hozzászólóktól kérdezném, akik azt javasolták. hogy ez a 17 éves gyerek dobozolja be a kiszemelt szobába levő holmikat,

MIKOR CSINÁLTATOK RAMATYOLÁST LEGUTÓBB A SZOBÁTOKBA? ( ha már Ti olyan szerencsések vagytok, hogy Nektek van ilyen!) LEGYEN AZ KINŐTT RUHA, MEGUNT EZ+AZ, MÁR NEM IRÓ TOLL,RÖVIDRE HEGYEZETT CERUZÁK, LEJÁRT SMINK CUCCOK, NETÁN CSOKIPAPIR A FIÓKBÓL, stb.stb.???????

2013. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 gömbicica ***** válasza:
0%

jah, és az lemaradt, hogy mit szólnátok hozzá, ha mondjuk a szülők ugy gondolnák, hogy a szobátokban levő ez+azt bezsákolnák, mondjuk a kockás kabát már nem volt rajtad tavaly se, és kiraknák?

nem tudhatjuk, hogy abban a ramatyos szobában mik vannak.

Nekem is számtalan olyan cuccom van, amit már lehet, hogy tizszer is átrámoltam, átnéztem, és mindig visszatettem(((

2013. okt. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A dobozolás nem feltétlen jelent kidobást. Senkinek nem lenne semmi baja attól,hogy a két éve nem hordott ocsmány pulóver nem a szekrényben áll,hanem annak tetején egy dobozban. Akik írták a kidobást többnyire említették,hogy beszélje meg a szülőkkel.

Egyébként évente átnézem a dolgaimat és megválok mindentől ami nem kell. (ami ismételten nem kidobást jelent, mert ahhoz nekem sincs szívem,hogy a jó csak megunt/kinőtt ruhák a kukában landoljanak)

2013. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!