Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fussunk neki ennek a...

Hogyan fussunk neki ennek a beszélgetésnek? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
A páromnak van egy 16 éves lánya egy előző kapcsolatából. A lány anyukája sajnos fél éve meghalt és ő úgy döntött, hogy a nagymamájához költözik. Az apjával nem túl jó a viszonyuk, a megítélt láthatások nagy része is veszekedésbe fulladt, azon kívül még a telefont se vette fel, ha látta, hogy az apja hívja. Velem eddig 4X találkozott, de még köszönni sem volt hajlandó. A nagymamája egyre többet betegeskedik és megkeresett minket, hogy nagyon örülne, ha továbbra is nála élne az unokája, de ő már nem képes ellátni, nem tud rá felügyelni. Fél, hogy rossz társaságba fog keveredni vagy valami hasonló. Szeretné ha inkább hozzánk költözne. Ezt együtt kellene megbeszélnünk, de nem tudjuk hogyan vágjunk bele. Ki legyen ott az első beszélgetésnél? Mivel kezdjük, mi legyen a fontossági sorrend?
2013. aug. 23. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát, legyen ott mindenki, te meg a párod, és a nagymama is. És szerintem legjobb ha a nagymama neki is felvázolja a helyzetet.
2013. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jobb, ha az apja beszél vele legelôször, aztán te.

Nyugodtan, bármilyen témáról kell eleinte beszélgetni vele, nem mindjárt a lényegre térni, erre figyeljetek oda.

Te kérdezô, ha kedves leszel hozzá, elnyerheted a "szeretetét".

Én ugyanebben a helyzetben voltam, én voltam a lány. Nekem így bejött, de minden ember más.

Remélem segítettem egy kicsit.

Sok sikert!

2013. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elso beszélgetésnek a nagymama es az unoka között kell lezajlania. A másodiknál kell a parod is es utána következik az, hogy te is ott legyél.
2013. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első: nagymama-unoka (és talán már itt is lehet az apa)

Második: apa-lánya

Harmadik: apa-lánya és te

2013. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mi is hasonlóan képzeltük a sorrendet. Nagyon félek attól hogy mit fog reagálni a költözésre. Gyakorlatilag az egész életét át kell variálni, másik iskola, más környezet, ismeretlen emberek. Azt sem tudjuk még mi lenne a legjobb megoldás a szobák elosztására. Valószínűleg az 5 éves húgával lesz egy szobában, akit még nem is látott és ez még csak a lehetséges problémák egy része. Nem tudom, hogy velem milyen lesz a viszonya. 10 évig még a nevemet sem akarta tudni, most meg össze kell költöznie velem és a családommal.

2013. aug. 23. 13:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát nem lesz könnyű. :s Akárkinek a hibája is volt, borzalmas, hogy még nem látta az 5 éves húgát, és téged sem ismer! Ez így nem normális dolog.

És most egy lázadó kamasz, aki amúgy is haragszik a világra, hát még az anyja elvesztése, meg ez a nagy változás... :s

Készüljetek fel arra, hogy türelmesnek kell lennetek vele, megértőnek. Nem szabad belemenni valami háborúzásba. Neked kell majd felnőttnek lenned, és nagyon észnél lenni, mert szerintem provokálni fog, és feszegetni a határokat. Valószínűleg szemtelen és flegma lesz, és direkt nem fog pl. segíteni otthon, undok lesz a kicsivel, stb.

Ha belemész a vitákba, egy életre elmérgesedhet a helyzet. Mindenképpen egyértelmű szabályokat kell lefektetni, és azokat higgadtan, de nagyon komolyan elmagyarázni, és betartatni.

Remélhetőleg, ebben az apa is partner lesz, hiszen végül is ő lesz itt a kulcsfigura.

2013. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!