Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltozás után a születési...

Névváltozás után a születési név a régi marad?

Figyelt kérdés
Sokszor kérdezik űrlapoknál, felvételinél stb. a születési nevet. Most, hogy megváltozott a családi nevem a régi nevem kell beírni vagy oda is az újat? Eddig azt hittem a régit kell, de most tudtam meg, hogy a születési anyakönyvi kivonatba is átírják az új nevemre. Köszönöm!
2013. aug. 22. 20:49
 1/9 Ditta323 ***** válasza:
100%
Az attól függ: Ha férjhez mész a születési név az a régi, ha elváltak a szülők és nevelőapa felvesz a nevére akkor az anyakönyvi kivonatban változtatják a neved
2013. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ditta323 ***** válasza:
72%
Jah a családi név ami a személyiben van
2013. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Születési név úgy tudom, hogy ami az anyakönyviben szerepel.


Ha férjhez mész akkor a születési név a lánykori név, vagyis ha Kis Virág voltál akkor az.

Ha a névváltozás Kis Virágról Nagy Ibolyára történik, mert nem akarsz apud nevén maradni vagy bármi, akkor az lesz a születési neved.

De inkább kérdezz meg egy anyakönyvvezetőt, hogy mi a szitu.

2013. aug. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor nem férjhez mentél, hanem névváltoztatási kérvényt adtál be. Akkor úgy működik, hogy ha megkaptad a névváltoztatási okiratot, akkor el kell menni a születési hely szerinti anyakönyvvezetőhöz, ott át kell vezettetni az okirat alapján az adatokat és kiadnak egy új születési anyakönyvi kivonatot (asszem 2000 Ft), ott már az új neved fog születési névként szerepelni. Utána már azt kell használni.
2013. aug. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 zabmester ***** válasza:
75%

Abból, hogy "születési név" szerintem elég egyértelmű, hogy azt jelenit, hogy az a neved, amit születésedkor kaptál. Különben mi értelme lenne külön megkérdezni egy nyomtatványnál, vagy akárminél, hogy mi a születési neved? Ha férjhez mész, és Kovács Elemérné vagy, akkor pláne pont az a lényeg, hogy a születési névhez azért oda legyen írva az is, hogy téged hogy hívnak, mert a nevedből csak a férjedé derül ki. De egy Szabó Kamillának is lehet más a születési neve, mert felvehette a férje nevét így is, a születési neve meg lehet, hogy Takács Kamilla.

Csupán azért nem lánykori nevet írnak már, mert manapság már a férfi is felveheti a felesége nevét, vagy mindketten felvehetik egymásét, ezért férfiaknál is megeshet, hogy a születési nevük más, mint amit már házasként viselnek. Egy pasinál meg hülyén nézne ki, ha a lánykori nevét firtatnák, ezért van helyette születési név, így mindkét nemnek megfelelő.

2013. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Bár a kérdező nem pontosított, se szerintem nem házassággal változott a neve...

A kérdésedre nem tudom a választ, engem is érdekelne.

Logikusan azt gondolnám, hogy ha eddig Kovács Katalin voltam, s Kovács Kitti lettem, akkor a születési nevhez Kovács Katalint, írok, a jelenlegi nevemhez, pedig Kovács Kittit....

2013. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os! 4.vagyok. Nem, nem így van. Az eredeti születéskor kapott név névváltoztatás után "elveszik". Az én gyerekeim X vezetéknevűnek születtek, születésük után változtattuk meg nekik X-Y változatra (nem kaphatták meg egyből a kötőjeles változatot). 4 hónaposan kaptak új anyakönyvi kivonatot, nekik bárhová már az X-Y születési nevet kell írni. Nyoma sincs az eredeti vezetéknevüknek csak a kórházi papírok, ill az oltási könyvük, amit még a kórházban állítottak ki.

Kérdező, megvan már az okiratod? Akkor tessék gyorsan kikérni az új anyakönyvit és beszélni a hivatalban dolgozókkal. Nem az okmányirodával!

2013. aug. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod...tehát a logika felülíródik:)



Szerintem a kérdező is erre volt kíváncsi, bár eltűnt..

2013. aug. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szívesen. Akkor ezt jól megbeszéltük :)

(én val.szeg jobban körbejártam a témát módosítás előtt, mert nem akartam keveredést a gyerekek életébe)

2013. aug. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!