Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborítanak a csajok, hogyan...

Kiborítanak a csajok, hogyan ne legyek bántó?

Figyelt kérdés

Két elég közeli barátnőm gyerkőcös témájával kapcsolatban tettem fel a kérdést.

Régebben sokkal szorosabb volt a kapcsolatunk, most is lehet mondani, hogy igen jó barátnők vagyunk, de nekik fenekestül felfordult az élete szülés óta (ez természetes, nem ez a gondom). Ritkábban találkozunk, bár gyakran hívnak, hogy menjek át babázni, de egyre jobban nehezemre esik átmenni az örökös panaszkodás miatt.

Én ezt nem értem amúgy :S

Egyikőjük folyamatosan mondja, hogy a gyereknevelésnél és háztartásozásnál keményebb meló nincs a világon, ráadásul a férje sokat dolgozik, keveset tud segíteni, már teljesen kivan.

A másik csajszi meg állandóan elgyötört, hogy neki semmi ideje nincs magára, régen volt fodrásznál, kialvatlan, nincsenek új ruhái, kukózik a 4 fal között.

Én meg nem tudok erre mit mondani.

Komolyan nem értem, de félek, hogy egyszer valami bántót találok mondani.

Ők akarták ezt az egészet, gyereket szülni, munkából kiesni,most akkor ez jó nekik vagy sem?

Én sosem szeretnék gyereket, nem vagyok értük oda, de ez az én véleményem, nekik határozottan örültem, mikor összejött, hiszen erre vágytak.

Aztán most meg mintha sosem látnám egyikőjüket sem boldognak, és félek, hogy egyszer azt találom mondani, hogy lett volna eszed mielőtt szültél, vagy valami hasonló alpári dolgot.

De amúgy meg barátnők vagyunk, szeretnék mellettük állni, hoyg jobb legyen, de ebben a gyerek dologban én kicsit sem vagyok otthon, meg ebben mit tudnék amúgy is segíteni? Mi ennek a pozitív oldala, hogy inkább azt erősítsem bennük?

A két lány egymással is jóban van egyébként, gyakran gondolok rá, hogy miért nem inkább egymáshoz jönnek-mennek gyakrabban, biztos jobban is értenék, hogy mi a helyzet.

Én csak azt látom belőle, hogy ők akartak ekkora felelősséget, most meg minden rossz mégis csak. Vagyis hát ezt gondolom annak alapján, amit mondanak.

De akkor sem szeretném őket bántani.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Hogy tudta, hogy a barátja bajban van, de magának kereste, ezért segíteni sem tudott rajta?


2013. aug. 21. 01:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egyiknek fiú, másiknak lány :)

A lány már nagy baba, ha jól mondom, akkor 7 hónapos elmúlt, a kisfiú kisebb, ő május végén született.

Amúgy aranyos kis csomagok voltak mindketten, szépek is.

Nem tudom ezt az árnyoldalt, hogy mennyire nem tudták.

Okos lány mindkét barátnőm :)

De lehet akkor mégsem erre számítottak. Vagy nem tudom.

De most abban bízok, amiket még írtatok, hogy ha még nagyobbak lesznek a skacok, akkor megint minden oké lesz.

Addig meg azért kitartok mellettük, és dicsérni fogom őket :)

Köszönöm még egyszer a válaszaitokat!

2013. aug. 21. 12:01
 12/14 anonim ***** válasza:

Akkor még kicsit messzebb van a 'szabadság' a barátnőidnek,mert még picik a babák:)

Ez nem okosságon múlik igazán,hanem erre igaz az a mondás,hogy addig amig nem vagy benne,nem tapasztalod nem tudod:)

Most ők tapasztalják:)

2013. aug. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel mindkettőnek első baba, nem is mernek mozdulni. Nyilván mindent tökéletesen szeretnének csinálni, minden a picik körül forog emiatt nincs idejük saját magukra. Picit több lazaság nem ártana nekik, nem kell annak a lakásnak csillogni-villogni, és éppenséggel a babák napirendjét sem kellene másodpercre pontosan betartani. Akkor legalább ki tudnának mozdulni, kicsit emberek közé, levegőre és kevesebb lenne a panasz is. Majd a 2. 3. gyerkőc után nem fognak ezen problémázni.
2013. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Azért panaszkodik, hogy dicséretet kapjon. Munkahelyen is ha elvégzed a munkádat, akkor kapsz két jó szót. Mikor otthon van az ember és a kutya hozzá sem szól akkor jól esne egy elismerés, hogy igen jól végzi a munkáját."


Ezt nagyon jól leírtad!!!!

Én voltam már egyedülálló dolgozó nő, GYED-en lévő anyuka, dolgozó anya bölcsis/ovis/iskolás gyerekekkel, és ebből a legnehezebb az volt, amikor csak otthon voltam a gyerekekkel. A munkahelyemen legalább kaptam két jó szót, elismerést, otthon meg ha kidolgoztam a belem, akkor is csak annyit, hogy akkor mit NEM csináltam még meg, és mikor méltóztatok hozzáfogni. A munkahelyemen meg még a kávémat is nyugodtan meg tudtam inni és pisilhettem anélkül, hogy valaki visítana az ajtó előtt vagy pici ököllel verné.


Nem a gyerekekkel, az elvégzendő feladatokkal van a baj, hanem azzal, hogy két jó szót nem kapunk érte. Nem a Nagy Magyar Anya díjat várjuk és hogy leboruljanak előttünk, de legalább egy vállveregetés néha jól jönne.

2013. aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!