Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiborítanak a csajok, hogyan...

Kiborítanak a csajok, hogyan ne legyek bántó?

Figyelt kérdés

Két elég közeli barátnőm gyerkőcös témájával kapcsolatban tettem fel a kérdést.

Régebben sokkal szorosabb volt a kapcsolatunk, most is lehet mondani, hogy igen jó barátnők vagyunk, de nekik fenekestül felfordult az élete szülés óta (ez természetes, nem ez a gondom). Ritkábban találkozunk, bár gyakran hívnak, hogy menjek át babázni, de egyre jobban nehezemre esik átmenni az örökös panaszkodás miatt.

Én ezt nem értem amúgy :S

Egyikőjük folyamatosan mondja, hogy a gyereknevelésnél és háztartásozásnál keményebb meló nincs a világon, ráadásul a férje sokat dolgozik, keveset tud segíteni, már teljesen kivan.

A másik csajszi meg állandóan elgyötört, hogy neki semmi ideje nincs magára, régen volt fodrásznál, kialvatlan, nincsenek új ruhái, kukózik a 4 fal között.

Én meg nem tudok erre mit mondani.

Komolyan nem értem, de félek, hogy egyszer valami bántót találok mondani.

Ők akarták ezt az egészet, gyereket szülni, munkából kiesni,most akkor ez jó nekik vagy sem?

Én sosem szeretnék gyereket, nem vagyok értük oda, de ez az én véleményem, nekik határozottan örültem, mikor összejött, hiszen erre vágytak.

Aztán most meg mintha sosem látnám egyikőjüket sem boldognak, és félek, hogy egyszer azt találom mondani, hogy lett volna eszed mielőtt szültél, vagy valami hasonló alpári dolgot.

De amúgy meg barátnők vagyunk, szeretnék mellettük állni, hoyg jobb legyen, de ebben a gyerek dologban én kicsit sem vagyok otthon, meg ebben mit tudnék amúgy is segíteni? Mi ennek a pozitív oldala, hogy inkább azt erősítsem bennük?

A két lány egymással is jóban van egyébként, gyakran gondolok rá, hogy miért nem inkább egymáshoz jönnek-mennek gyakrabban, biztos jobban is értenék, hogy mi a helyzet.

Én csak azt látom belőle, hogy ők akartak ekkora felelősséget, most meg minden rossz mégis csak. Vagyis hát ezt gondolom annak alapján, amit mondanak.

De akkor sem szeretném őket bántani.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Hogy tudta, hogy a barátja bajban van, de magának kereste, ezért segíteni sem tudott rajta?


2013. aug. 21. 01:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Nincsenek bajban, csak alkalmazkodniuk kell az új életükhöz. Kinek hogy megy, milyen ütemben. Esetleg vigasztalhatod őket, hogy ha kicsit nagyobb lesz a kicsi, akkor hátha könnyebb vele mozdulni, vagy segíthetsz programokat nézni, mert gyerekkel is van sok lehetőség, ilyen zene bölcsi, olyan baba-mama kör, baba úszás, ringató mit tudom én.


Egyébként igen, egymáshoz kéne járniuk, meg más kismamákhoz. Nem is értem.

2013. aug. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Majd visszaáll az életük, ha a gyerek oviba megy.

AMúgy tényleg nem egyszerű egy kisgyerekkel egyedül otthon, + háztartás.

Nekem sincs gyerekem, és én sem szeretnék.


Nem lehet, hogy kicsit kivűlállónak érzed magad mellettük?

2013. aug. 21. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

...magának kereste a bajt...

Nincsenek bajban, így kerek az életük!

És hogy a gyerekes miért nem a gyerekes barátságát keresi? Igaz barátság nem csak gyerekesek között van, hanem gyerekes és nem gyerekes között is létezik. Tapasztalat!

Nálatok valószínű erről szó sincs, részetekről itt ér véget a barátság!Ez nem az igazi. És főleg miattad, kérdező!

2013. aug. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%

Mi négyen vagyunk barátnők. Imádjuk egymást, és ha oda kerülne a sor, hogy valakinél jön a baba, nem húzgálná senki a száját.

Kérdésedre válaszolva, azért nem egymáshoz mennek csak, mert azt gondolják hogy te is a baráti körbe tartozol. Nincsnek bajban, hiszen ez a normális. Fura egy felfogásod van.

2013. aug. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem te mint barátnő igen sokat segíthetnél nekik. Pl megbeszélitek hogy elmentek a fodrászhoz, te addig tologatod, vagy fogod a babát.( nem tudom mekkora gyerek) vagy elmentek vásárolni, míg a barátnőd próbál te vagy a babával. Vagy egyszerűen felajánlod hogy délután vigyázol 2 órát rá míg a barátnőd alszik.

Rosszul fogalmaztad meg ezt az egész dolgot. Azt látod csak hogy rossz ez rossz az, nehéz stb.. De a gyerek nem csak rossz oldalból áll. Most egy nehezebb időszakban vannak, de majd ez is elmúlik. 20 év múlva neked lesz majd rossz, mikor dicsekszenek hogy Dezsőke orvosnak tanul, Rékának most esküvőt szerveznek, rád meg a kutya nem nyitja az ajtót. De mindegy. Írod hogy szeretnél segíteni nekik, hát tedd úgy mint az elején írtam.

2013. aug. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha jön a baba minden megváltozik. Az elején tényleg nincs idő szinte semmire sem. Nehéz a közlekedés, néha lehetetlen. Én konkrétan másfél évig szinte csak a lakásban éltem, a második emeleten lakunk és nincs lift. Egyedül kellett volna levinnem a gyereket a babakocsival együtt meg a cuccokat. Ez kb. húsz kilót jelentett volna az elején, most már sokkal többet... és én ötven kiló vagyok meg 160 centi. Egyszerűen nem tudtam levinni a babakocsit.

Ha te is olyan helyzetben lennél mint ők, te is panaszkodnál, mert elveszítetted a régi életed, amikor szabadon tudsz mozogni, nem vagy 24 órán át időhöz kötve. Van olyan baba aki végigüvölti azt az egy órát amíg az anyja elmegy fodrászhoz például. Ergo vagy viszed magaddal a gyereket (ezt nagyon nem szeretik se a fodrászok se a vendégek) vagy olyan lesz a hajad amilyen. Miért nem ajánlod fel neki, hogy elviszed a babát meg őt is a fodrászhoz és amíg ő szépül addig te tologatod kint a gyereket.

2013. aug. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szep dolog, hogy segiteni szeretnel. Abban tudsz segiteni, hogy kimozditod az otthoni eletbol. Allatkert, uszoda, szauna, strand, mozi, Gellért-hegy, Margit sziget.


Gyerekkel vagy gyerek nelkul, az mar szinte mindegy. Csak ki tudjon mozdulni.


Azt meg tapasztalatbol mondom, hogy a gyerek csupan az ANYJANAK hisztizik, azert hogy ne menjen el. De ha mar elment, akkor a hiszti abba marad. Maximum 20 perc siras van. De inkabb 5-8 perc. Ugyhogy nem eszik olyan forron a kasat!


(F)

2013. aug. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért panaszkodik, hogy dicséretet kapjon. Munkahelyen is ha elvégzed a munkádat, akkor kapsz két jó szót. Mikor otthon van az ember és a kutya hozzá sem szól akkor jól esne egy elismerés, hogy igen jól végzi a munkáját. Nagyon jó anya és szépen rendben tartja a lakását. Néha mondjál neki pár jó szót mert tuti, hogy azzal feldobnád a napját. :)
2013. aug. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Ha te is olyan helyzetben lennél mint ők, te is panaszkodnál, mert elveszítetted a régi életed, amikor szabadon tudsz mozogni, nem vagy 24 órán át időhöz kötve. "


Azt hiszem ez az a rész, amivel nem tudok mit kezdeni.

Ha úgy veszítették volna el a régi életüket, hogy valami családi tragédia történik, vagy munkahely elvesztés, vagy bármi kivédhetetlen, akkor sokkal jobban tudnám kezelni.

Lehet rosszul fogalmaztam, hogy bajban vannak, és nem ez a jó szó rá, de ez nem egy kivédhetetlen helyzet, mert ők akarták, és most ti is azt mondjátok, hogy csak a rossz oldalát látom. Nem tudok mást látni, mivel csak az örökös panasz van, látom, hogy szenvednek, mondják is, hogy nagyon rossz, de nem tudom azt mondani, hogy ilyen az élet és találjunk ki valamit, mert ezt se visszacsinálni nem tudják, másrészt ezt nem az élet hozta sorszerűen, hanem így alakították.

Nekem ez kicsit olyan, mintha most saját akaratomból kiköltöznék tanyára, aztán soha senki semmi jót nem hallana tőlem, csak folyton panaszkodnék, hogy milyen rossz, meg nincs közlekedés, meg ez sincs, meg az sincs.

Nem tudom értitek-e.

Vannak dolgok, amiket nem tudunk kivédeni, úgy kell megoldani. Vannak dolgok, amikre vágyunk, aztán ha úgy érezzük, hogy mégsem ilyen lovat akartunk, akkor visszacsináljuk, vagy továbblépünk. De azt még én is tudom, hogy egy gyerek nem ilyen.

És ha ezt tudom előre, hogy mivel jár, és mégis akarom, akkor nem panaszkodom folyton, és más segítségére számítok.

Én tényleg nem akarok bántó lenni a kérdésben, hoz az ember időnként rossz döntést, vagy nem kellően átgondoltat, csak most nem tudom, hogy mit mondjak.

Talán azt megpróbálom, hogy erősítem bennük, hogy karakán csajok, hogy vállalták, én tuti nem tudnám megtenni.

Meg azt is megpróbálom, hogy menjünk el valamerre, ha valaki vigyázna addig a gyerekekre.

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2013. aug. 21. 11:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van,mert amikor még csak tervben van a baba,akkor nem sok ember van ezekkel a dolgokkal tisztában mi vár rá ha a gyerek megszületik.Ha kiköltözöl a tanyára 100%-ban tudod mi vár rád.

Kevesen tájékoztatják az anyukákat a gyereknevelés 'árnyoldalairól'.

Rengeteg minden megváltozik akkor az életben.

Sokan csak azt gondolják,hogy jajj kis cuki baba,majd sokat simogatom,nyúzom,nagyokat sétálunk és mint a tündérmesében minden szép és jó.

Na ja,csak ott a fogzás,a hasfájás,az éjszakázások,a szeparációs szorongás,később az akaratosság,a dac stb stb.

Milyen idősek a babák amúgy?

Véletlenül nem fiú babák?:D

2013. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!