Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen szigorú velem...

Miért ilyen szigorú velem anya? Mit csináljak, hogy elengedjen valahova? Akárhova! (bővebben lent) (16/L)

Figyelt kérdés

Egyik nap mondta anyu,hogy mennyünk el pulcsit venni nekem és mondta,hogy neki csak a szombat délelőtt jó.Én akkor mindig dolgozok, lemondtam a munkámat,h elmehessünk és utána mentem volna próbára és mentem volna bulizni egy másik városba.Anyának eszébe jutott h nem takarítottam és mondta h addig nem mehetek el ameddig meg nem csinálom szoval válasszak. vagy vásárlás vagy buli!mondtam h "saját felelősségre" megprobálom h próba után takarítok és utána ha lekésem a vonatot akk már el se megyek. és erre csak mosolygott...bementem a szobába mondtam h mindjárt kész vagyok. összekészültem megyek ki és kérdezem h mikor indulunk? erre ő:te nem jössz.mondom mert??? és azt mondta erre h azért mert nem fogok takaritani és első a kötelesség blabla...és akkor elkezdtem neki bőgni hisztizni és azt mondtam rá h milyen szemét és gonosz mert ezért mondtam le a munkámat is!ez nem érdekelte,elment én meg még a fejéhez vágtam h vissza se gyere!hozott nekem pulcsit(de nem tetszik...) és azóta ott szivat ahol tud. összeveszett a legjobb bnőjével MIATTAM, mert a bnője azt mondja hogy engem nem szeret ugy mint a többi tesomat mert engem nem vitt el! és azt mondta hogy nem mehetek sehova. most itt van a szünet. kérdeztem h mit fogok csinálni minden nap és erre azt mondta h: hát elmehetsz maximum 10ig. mondom azta qrva:O:O és akk már telt a szünet és kérdeztem h pénteken elmehetek majd egy sz.napi buliba? és rávágta h nem! mondom mert?:O és kiderült h ő ugy értette hogy majd egy napot kiválasztok és akk elmehetek 10ig...a többi nap minden este 8ra otthon kell lennem! na mondom ez nem normális. és tényleg sehova nem mehetek! holnap lesz modellválogatás és el szeretnék menni de természetesen az is más városban lesz és este 10re érnék vonattal haza. és azt mondta hogy az éjszakába nem utazgathatok...blabla és h nem akar elengedni. na mondom lenne lehetőségem erre ettől is megfoszt.és végül előbb megyek mert majd megkérem a szervezőket h hadd mennyek az előbbi időpontra és akkor 8ra leszek otthon...és azt mondta hogy ha nem érek haza időbe akkor EGY ÉVIG SEHOVA nem mehetek. miért ilyen buta?:S én tökre ugy érzem h nem szeret és eltilt a barátaimtól :S:S

(köszönöm mindenkinek a fáradozását aki ezt elolvasta! :)


2009. okt. 28. 21:00
1 2
 11/18 anonim válasza:

hát, ha nem csak úgy jó tanuló lennél, meg takarítanál, hanem téll tisztelettel bánnál édesanyáddal, akkor biztos, hogy most nem itt tartanátok.

Persze anyukád is hibás, de egyedül nem lehet veszekedni, úgyhogy rajta: legyél tisztelettudó és jó kislány, ne sértegesd és ne vedd természetesnek, hogy el kéne engednie.Ha ezt mind betartod, akor 2 hét alatt garantált az eredmény.


Egyébként engem sem engednének éjszakába utazgatni, és megértem őket. Csak annyi a különbség kettőnk közt, hogy én úgy nőttem fel, hogy nagyon sokszor felelősséggel tartoztam a testvéreimért( mert kicsik még),épp ezért képes vok megérteni a szülőket (lassan már átveszem néha a szerepüket itthon is).

Külföldön is voltam gyermekotthonban, mint önkéntes. Ott én számítottam a legfiatalabbnak, de ugyanolyan éretten tudtam viselkedni, mint nálam 10 évvel idősebbek.MOndták ezt mások és ezt a családi hátteremnek köszönhetem.

Te csak akkor fogod ezt megtanulni, ha gyereked lesz, én ebből a szempontból szerencsés vok.

16/L

2009. okt. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Azért nem feltétlen teljesen felelőtlen a kérdező, mert pl. dolgozik 16 évesen, amit a többség azért nem tesz meg.

Neked kedves kérdező csak azt tudom tanácsolni, hogy ne hisztizz. Azzal pont az ellenkezőjét éred el annak, amit szeretnél. Másrészről hidd el, pár év múlva mosolyogni fogsz a mostani önmagadon. Mindig jön új lehetőség, ha most nem mész el válogatásra, akkor elmész jövőre vagy két év múlva. Bulizásra is van még rengeteg időd.

Nekem 21 évesen ha este későn utazom vagy tudják, hogy házon kívül vagyok, hívnom kell őket, amikor hazaértem és biztonságban avgyok. Szimplán félt, nem akar rosszat neked. Legyél te is türelmesebb, nem sokáig tart ez az állapot.

2009. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
na sikerült a modell válogatás??
2009. okt. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
nem mehettem el...de köszönöm a kérdésed :D
2009. nov. 1. 12:43
 15/18 anonim válasza:
Nem értem ezeket az emberek.. Nha mindegy. Nem akarlak bántani, de nekem egész kicsi koromban halt meg az anyukám, az apukám elhagyott minket és a bátyám nevelt fel. És néha áldottam volna az eget ha lett volna egy anyám aki megtilt nekem dolgokat, sokkal jobb életem lenne most. És amúgy szerintem nem durva hogy 16 évesen nem engedi hogy összevissza csavarogj meg buliba járj...
2010. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Itt szinte mindenki tahó! Segítséget kér egy meg nem értett tini és mindenki csak bántja. Sajnos az én lányommal is voltak problémáim, de józan ésszel gondolkodtam és beismertem én is a saját hibáimat. Kicsit nagyobb szabadságot hagytam a lányomnak és most jobban tisztel mint mikor vasszigorral neveltem őt. (38/nő)
2011. okt. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Aszakura válasza:
Nekem az a véleményem, hogy mindegy kivel beszélek, ha egy ember áll velem szemben, akkor nem úgy kérdezek vissza, hogy "mert?" Ez a flegma rövidítés elmegy az msn-en, vagy a facebookon, de én még ott sem szeretem használni. A saját anyámmal szemben meg pláne nem. 16 évesen én is csak tízig mehettem ki. És ez az év minden napján, függetlenül a jó vagy rossz eredményektől, és ma már úgy gondolom, hogy egy 16 évesnek nincs is helye az éjszakában.
2012. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Regii Benke válasza:
èn 14 èves vagyok anya nagyon sok helyre ki enged !!ezt annak koszonhetem hogy bizik bennem !! :) igaz meg mondja hogy hányra menjek haza de nekem az az idő bőven elèg nèha elöbb haza is èrek :)
2017. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!