Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Én 17 eves lany vagyok, a batyam 22. Az apank minden heten hetfotol pentekig masik városban dolgozik, anya is nagyon ritkan van itthon, mert nyaralot ujit fel, szőlősbe dolgozik stb. Penzt se nagyon szoktam kapni kajara, altalaban csak mirelit kajak vannak es heti 5x azt eszek, de sokszor olajat sem hagynak amibe kisuthetem. Ez nem is lenne baj mert a baratom hoz at nekem enni vagy en megyek at, szoval nem ehezek, de igyis 44 kilora fogytam. Amugy lehet hogy nem csinalok sok hazimunkat, de a mosó/mosogatogepet sokszor elinditom, kipakolom, kiteregetek, szoktam sütni, konyhat rendberakni stb. Jó lehet nem sok, de igyekszem..

A lényeg, hogy multkor volt a varosban egy fesztival, a baratomnak es a legjobb haverunknak viszont elvettek a bsuzberletet, tesomek a nyaralot ujitottak igy megkertem hogy adja kolcson baratomnak, amíg nem kapja vissza. Azt mondta oke persze. Addig a haverunk biciklivel jart be a varosba. Aztan a baratom visszakapta a berletet en meg addig odaadtam a haverunknak, aznap meg tesom meg anya ordibalva hivtak fel hogy mekkora kocsog vagyok hogy nem vittem haza, de azt mondtak masnap reggelre eleg. Oda is adtam.

Ma elkezdtünk veszekedni tesommal, es a fejemhez vagta hogy a baratom mekkora kocsog mert 1 hetre elvitte a berletet (amugy 4 nap volt es ebből tesom csak utolso nap volt itthon) es mondtam hogy a baratomat ne szidja mert a haveromnal volt(aki végig velunk volt.) Erre kiakadt hogy hogy mertem hazudni, nyomorek senki vagyok, odaadtam egy idegennek. Mondtam hogy a legjobb haverom, nem idegen, erre elkezdett röhögni es rangatni mint valami idegbeteg, megfogta a csuklómat es ralokott az agyra, en meg sirtam meg ordibaltam, erre bejott anya meg apa hogy en hazug es gyenge vagyok, nem csinalok semmit, ingyenelo vagyok en meg sirtam es eljöttem. Azt mondtak haza se menjek. Azota nem is hivtak pedig eleg nagy vihar van... Tenyleg ilyen köcsög lennék?:(


2013. aug. 10. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
A családod nem normális...tudom miről beszélsz.
2013. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Fogyatékosok vagytok? Mondjuk egy fogyatékos nem tudja, hogy dilis...
2013. aug. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én a helyedbe szolnék a barátomnak hátha van valami gyúrós haverja, és jól megveretném a tesód.
2013. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez egy totál piti ügy,még ha neked most ez a legnagyobb bajod is. Nem kellett volna, akkora sírást és ordibálást csapni,és akkor most nem oltottak volna le a szüleid,és nem kellett volna elmenned hazulról. Menj haza,és ne csinálj veszekedést,mert úgysem te fogsz kijönni belőle jól! Ne legyen nagy a büszkeséged! Mégis csak a családodról van szó! Nyugodj meg,és indulj hazafelé! Aztán írj,h mi volt. Ne feledd, csak higgattan.
2013. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as

Ha megakarnál engem veretni valami gyúrós haveroddal, akkor 1 hét után a szőlősben találnátok rá fej nélkül

21/F

2013. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Talan azert ordibaltam mert megtamadott a tesom? Mindegy.
2013. aug. 10. 20:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja es amugy miert lennek fogyatékos?
2013. aug. 10. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Valami nagy nagy gond van nálatok, hogyhogy ez az első eset ami kiakasztott???

Mi az, hogy nincs otthon neked ennivalód és a barátod hoz? Semmi dolga a te eltartásoddal, az a szüleid kötelessége még akkor is ha egy szalmaszálat sem tennél otthon keresztbe. Megsúgom többet csinálsz a háztartásban, mint a legtöbb tini, mert gondolom a szobádat sem más teszi rendbe helyetted és ha kimostál akkor legalább a saját cuccaidat magad pakolod el a helyére, nem? Attól, hogy nem mosol ablakot meg függönyt, még nem leszel semmmirekellő. Persze nem lenne rossz, ha ezeket is megtennéd, de ez nem általánosan vett tini feladat, nincs benne semmi meglepő ha nem csinálod, miért is tennéd? Megkért rá valaki?


Ezt a vitát most el kellene felejtened és hazamenned. Már csak azért is, mert mindenképpen haza kell menned valamikor, akkor meg minek húzni a dolgot, csak veszekedés lenne belőle újra. Bármennyire is neked adok igazat abban, hogy kiakadtál, először el kell viselned ha esetleg újra kiabálnak veled, mert nem fognak meghallgatni amikor idegesek. Próbáld meg átvészelni azzal, hogy elképzeled, mintha valaki mással veszekednének, neked csak meg kell várnod a végét. Ne sírj (ha meg tudod állni) és ne vágj vissza, nincs értelme. Ha kiadták ami bennük vol és kicsit lenyugodtak, akkor lehet majd velük értelmesen beszélni. Na, akkor elmondhatnád, hogy megértetted, nem akarták volna, hogy másnak odaadd a bérletet, nem is teszed többet, de nem gondoltad, hogy ez probléma lenne. Most már tudod. Ellenben a tesód bántott téged, fájdalmat okozott és megijesztett, ezért sírtál, ők ezt nem látták. A tesóddal is beszélniük kellene, hogy ne bántson téged többet.


Ha valamennyire csitul a helyzet, akkor pedig a többi dologban is rendet kell tenni. Biztosan jártok bevásárolni, ha ezt eddig nélküled tették, akkor legközelebb menj te is. Ott pedig vegyetek meg a boltban együtt minden kaját, amire neked a héten szükséged lesz, amíg nincsenek otthon. Főzni lehet előre is és azt lefagyasztani. Csinálhattok nagy adagot, amit kisebb dobozokban tesztek a fagyasztóba és utána csak melegíteni kell. Vagy találd ki előre melyik nap mit szeretnél készíteni és a bevásárláskor egyszerre minden hozzávalót vegyetek meg. Ekkor csak elő kell venned ami szükséges és elkészíted. Ha nem szólsz, akkor nem fogják tudni, hogy neked hiányzik valami (bár egy minimálisan értelmes szülő szólás nélkül, alapból gondoskodik a gyerekéről, de most nem ez a lényeg).


Ne várj a szüleidre, eddig is vártál már rájuk eleget. Menj haza, az éppen úgy a te otthonod is, mint az övék, vagy a tesódé. És vigyázz magadra!

2013. aug. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
5-ös mivan te vagy a bátyja?? nagyon kemény lehetsz ha meg tudsz verni egy lányt xD Ha egy gyúrós rád kiabálna besz@rnál xD Én is gyúrok és ha a húgod az én barátnőm lenne, akkor már most kapnád a rokkantnyugdíjat :) Ennyit rólad meg a te keménységedről...
2013. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!