Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Utcára kerültek, mit lehet...

Eszternagy kérdése:

Utcára kerültek, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:

Egy kis faluban (ahol én is élek) van egy család, nagymama, anya és két fiú. A fiúk nagykorúak már, de amíg a mama él, az ő tulajdonában áll a ház, az anya fiúk csak örökölhetnének majd.

A kisebb fiú magához költöztetett egy lányt, a barátnőjét, de ahogyan korábban is, most is a fizetése jó részét hazaadta a költségekre. Ennek ellenére nem tetszett a dolog a családnak, főleg az idősebb fiúnak, mert már két embert kellett ugyanannyi hazaadott pénzből eltartani. A dolog addig fajult, hogy az idősebb fiú egy alkalommal fejszével fenyegetőzött, hogy menjen el onnan a lány. Később hírbe keverte falubeliekkel, hogy befeketítse, majd amikor emiatt a kisebb fiú nekiugott elharapódzott a helyzet és másnap kitették a házból a lányt, a fiú pedig önszántából vele ment.

Így napokig az utcán voltak teljesen nincstelenül, sikerült feljutniuk a fővárosba a lány nővéréhez, de holnapig maradhatnak csak ott, mert a lány nővérének is el kell onnan költöznie.

Jogilag lehetséges az egyáltalán, hogy a fiú nem vihetett oda a családi házba senkit?

Milyen lehetőségeik vannak, hogy ne kerüljenek újra az utcára. Kihez, milyen szervezethez fordulhatnának?

(Mielőtt jönne az oltás, leszögezném, hogy a lány barátnője vagyok, a jó szándék vezérel.)


2013. aug. 8. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Elmehetnének mindketten dolgozni, és akkor lenne jövedelmük, amiből albérletbe mehetnének mondjuk. Ha nagykorú a fiú, neki kell megoldani saját magának anyagilag az életét. Ha jogilag élhet a nagyszülő házában, ez akkor sem célravezető és kivitelezhető, ha ott baltával fenyegetik.
2013. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag semmiféle lehetősége nincs. A tulajdonos engedélye nélkül nem költözhet oda idegen.

A fiú sem tulajdonosa a háznak, csak egy nagykorú családtag, a lány pedig még ez sem.


Hány évesek ezek a fiatalok egyáltalán?

Hogyan tudott a fiú az elmúlt napokban dolgozni, ha a fővárosba utaztak a lánnyal?


Ha van fizetése, akkor lehetséges, hogy kistelepülésen egy kis szoba-konyhás albérletet vagy házrészt bizony meg tudnának fizetni abból a bérből is. Inkább ezen kellene gondolkodni. Fizetéssel, munkával nem kell az utcán élni!


Ha pedig kicsit lenyugodtak a kedélyek, akkor vissza lehet menni a házba a fiúnak a holmikért, ruhákért, személyes használati tárgyakért.

A lány pedig sürgősen keressen munkát és két fizetésből albérletben is lehet boldogulni.


Miért nem jut ez az eszükbe ahelyett, hogy már szervekhez szeretnének fordulni?

Ha elég idősek (nagykorúak), dolgoznak, kapcsolatban élnek, akkor álljanak a saját lábukra. Ha ilyen a család, azt is sajnos el kell fogadni- sőt talán jobb is lesz külön utakon.

Követelőzni a csalágtagnak nemcsak nem jogos, hanem nem is etikus. Feljeletgetni, "szervekhez" fordulni, igazat keresni sincs semmi értelme.


Lehet, hogy nem lesz könnyű, de ha az együttélésre érettnek érzik magukat, akkor talán a megélhetésre is sikerülni fog.


Minden jót.

2013. aug. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt tényleg kihagytam, hogy a fiú egy olyan gyárban dolgozott, ami felszámolás alatt áll, ezért nevetséges összeget (átlag nettó 50000 Ft-ot) kapott még a korábbi, szintén alacsony fizetéséhez képest is. Ráadásul az utóbbi hetekben táppénzen is volt egy üzemi baleset miatt. Amióta utcára kerültek, nem tud bejárni dolgozni, így a munkahelyét már elveszítette.

A falu, ahol laktak jó messze van mindenféle lehetőségtől, nagy a munkanélküliség aránya és kezdő tőke nélkül a csajnak még bérletre sem volt pénze, hogy legalább be tudjon menni a városba munkát keresni. Végzettsége nincs (szerencsétlennek volt elég tragédiája a családjában..., így elenyészőek az esélyei a munkakeresésre.

Budapesten azért jobb esélyekkel indulnának, gondolom én, de ha az utcára kerülnek, onnan nagyon nehéz visszaküzdeni magukat és munkát találni... :(

2013. aug. 8. 13:19
 4/10 A kérdező kommentje:
21 és 24 évesek.
2013. aug. 8. 13:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Jogilag nincs lehetőség! Más lehetőség nincs, mint egy normális munkát találni!
2013. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell nagyon gyorsan munkát vállalni.

Átérzem a helyzetet, én is nemrég jártam így. Egy hétre sikerült szállást szerveznem Pesten, tudtam hogy most vagy soha. Apróhirdetési oldalakon megpályáztam minden állást, amire esélyes voltam, KÜLÖNÖSEN azokat, ahol bentlakást ajánlottak. Másnapra behívtak az egyik helyre interjúra, és következő nap költöztem.

Más kérdés, hogy nem egy leányálom, de kit érdekel, nem kell az utcán éjszakáznom.


Viszont a leírt történetet nem értem. Miért költöztette oda a fiú a barátnőjét, ha a családnak nem tetszett? Ha ennyire ellenezte mindenki, miért nem mentek el önszántukból? Vagy legalább a lány. Miért kellett megvárni, hogy így elmérgesedjen a helyzet? Azért ebben a történetben eléggé sárosak ők is...

2013. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valóban sárpsak ők is, de ahogyan írtam, a csajnak nem volt egyszerű élete. Árva, a testvérére is csak ideig-óráig számíthat, a srác előtt volt egy barátja, nála lakott négy éven át. Ő verte, megalázta, nekiment késsel is, kirúgatta az összes munkahelyéről, teljesen rátelepedett. Ebből a helyzetből menekítette ki őt a pasi, azért vitte hozzájuk. Amikor odavitte még nem volt gond, nagyjából 3 hónapig, de anyuka igencsak pénzéhes és már nem érte be annyival, amennyit kettőjük után a fiú a megcsappant fizetéséből haza tudott adni.

Ettől persze még sáros, de azért szeretnék segíteni.

Köszönöm a tippet, mindenképpen tolmácsolom neki és remélhetőleg most már egyenesbe jönnek.

2013. aug. 8. 21:02
 8/10 anonim ***** válasza:
én csak annyit javasolok, ne féljenek elmozdulni, a nagyvárosokban vannak lehetőségek
2013. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Srapnel ***** válasza:

Ebből már nem lesz normális család soha. El kell menni és új életet kezdeni.


Első sorban munka kell, más lehetőség nincs.

2013. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Németül,angolul tudnak?Ha beszélik valamelyik nyelvet akkor meg kell próbálni a határban valami munkahelyet..
2013. dec. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!