Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt ma egy ügyfelem, László...

Volt ma egy ügyfelem, László Lászlónak hívták. De ismerek Jakab Jakab nevű embert is. A szülők vajon milyen indíttatásból adták nekik ezt a nevet?

Figyelt kérdés
2013. aug. 5. 13:15
1 2
 1/18 Bigskorpio válasza:
84%
Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés.
2013. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, nálunk a faluban vagy egy Miklós Miklós. Nem igazán értem én se, elég furcsa. Még ha valamennyire különböznek, pl. Péteri Péter, az még elmegy, de így eléggé kicsesznek velük...
2013. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Mert a Szomszédok című teleregényen nőttek fel, amiben volt egy Gábor Gábor. :)
2013. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom de ritka hülyeség... Én Balázs Balázst ismerek. Alapból betiltanám ezeket a Máté, Balázs, László stb vezetékneveket mert nem lehet eldönteni fiúknál, hogy most mi a keresztneve.
2013. aug. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

"mert nem lehet eldönteni fiúknál, hogy most mi a keresztneve"


Van egy elég jól bevált módszer: megkérdezed.

2013. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Ők valószínűleg valami egyszerűnek tűnő okot mondanának rá, de én azt mondom, szimpla kiszúrásból és gonoszságból. Mintha nem lenne teli a naptár ezer meg ezer rendes, tisztességes, szép keresztnévvel, amiből akár kettőt is adhatnak neki.


Én is ismertem egy ilyen embert, akinek a keresztneve ugyanaz volt, mint a vezetékneve. Kedves, csendes, tűnödő, halk szavú, TÚL jó ember volt. A neve hallatán legszívebben az anyját küldtem volna jó meleg helyre: ha kiejted a nevet az olyan, mintha mindig FEDDŐLEG szólná hozzá.


Az ilyen anyákat (és apákat), akik így kicsesznek a gyerekkel, legszívesebben ...inkább nem is írom le, hogy mit tennék velük, de valami vastagon nem törvényeset.


Ugyanis a név tartozik legszorosabban az identitáshoz: ha valaki folyton arra asszociál, hogy ő maga nem elég jó (nemhogy valamit nem jól csinált!), az minden, csak nem egy pozitív, cselekvő és szép élet záloga.

2013. aug. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Elég sok ilyen van. Én is ismerek egy testvér párt pontosan iker pár, egyik nő másik férfi. A férfi neve Imre Imre, a csajé meg Imre Ilona, ez még nem olyan vészes mármint a nő neve. De ismerek egy olyan lányt is akinek Gyöngyösi Gyöngyi a neve.

Én nem értem miért adnak ilyen nevet a gyereküknek a szülők, nem tudom mire jó ez. De például ez nem egészen ide tartozik de találkoztam egy olyan testvérpárral akinek ugyanaz volt a keresztnevük pedig tudtommal édes testvéreknek hatóságilag tilos egyforma keresztnevet adniuk, maximum akkor ha féltestvérek és más vezetéknevük van.

2013. aug. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"találkoztam egy olyan testvérpárral akinek ugyanaz volt a keresztnevük pedig tudtommal édes testvéreknek hatóságilag tilos egyforma keresztnevet adniuk, maximum akkor ha féltestvérek és más vezetéknevük van"


Az én drágalátos anyósom tett ilyet: a férjem keresztneve (neki csak egy van) a bátyja második keresztneve, az első neve pedig apuka keresztneve. A bátyó nem használhatja a második keresztnevét az öcsi miatt, az első miatt pedig folyton összekeverik az apjával. Jó, mi? :(

2013. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
kimaradt: akinek (a bátyóról van szó)
2013. aug. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert örülnek a saját fejüknek, hpgy ú, de viccesek meg kreatívok és/vagy milllllyen különleges lesz a gyermekük. Pedig messzebb nem is lehetnének az igazságtól...
2013. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!