Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nehez helyzetbe kerultok...

Ha nehez helyzetbe kerultok mit tesztek (anyagi)?

Figyelt kérdés
mar felnott vagyok 23 eves egyetemre jarok tobb eve dolgozom is diakmunkat de az ottani oraber 450ft ami nagyon keves. meg a szuleimmel elek de a honap vegere nem nagyon tudom beosztani ezt a kis penzemet sem, mert tandijra es kajara elmegy,szorakozni soha nem jartam nem cigizek semmi karos szenvedelyem sincs. neha total oaszezuhanok mert nincs uj ruhara se penzem a barataimmal nem tudok elmenni sehova. es otthon se segitenek mivel nem tudnak.
2013. júl. 20. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nemtudok tanácsot adni, mert a tartalékhoz nyulnék.

Próbálj a kaján spórolni mást nem nagyon tudsz, ja meg jol tanulni és ösztöndijat kapni.

2013. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előttünk már nem maradt más kilátás, csak külföldre vagy érdekkapcsolatba menekülés.Anyám értelmiségi, nekem több szakmám van, mégis a béka feneke alatt vagyunk anyagilag.A rendszerváltás óta nem volt normális nyaralásban részünk.Kivételes alkalom, ha sok évente megengedünk egy új ruhát, esetleg fodrászt magunknak.3-4 éve még megengedhettünk nyaranta egynapos kirándulásokat magunknak belföldön, valamerre, most már erről is le kell mondani, hiába emelkedett a jövedelmem, így sem elég semmire, a szűkös élelmiszeren és egyéb létfontosságú kiadásokon kívül.Most első a gyermekem felsőfokú képzése, ami szintén nem olcsó, ebben van a reményünk, ha kijut külföldre, húzok innen és is, ha minden jól megy, lesz ami lesz, egyszer élünk, megpróbálni meglehet.Aztán meg tök mindegy, hogy itthon halok éhen, vagy ott, nem?De akár sikerülhet is, és akkor nagyon boldog lennék, mert abból, ami itt van, ebben az országban, a kilátástalan vegetálástól szó szerint fizikai undorom van (Értsd, már idegi vannak az állandó idegeskedéstől, depitől az anyagiak miatt !)
2013. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, tanácsot sajnos nem tudok, bár tudnék valami okosat.A tartalékainkat feléltük, hiába a spórolás, itt az utolsó fillért is kitapossák az ember zsebéből.Vállalkozás?Nos, ha körülnézel, láthatod, hogy az üzletek is sorra bezárnak, pár év tengődés után, mire van itt ma kereslet??

A csókosok, meg akik jó helyre betették a seggüket, jó helyre születtek, közel vannak a fazékhoz, ma itt csak azoknak van létjogosultságuk, a többi megy a levesbe.

2013. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Apám egész gyerekkoromba kamion sofőr volt. Jól kereset, ezt értheted úgy, hogy anyámnak nem kellett meloznia évekig. Elmentünk bevásárolni, legdrágább húsok (kacsa comb stb.) Kolát kartonosával hoztuk haza, és senki se érdekelt a pénztárnál a fizetendő összeg. Mára 2-3 boltba járunk vásárolni hogy olcsóbban kijöjjünk, apám egyre kevesebbet keresek, örülünk ha a számlák be vannak fizetve. A kaják zöme a legolcsóbb csirke vagy disznó hús max 1000 forintig. Édesanyám 3 hónapja elhúnyt, nagyon nehezen jövünk ki abból a kicsi pénzből ami van. Én most tanulok tovább, apám ki akar menni Hollandiába kamionozni hogy többpénzünk legyen. Én pedig a szakmám után akarok kimenni.
2013. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez az órabér törvénytelen.
2013. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
minimálbért adják, lehet pár ft-tal több de nettóba kb ennyi
2013. júl. 20. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!