Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholisták a szüleim! Mit...

Alkoholisták a szüleim! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hogy költözzek el, azt le ne merjétek írni, mert unom, hogy itt mindenre az a megoldás. Sajnos nekem az nem áll módomban és a kérdés alapján nem is lényeg, hogy miért.


A szüleim alkoholisták. Édesanyám 15 éve legalább nem dolgozik, pár évvel ezelőttig rokkantnyugdíjas volt, már nem. Nem csinál semmit, megfőz egy ebédet, de a háztartást és minden egyebet mi látunk el. Eltartani jószerivel nem kell minket (hárman vagyunk testvérek), kajától kezdve a fogkrémig át mindent megveszünk magunknak, ösztöndíjból ennyit ki tudok nyögni, de mást már nem. Kb 30-40ezer forint (jól látjátok, 30-40 ezer és nem 3-4) megy el havonta csak alkoholra, ez Unicum, olcsó bor, sör. Anyum mindig, vezetés előtt, után iszik, de rajta nem látszik meg. Hanem apum. Ő egy agresszív állat. Nővéremet trágár szavakkal illette, csak mert olyan kedve volt. Nővérem 8 hónapos babájára ma ráordított teljes hangerőből, mert az sírt. Még én is megijedtem. Félek tőle. És félek magamtól is, hogy ha egyszer elfajulnak a dolgok, olyat teszek, amivel csak magamnak ártok (mit szépítsük: nem kizárt, hogy a torkát vágom el, ha a magam vagy bárki testi épségét nem érzem biztonságban).

Lelki problémáim vannak, amiket senkivel nem merek megosztani. Apámnak köszönhetően félek a férfiaktól, senkit nem tudok magamhoz engedni, nem bízom bennük. Éveken át megkaptam, hogy de dagadt vagyok, azóta testképzavaros is lettem, de erről sem tudok senkivel sem beszélni. Nővérem is ki van már teljesen idegileg, benne én tartom az erőt. Bátyám sokat dolgozik, most diplomázott és nyár végén költözik el, őt annyira ez az egész nem érinti. Mit tehetek? Apum korábban is ilyen volt, kisgyerekkori emlékem, hogy nővérem a földön fekszik és ordít, apum meg rugdossa. Anyum csendben tűr, mert mivel nem dolgozik, ezért apum tartja el. Mi nem tudjuk.


2013. júl. 16. 23:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
68%
nem lehet velük beszélni? csak meg kell érteniük hogy a szüleid és te (ti) a gyerekek a kincs vagytok számukra akiket felneveltek.....a lelkükre próbáltál beszélni?
2013. júl. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Gyönyörű szüleid vannak....nekem anyám volt ilyen amig ivott...

Anyud mehet dolgozni, elvonokura esetleg. Apádrol hadd ne alkossak véleményt.

Nagyon-nagyon sajnálom ami veled történik! Ha gondolod irj rám, felvehetjük a kontaktot, hasonlo lelki gondokkal küzdök én is!:(

2013. júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első lépés, hogy elmész pszichológushoz (az állami nem törődik veled, a magán meg drága, de ez van), aki rendbe tesz lelkileg és egy diétás tanácsadóhoz is, aki rendbe teszi a testedet. Közben tornázol, amikor csak tudsz, hogy ne löttyedt testű sovány legyél, hanem csinos nő. Persze a diéta és a torna nem feltétlenül szükséges, mert sok pasi a duci nőkre bukik (én is az vagyok és van férjem meg gyerekem is). Utána megismerkedsz egy kedves sráccal és összeköltöztök. Talán az ő családja befogad, így nem kell albérletet fizetni, csak a saját kajátokat. Ha ez nem megy, akkor meg a párod költözik hozzátok, így mindig lesz melletted valaki, aki megvéd és visszatart, hogy ne öld meg az apádat. Jobb most nem jut eszembe.
2013. júl. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Az első következtetésem az ebből a családi történetből hogy nincs ott olyan rossz élet, anyuka kocsit vezet, ami ugyebár üres tankkal nem indul el, kaptok enni és ami plusz pont tőlem, hogy takarítotok ezzel legalább nem esz meg titeket a kosz.

Kaptok pénzt is a suli miatt azt beosztjátok, szvsz nincs nektek olyan sz*r életetek, csak tény hogy anyád nem dolgozik ez családi kasszából való kiesést jelent


Olyan embernek akin érzem és gondolom hogy nem tud elköltözni valami lyukba se, annak nem írom hogy menjen, csak azt hogy tűrjön és ha csaj az illető, adjon magára utána kezdjen el ismerkedni lehetőleg olyan csávót válasszon akinek már háza van esetleg adott legyen egy oda költözés, persze az anyjáéknak leadni a pénzt érte

Ha csávóról van szó, akkor menjen dolgozni, tűrjön, és várja míg az anyjáék kipurcannak hogy örököljön, és kezdjen egy másik életet

Az ilyen családban a gyerek el idegenedik a társadalomtól javarészt, és ismerkedési zavarok is előjönnek, ezeket el kell fojtanod ha vinni akarod valamire

Tudom nem ilyesmire számítottál, de minek fényezni? A pia olyan mint a cigi, apámból kiindulva elértük 20on valahány év után hogy tegye le a dobozos cigit, és ha nem képes leszokni legalább töltse magának valamennyivel olcsóbb

Sose fognak leszokni, max a mértékből adnak lentebb ideig óráig

21/F

2013. júl. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 3 vagyok megint

Az én anyám is alkoholista. Ő napi 1L vermutot iszik meg és 1 doboz cigit szív el. Apámtól elvált 4 éves koromban, aki szintén alkoholista volt, csak a keményebb változat, mert 34 évesen meghalt, elvitte a mája. Én addig szenvedtem, míg anyámmal laktam. Miután elköltöztem jobb lett ugyan, de 28 évesen pszichológusra szorultam én is és csodát tett velem. Állami, ingyenes dokihoz mentem, de nekem szerencsém volt, mert 2 pályakezdőt fogtam ki (1 pszichológus + 1 pszichiáter) és ők még lelkesek voltak és gyógyítani akartak, nem pedig meggazdagodni.

2013. júl. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

1. Pszichológushoz nem akarok menni, mert nem szeretném ezeket a dolgokat egy vad idegenekkel megbeszélni, azonkívül nem sz@rom a pénzt, hogy ilyet kifizessek (szüleim nem fizetik).

2. 169 centi vagyok és 53 kiló. Szerintem nem kell fogynom. Csak szüleim elhízottak, mind a ketten, ezért rajtam és nővéremen verik le. Én tudom, hogy nincs hová fogynom, de ettől függetlenül nagyon megmaradtak az állandó sértegetések és beszólások, nem akarok mások előtt lengébb öltözetben mutatkozni (fürdőruhám évek óta nincsen), mert félek, hogy hibát találnak rajtam és azt, szóvá teszik. Szüleim ezt csinálnák, ezért előttük végképp nem húzok semmilyen lenge öltözetet.

3. Az, hogy van pénz kocsira meg benzinre még nem jelenti azt, hogy milyen jó módban élünk. Ha neked az jó, hogy állandó rettegésben élsz az apádtól, akkor cserélhetünk.

4. Direkt írtam, hogy a költözés nálunk nem lehet megoldás.

5. Köszönöm a válaszokat...

2013. júl. 17. 08:25
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem azért, sajnálnak itt elegen, én most nem teszem. Legyünk egyenesek:

- az életetek xar.

- költözni nem akarsz

- ők nem szoknak le

- a nyilvánvaló lelki bajaidon nem dolgozol szakemberrel


Akkor mégis mit gondolsz, mitől fog bármi változni? Idővel? Semmi nem változik idővel. Vagy cselekszik az ember, vagy szív. Ez a két lehetőség van. Ha nem cselekszel, így marad minden. Ha elvágod a torkát, akkor még börtönbe is kerülsz és a szikráját is elveszíted egy normális életnek. Ezek a tények.


Akár tetszik, akár nem, de a nővéred (remélem, ha már gyereke van) felnőtt, fogjatok össze, pakoljatok össze és hagyjátok el a süllyedő hajót. Aki marad, az meg ezt _választotta_!

2013. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig egyedül a költözés a megoldás, mert a szüleid NEM fognak megváltozni, ebben az egyben biztos lehetsz.
2013. júl. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mégis mit nem értetek azon, hogy nem tudok, nincs miből elköltözni? Egyetemre járok, már csak az órarendem miatt sem tudnék dolgozni, mert nincs olyan munkaadó, aki elfogadná, hogy csak napi 1-2 órát és hol ekkor hol akkor. Arról nem is beszélve, hogy olyan szakra járok, ahol tanulni is kell, nem is keveset, nem tudok dolgozni! Ha nem tudjátok felfogni, akkor ne is írjatok... bánom, hogy kiírtam a kérdést, ne válaszoljatok légy szíves, mert nem tudtok segíteni. Legalábbis az bizonyosan nem, aki nem tud szöveget értelmezni!
2013. júl. 18. 16:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Dögöljön meg minden eggyes alkoholista! Az én szüleim is tönkretették az életemet, de ennek nem sokára vége... látni nem akarom őket többé.
2018. aug. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!