Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyámhatóságiigazolás beszerzés...

Gyámhatóságiigazolás beszerzését hogy tudom intézni?

Figyelt kérdés
Már fél éve külföldön élek a fiammal. 2 hónapja jogerősen elváltunk közös megegyezéssel. Sajnos nem rögzitettük a láthatást , de ez nem is okoz problémát. Viszont nincs gyámhatósági igazolás , jóváhagyás hogy hosszútávra hozhatom ki a gyermeket. A volt férjem tudtával, beleegezésével költöztünk ki.Miként tudom ezt az iratot beszerezni , mi kell hozzá? Haza kell e utazni vagy innét is intézhető? Milyen hosszú procedúra?

2013. júl. 12. 09:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is beleegyezett a volt férjem, ő írt egy papírt, hogy beleegyezik a külföldi kiköltözésbe, iskolai beíratáshoz, lakcímbejelentéshez. Innentől kezdve t.jok a gyámhatóságra és az engedélyére. Amúgy EU-n belüli országba jöttünk, egy EU belépés előtti jogszabályra ne hivatkozzanak.


Ha ideiglenes költöztök ki (az ideje bármennyi lehet, akár évek is, ebben az esetben az otthoni lakcímkártyátok megmarad) akkor nem kell engedély, akkor kellene, ha véglegesen letelepedtek kint, ebben az esetben leadod a személyit, otthoni lakcímkártyád megszűnik. De ekkor sem mindig nyüzsög a gyámhatóság, van akit elkaptak és követelték az engedélyt ( [link] de olyat is hallottam, hogy nem piszkálta őket senki. Emiatt ne költs sokat igazolásokra, fordításra. Ha majd akarnak valamit, akkor jelentkeznek és ráérsz beszerezni az igazolásokat ami az engedélyhez kell.

2013. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!