Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öröklésről kérdeznék! Lent...

Öröklésről kérdeznék! Lent elmesélem mi a helyzet. Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Nagyanyámmal élek egy házban, aminek a mama a haszonélvezője, anyukám a tulajdonosa. Rám akarják írni a házat, de úgy szeretnénk megoldani, hogy ha összeházasodom a párommal akkor kapjunk kedvezményes kölcsönt vagy, ha lenne szocpol pl, akkor azt... Hogy lehet ezt megoldani, hogyan csináljuk?
2009. okt. 18. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyukád a tulajdonos. A részét ő adhatja neked ajándékba, vagy tőle tudod megvásárolni. A mama holtig tartó haszonélvezeti joga ettől még meg marad, ezt a tulajdonos váltás nem érinti. A szocpol megszűnt, de ha létezne sem járna ilyen esetben. (A megelőlegezett szocpol csak új építésű lakásra vagy építkezés esetén lehetett igénybe venni. Családon belüli vásárlásnál a feltételek megléte esetén sem járt szocpol)
2009. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A régi lakástámogatási rendszerben különbség volt, ha valaki örökölt egy ingatlant és azon haszonélvezet volt, vagy ha ajándékozással kapta. Az utóbbinak nem járt támogatás.

Ha újra lesz támogatási rendszer, szocpol, akkor majd az aktuális szabályoknak kell megfelelni, de hogy az milyen lesz, nem tudni. Azt viszont sejtem, hogy nem lesz engedékenyebb, mint a régi.

2009. okt. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Engem tulajdonképpen az érdekelne, hogy lehetne-e úgy intézni, mintha mástól, nem családtagtól vennénk meg a házat. Építeni szeretnénk hozzá... Akkor minden feltétel olyan lenne, mint másoknál, akik használt lakást, házat vesznek... Ezt nem lehetne megkerülni valamilyen módon?
2009. okt. 18. 11:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiféleképpen nem érné meg 2x kifizetni az átírási illetéket azért, hogy anyukád "papíron" eladja egy idegennek, aztán Te meg "megvennéd" tőle.
2009. okt. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is erre gondoltam... De nincs erre valami kiskapu?
2009. okt. 18. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont ezért találták ki az illetéket... Kiskapu nincs.

Ja, és már nincs szocpol. A kedvezményes kölcsönök igénybevétele is nagyon korlátozott.

2009. okt. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor inkább felkeresek egy ügyvédet, biztos, hogy van kiskapu, mindig van, csak meg kell fizetni, hogy kinyíljon előttünk...
2009. okt. 20. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!