Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt a sógornőm,...

Miért hiszi azt a sógornőm, és az anyósom hogy nekem más dolgom sincs mint hozzájuk rohangálni?

Figyelt kérdés
Amúgy jóban vagyok velük, de olyan erőszakosak... mondom hogy most nem érek rá mert mosok főzök takarítok... erre azt mondják hogy akkor utána nézzek át. Ezzel nem is lenne gond, de jó másfél-2 órára laknak tőlünk. Nem dolgozom, de itthon próbálok mindent tökéletesre csinálni, tehát van dolgom dögivel, és ezt egyszerűen képtelenek felfogni. a sógornőmnek van egy 2 éves kislánya, elindul úgy otthonról hogy szó szerint szalad a lakás, reggel 7kor!!! felkelti a gyereket és mennek anyóshoz. én nem tudnám et megcsinálni hogy itt hagyom a lakást retkesen és utazgatok 2 órát oda, 2-t vissza az úgymond semmiért. mert semmi nem történik .. beszélgetünk és ennyi. Hogy magyarázzam el nekik hogy nem érek rá, ha ennyire erőszakosak? Mint említettem jóban vagyok velük, nem is akarok vitát meg rosszban lenni velük.
2013. júl. 7. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert önzőek. Te pedig tanulj meg nemet mondani és meghúzni a saját határaidat.


Nem kell magyarázni semmit, nem kell magyarázkodni. Nem érsz rá, pont. Nem vagy a kiskutyájuk, hogy pitiztessenek. ha megsértődnek, tegyék. Minden önző ember megsértődik, ha nem úgy alakul a világ, ahogyan ő akarja.


Dönts el, hogy a jóban lenni azt jelenti, hogy úgy ugrálsz, ahogy fütyülnek - de akkor ne panaszkodj! -, vagy azt, hogy tudsz nemet mondani és úgy ápolni a jó viszonyt, hogy ők pontosan tudják, nem használhatnak téged felmosórongynak.

2013. júl. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Van erre egy mód próbáld ki hátha működik. Előzz be, hívogasd őket ők jöjjenek át.

Persze ez is elsülhet rosszul. Folyton jön, s az istennek nem lehet lerázni.

2013. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Tanulj meg nemet mondani.
2013. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mész át és pont.

Én anyósom is folyton át akar hívni, ő csak 15 percre lakik gyalog. De nincs kedvem odamenni azért, hogy a semmiről beszélgessünk, a sógornőm gyerekére vigyázzak, nézzem vele a Barátok köztöt, kapjak 1 kiló lisztes főzeléket.

Jóban vagyok vele, csak van más dolgom is. A párom éppen eleget jár át hozzá, majdnem minden nap látogatja őket és mindig kérdezik, én miért nem megyek.

Basszus, a saját anyám nem tudom ennyit látogatni aki 2-2,5 órára lakik innen, oda bezzeg kb. 2 havonta jutunk el.

2013. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!