Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le, ha szeretem...

Miért nézik le, ha szeretem amit csinálok?

Figyelt kérdés

Nemrég sikerült pincérként elhelyezkednem. Amikor meglátogatom szüleimet, mindig azt hallgatom, hogy miért pont ezt választottam, nem fogok jól keresni, elrontottam az életemet stbstbstb. Emiatt elkezdett megromlani a kapcsolatunk, és én eléggé érdekesnek érzem, hogy egy ilyen semmis dolog miatt vannak rám megsértődve.

23/F


2013. júl. 4. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Igazuk van. És ha 10 év múlva mást fogsz akarni 'szeretni'? Tanulni kellett volna.
2013. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert rajtad keresztül akarnak érvényesülni, vagy épp általad akarják a saját elcseszett életüket életni.

Javasolni csak annyit tudok: csináld azt, amit szeretnél az életben csinálni. Ne azt, amit ők akarnak. Mert ha az ő kényük-kedvük szerint éled az életedet, abból boldog, sikeres élet soha nem lesz.

Ők meg vagy megértik ezt, vagy nem.

2013. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Minden szülő szeretné, ha lenne "valaki" a gyerekéből. A hiba ott van, ha a "valaki"-t a hivatásában, foglalkozásában keresik, nem pedig benne, mint emberben. Sajnálom, remélem, belenyugodnak, hogy te ezt szereted csinálni, így tudsz egészséges és boldog ember lenni - ezt meg is mondhatod nekik. Hátha felébrednek.

Én ezt mondtam anyámnak, amikor felmondtam a munkahelyemen - szerinte tuti biztos állás volt (tényleg az volt), csak nem volt perspektíva és felőrölte az idegeim. Anyám hátast dobott, hogy mi lesz velem, én pedig mondtam, hogy egészséges és boldog lánya lesz, nem kell aggódni. Belátta, idővel ugyan, de belátta.

2013. júl. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: mert ugye ők tévedhetetlenek, és 1000%, hogy pont ahhoz lesz kedve, amit a szülők akarnak. Azt soha nem bánná meg, ha beleöl X évet olyasvalamibe, amihez még csak hasonlót sem akar csinálni. Valóban jó ötlet...
2013. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük!A te èleted!Mar nagy fiu vagy :-) tedd azt ami jol esik!ÈS AMIT SZERETSZ
2013. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Hát, gondolhatnák, hogy nem életed végéig ezt tervezed, 23 évesen még bármi lehet egy emberből.

Példálózz nagy nevű emberekkel, hogy nekik milyen munkájuk volt azelőtt.

2013. júl. 5. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, én azt vettem észre, bármit csinálok, apám leszólja, ha tanulok, ha dolgozom, amikor külföldi ösztöndíjat kaptam, minden hülyeség volt, meg "mi értelme" meg felesleges időpazarlás.


Most, 25 évesen jöttem rá, hogy a drága jó apám így próbálja elvonni a figyelmét a 8 általánost végzett, minimálbéren tengődő, elcseszett életéről, azt hiszi, ha engem lehúz, akkor "egy szinten leszünk" nem hogy büszke lenne rám...


Itt nincs szó valami hasonlóról? Mert valljuk be, tisztességes, becsületes, kemény munkával pénzt keresni miért is lenne szégyen?

2013. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!