Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondanád meg finoman...

Hogy mondanád meg finoman hogy még egy gyermekre nem szeretnék ügyelni?

Figyelt kérdés

Keresztapámnak van két gyermeke, 11 éves a kisfiú, és 8 éves a kislány!

Hogy is mondjam két különböző egyéniség!

A kisfiú nagyon ügyes életre való, ami nekem nagyon jó, mert nem kell ismételgetnem, míg a kislány picit figyelmetlen, hiába mondunk bármit el bambinózik!

Ez nem az ő hibája, hanem gondolom a környezet változás de mivel 1 hete nálunk nyaral a fiú gyermek, most a kislányt is ide szeretnék hozni ( ő meg a mamájánál nyaral)

Nekem ez is egy külön koszt, lehet jutna, de egy gyerekkel sokkal könnyebb bárhová eljutni, itthon meg azért még sem lehet hagyni.

A fiú gyerek is inkább egy " lánytesó mentes nyaralást" akar elmondása szerint!


Hogyan mondjuk meg finoman hogy egy is elegendő!


2013. júl. 1. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Hány éves vagy?

Ha rád bízza a gyerekeit, gondolom vagytok olyan kapcsolatban. Szerintem nincs abban semmi, ha megmondod, hogy a kislány fiatalabb is, nehezebb vele (persze nem kell szidni).

Pláne, ha neked még nincs gyereked, nem is várhatja el, hogy 2 kisgyerekre vigyázz, főleg hosszabb időn keresztül.


Ha normális az apuka, biztos megérti!:)

(vagy esetleg mond meg, hogy ha ott van ő, vagy a mama, szívesen látod a kislányt is, csak 2 már sok-persze szépen megfogalmazva)

2013. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Hát, esetleg próbáld úgy kezdeni, hogy úgy volt megbeszélve, hogy csak a fiú megy hozzátok, és ő is szeretne egy kicsit távol lenni a testvérétől, nagyon rákészült már erre, nem akarod elrontani a kedvét, s ha nyaralás után újra találkoznak, jobban fognak örülni egymásnak, mintha ott lenne a kislány is veletek. Meg te sem úgy tervezted a nyaradat, hogy a kislány felügyeletét is elvállald.
2013. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

1-2 napra még bevállalható, de hosszabb távon nem tudsz mit kezdeni két gyerekkel...



szerintem így egyenesen megmondhatod!

2013. júl. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos 1-2 hétre lennének nálam! A kisfiút akár hónapokig el tudnám viselni mert semmibaj nincs vele!


Viszont 20éves vagyok, elég fiatal gyerekem sincs, és nekem bőven elég!


Na de nem akarom őket megsérteni!

2013. júl. 1. 22:28
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Vagy mindkét gyerek vagy egyik se azt nem mondhatod hogy nincs miből etetni mert nyilván nem a te pénzed.
2013. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha úgy érted hogy fizettek-e nekem bármit is akkor tévedsz, szóval akár azt is mondhatnám hogy nincs pénzem + még egy gyerekre! Na és most volt nálam festés, szerte szét van a ház, és így legalább takarítani is lehetne!
2013. júl. 2. 10:07
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálom szegény kislányt.

Lehetne benned annyi tartás, hogy vagy elvállalod mindkettőt, vagy megmondod, hogy egyiket sem.

Remek úton haladsz afelé, hogy megutáltasd egymással a két gyereket.

Pár év múlva majd csodálkozni fogtok, hogy miért utálja a két testvér annyira egymást.

Remélhetőleg a keresztapádéknak lesz annyi esze, hogy elviszik a kisfiút is.

Neked meg kijár egy olyan anyós, aki majd hasonlóképp megkülönbözteti a sógorod feleségét: az egyik fiam feleségének mindent, a másikénak (neked) semmit.

2013. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!