Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben elhelyezhető...

Ebben az esetben elhelyezhető apukánál a gyerek?

Figyelt kérdés

A Férjemnek az előző kapcsolatából született egy kisfiú, most 5 éves. Mikor együtt voltak, volt olyan, hogy a kisfiút lelökte a lépcsőházban és a lépcsőfordulóban állították fel a szomszédok. Ezeket most merik mondani s szomszédok nekünk , mikor már jó ideje nincsenek együtt a nővel. Most meg gyakorlatilag amióta szétmentek a nagymamánál laknak. Ahol van egy súlyos szellemi fogyatékkal élő nő.(anyuka édestestvére)meg háta a mama sem teljesen ép. Habár ez csak az én véleményem. Illetve még van ott a kisfiú nővére, aki egy egyészakos kalandból származik az anyukának. 22 éves nagylány apukával nem tartja a kapcsolatot. Anyuka balesetnek nevezi a lányt. A lány 9 éves kora óta nem szólítja őt anyának. Anyukának a munkahelyén mondták a kollégái, hogy sokat magában beszél és egyszerűen nem lehet elviselni, állandóan az exéről(az én férjemről) beszél mindenkinek. Tegnap a férjem ment a kisfiáért az óvodába és a gyereken szandál volt. Egyszerűen nem akartam elhinni mikor megláttam.Odakinn meg 4 fok. Bundakabát alatta meg egy póló.

Most szeptembertől átíratta a gyerkőcöt apuka megkérdezése nélkül egy másik óviba, ahol fojtón panaszkodnak az óvónők, hogy a gyermek magatartása, ha az anyukától jön nagyon rossz. Verekszik, köpköd, senkit nem szeret.

Volt, hogy az anyuka rám hívta a rendőrséget, mert én akartam neki odaadni a gyermektartás díjat.

Anyukát labilis idegéllaputúnak nevezném! Én!! Hangsúlyozom, csak én, ez nem orvosi megállapítás, csupán egy anyukáké aki neveli a 15 hós kislányát és elképzelhetetlennek tartom, hogy így bánjak a gyermekemmel. Lehetséges, hogy elpereljük a kisfiút? Mennyibe kerül egy ilyen per?

Előre is köszönöm a segítséget!

15 hós kislány édesanyja és egy 5 éves kisfiú pótanyuja


2009. okt. 15. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lesz.Gyermek elhelyezés megváltoztatása miatt kell pert indítanotok.Szükségetek lesz egy jó ügyvédre.Be kell bizonyítanotok,hogy az anya nem törődik megfelelően a gyerekkel.Kérdés,hogy az ovónők hajlandók-e tanuskodni.A nagymamáéknál levő körülményeket is be kell bizonyítani.Talán szerencsétek lesz,és az eljáró birónő figyelembe veszi a körülményeket,bár ez nem jellemző rájuk.Nem a gyerek érdekeit nézik általában,hanem az anyáét.Azért próbáljátok meg a kisfiú érdekében.
2009. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mivel jár a per,de ha ez tényleg így van akkor az apánál a helye a kisfiúnak, mindenképp.

Te pedig biztos jó anyukája leszel, ha ilyen mélyen érint.

Sok sikert.

2009. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Üdv!

Olvastam a gondod és a válaszokat is. Jó megoldás lehet a per, nekem viszont az jutott az eszembe, hogy esetleg a Gyámügyön keresztül lehet, hogy egyszerűbb lenne a dolog. Akár az Óvoda részéről történő bejelentés alapján, vagy ha ti előadnátok ott az illetékesnek a problémátokat. A Gyámügy mindenféleképpen a gyerek érdekeit védi.

2009. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. A gyámügyhöz fogunk valószínű fordulni. AZ ELSŐ KÖRBEN:-(
2009. okt. 15. 22:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Azóvodának kell kiadni egy irást részletesen,hogy milyen a gyerek,hogy van vele törödve,jár-e rendszeresen.Egy jó ügyvéd is kell mellé,mert sajnos a birók mindenfelé csak jó anyukát,meg rossz apukát ismernek.Itt délen is 85 % nő ésnem férfi párti,tudom mert mi is hasonló cipőben jártunk,tapasztalatból mondom.Tanúk is kellenek,meg a gyámon bejelenteni.Da ha arra is 5 hónap tellik el,mint nálunk mire kézbe veszik a dolgot,akkor tragédia.Erről ez a véleményem,mint nagyszülőnek.
2009. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!