Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék túllépni a...

Hogyan tudnék túllépni a párom exével kapcsolatos gondolataimon?

Figyelt kérdés
Fél éve vagyok együtt a párommal, együtt is élünk már. Nagyon szeretem, és ő is engem, de van egy dolog ami nagyon zavar engem. Tudom, hogy a múltját nem tudja megváltoztatni az ember, ezért ezt a dolgot felé nem is nagyon mutatom. Lehet én vagyok a maradi, de nagyon zavar az, hogy felnőtt férfiként egy 16 éves lánnyal együtt élt kapcsolatban 4 évig. A lánya lehetett volna.. Azt mondta nekem soha nem szerette, csak kényelmes volt, hogy volt.. Mégis valamiért nem tudok ezen túllépni, pedig minden nap győzködöm magam, hogy ne törődjek vele ez csak a múlt... Nekem nagyon nehéz ez a dolog, mert abba a házban élünk, ahol ők is éltek 4 évet együtt, és fél év után most sikerült levennie a képét a szekrényről. A gépe is tele van a közös képeikkel, és ez engem nagyon zavar(Véletlenül láttam meg a mappát). Tegnap megemlítettem neki, és én csak veszekedett velem, hogy mit képzelek én, hogy ő nem fogja eldobni a múltját, meg hogy mit turkálok. De én gyereket várok tőle, az esküvőt tervezzük, szerintem ha együtt kezdünk új életet nem lenne szabad az exének helyet adnia benne. Vagy ez csak engem zavar? Szerintem nagyrészt az is benne van, hogy én elítélem azt amit csinált, az én értékrendembe nem fér bele, olyan mintha én egy 14 éves kamasszal járnék.. Segítsetek mitévő legyek?

2013. jún. 25. 12:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azt megkérheted, hogy tegye egy mappába a gépen a közös képeiket.
2013. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mindenkinek van múltja, gondolom neked is. Nem kérheted, hogy dobja el a régi életét. Az exek szép emlékek. Azért voltunk velük, mert akkor boldogok voltunk velük. Aztán ez egyszer véget ért. De miért kéne totálisan eldobni, törölni mindent a múltunkból?

Páromnak is vannak régi emlékei, és nekem is. Nem nézegetjük azokat naponta. De ha kezembe kerül egy régi fénykép, egy házibulin, egy exemmel, attól még miért ne nézhetném meg? A lényeg, hogy az a múltam. Most már a páromat szeretem.


A részedről hiányzik a bizalom. De így miért vállaltál gyereket vele?

2013. jún. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Hat, nehez helyzet. Elmondtad neki oszinten,hogy mit erzel? En megmondanam neki, hogy forditott esetben gondoljon bele, hogy o mit erezne, ha a te exed kepe lenne kint....

En azt csinaltam anno, amikor ide koltoztem a ferjemhez, hogy a geprol az exek kepeit kiirtam egy dvd-re, eltettem a fiokba, es toroltem a geprol. Mondta, hogy oke. Nem problemazott rajta, mert ez nagyon zavaro a masik szamara. Ha meg nagyon-nagyon nem tud elsxakadni az exetol, az azert gaz es elgondolkodtato....

2013. jún. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

12:48-as: "(Véletlenül láttam meg a mappát)"


Amit írsz, azt már megtette a férfi, csak a kérdezö kutatgat, hogy talál-e valamit. (ugyanis egy mappába véletlen nem lehet belelátni, azt ki kell nyitni)


A kérdésre: igen, túlságosan bizalmatlan/féltékeny vagy.

A barátodnak VAN múltja és ahhoz az EX(ek) is hozzátartoznak. Azt nem várhatö el töle, hogy az ezekkel kapcsolatos emlékeket törölje ki az életéböl és a gépröl.


Mellesleg azt nem írod, hogy mennyi idösen élt együtt a 16 éves lánnyal - mert a felnött férfi elég tág fogalom (van, akinek egy 16 éves mellett már a 20-22 éves is az)

2013. jún. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igen, tegnap beszéltünk róla, és az első felháborodása után azt mondta rendezni fogja a képet...
2013. jún. 25. 13:01
 6/19 A kérdező kommentje:
35 évesen
2013. jún. 25. 13:09
 7/19 A kérdező kommentje:
És a képek mappában volt, mert nekem tett oda egy mappát, hogy másoljam át, a mi képeinkkel, de ott volt mellette az exe nevével jelzett mappa.. na ennyi volt a nagy kutakodás, és mint írtam, nekem nem azzal van bajom, hogy van múltja, hanem az én értékrendembe nem fér bele az élettársi kapcsolat egy gyerekkel.
2013. jún. 25. 13:10
 8/19 anonim ***** válasza:
Cukrosbácsi :) Te hány éves vagy? Amúgy meg fél év után szülsz neki?
2013. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

1. "nekem nem azzal van bajom, hogy van múltja, hanem az én értékrendembe nem fér bele az élettársi kapcsolat egy gyerekkel" EZT eddig nem tudtad? Mert ha igen, akkor meglepö, hogy kapcsolatot kezdtél vele. Ugyanisolyan valakivel, akinem a viselkedése az ÉN értékrendembe nem fér bele, nem kezdek semmit.


2. Hogyhogy fél éves kapcsolatban már terhes vagy? EZ belefér az értékrendedbe? Mert NEKEM nem.


3. Ha nem tudod a párodat elfogadni (mármint az elöéletét), akkor miért akarsz töle gyereket?

2013. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

még le sem játszottátok a kapcsolatokban szokásos első meccseket, de te már gyereket vársz?

Jól belecsaptál a lecsóba!

Az exével talán több időt töltött, mint eddig veled...

És a 16 éves lányt a szülei engedték odaköltözni?

Nekem ez magas!

2013. jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!