Ha az exem újranősül, akkor az új feleségének joga van elszámoltatni a gyerektartással? Mondvá, hogy onnantól közösek a bevételeik és a kiadásaik, ugyanolyan joga van ehhez mint az exemnek.
Ahhoz nincs köze az új nőnek, hogy te hogy osztod be a bevételeidet, és miből mennyit költesz.
Ez a ti bevételetek, és ti külön háztartásban, saját családban, önállóan osztjátok be és költitek el. Nekik annyi a dolguk, hogy odaadják.
Amíg a közös gyerek semmiben nem szenved hiányt, addig húzzon bőrt a fogára.
Bár biztos vagyok benne, hogy ő nem a gyerek, hanem a saját érdekeit nézi, magyarán azon mesterkedik, hogy minél kevesebb gyerektartást kelljen fizetni.
Ha ez minden vágya, az utolsó fagyiig mindenről kérhetsz számlát, és benyújtod az elszámolást. Eljátszod kétszer-háromszor, mellette mindig sopánkodsz, hogy a gyerektartás a kiadások felét sem fedezi, ideje lenne emelni, és milyen jó, hogy ezt most így átlátod. :D
Szerintem hamar pont kerülne az ügy végére.
Gratulálok az exférjednek, sikerült egy rosszindulatú, pénzéhes nőt kifognia.
És ilyenkor csodálkozunk mi nők, hogy pénzéhesnek neveznek, hála egy-két ilyen pcsa mellett.
Ha csak abba gondolok bele, hogy válás nélkül a párom minden pénze a gyerekénél csapódna le ilyen-olyan formában, eszembe se jutna elszámoltatni az exet. Persze ha a gyerek átlátszóra soványodott, állandóan szakadt(és nem azért mert ez neki a hóbortja), ápolatlan akkor a gyerekért kiállnék, és max egy beszélgetésre hívnám át az exasszonyt, de nem letámadnám, hogymárpedig, lehet épp fedezi a számlákat és a lakhatást a fizuja és a gyt, másra nem futja.
Némi köze?
Sorold!
A volt férj fizetését érinti.
Ha ő nem tudná fizetni, akkor se vonnák az új feleségtől!
Akkor mégis mi köze hozzá?
Akár van, akár nincs új neje, a volt férjnek kötelessége fizetni a gyerektartást.
Az összeg sem emelkedik azáltal, hogy a volt férj ismét kétkeresős családban él.
13: A jog az apát kötelezi tartásra, sehol nincs leírva az, hogy az új feleségnek, élettársnak, nagybácsinak vagy bárkinek kötelessége lenne a gyerektartást fizetni. Le se vonhatják az új feleség fizetéséből, jogilag kötelezettsége nincs.
Az előző is jól írta, ha már újabb kereső lesz a családban, a férjnek nem kell több tartásdíjat fizetni.
Tehát az új asszonyka azon kívül, hogy elfogadja a bíróság által megállapított gyerektartást, többet nem tehet... ha majd később lesz új gyerek, vagy apuka munkanélküli, stb, kérhetik a gyerektartás csökkentését.
Szóval a kiadás oldalhoz egy szám erejéig van köze.
A kérdés viszont arra vonatkozott, hogy a tartásdíjjal elszámoltathatja-e a volt feleséget, hogy mennyit költ erre vagy arra. Na ahhoz végképp nincs köze, általában az apák sem kapnak tételes elszámolást, a bíróság nem szokta erre kötelezni az anyukákat. Amúgy ha felmerül, hogy az anya nem megfelelően gondozza a gyereket, akkor az APA léphet ez ügyben, de az új feleségnek ehhez semmi köze.
17: Mutasd már meg nekem azt a nőt, akitől levontak a fizetéséből, hogy a férje exfeleségének gyerektartást fizessen. Mutasd már meg nekem azt az esetet, ahol a férfi ha keresett pl. 100 ezret, ebből fizetett gyerektartást, elvett egy olyan nőt, akinek 200 ezer a fizetése, ezek után emelt a bíróság a gyerektartáson a házassági vagyonközösségre hivatkozva.
Csökkentésre van példa, ha pl. a férfinek az új kapcsolatában gyerek születik, de ez más eset, mivel nem a házassági vagyonközösség miatt történik, hanem az új babóca miatt a férfi tartási kötelezettsége növekszik.
A kérdés pedig még mindig NEM arra vonatkozik, hogy az új feleségnek van-e köze ahhoz, hogy az új férjecskéje mennyi gyerektartást fizet, hogy az 10 ezer vagy 30 ezer amivel a családi költségvetés kevesebb (bár megváltoztatni akkor sem tudja csak elfogadni), hanem hogy van-e köze ahhoz, hogy az exfeleség a gyerektartásból mit vesz a gyereknek. Ahhoz viszont az ég világon semmi köze, hogy az exfeleség a pl. 30 ezer forintból a gyereket lovagolni járatja, csokit vagy perecet vett-e, vagy egy hónapban télikabátot vagy gumicsizmát. Ebbe max. a gyerek apja szólhat bele, amennyiben úgy látja, hogy a fizetett gyerektartás mellett a gyerek elhanyagolt.
Te pedig mutass már egy 2009. évi CXX. tv-nyel ellentétes paragrafust...még mindig nem láttam!!!
Melyik része nem érthető annak, hogy nem a feleség és nem a férj keresetéről van szó, hanem KÖZÖS vagyonról!!! Jog nyelvén beszélünk, nem? Ott nincs férj keresete és feleség keresete egy házassági vagyonközösségben! Nyilván nem az új feleségtől vonják, apukától vonják, de a házassági vagyonközösség alatt az sajna ha tetszik, ha nem, nem a férj keresete, hanem közös! Ezt fogd már fel!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!