Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekes a gondolkodásom?

Gyerekes a gondolkodásom?

Figyelt kérdés

Bérházban lakunk, és márciusban elkezdtem dolgozni, akkor mondtam itthon hogy családi házat akarok majd venni, olyan 31-33évesen, anyu azt mondja hogy üljek már le, nekik sem tellett csak garzon-ra, mondjuk már akkor én is megvoltam és hugom is, tehát nem nagyon tudtak spórolni őszintén szólva mindent pénzt feléltünk akkoriban mindig, mára már mondhatni stabilan élünk

Havonta el rakok 70e ft-t, mert komolyan veszem, viszont anyu rávágta ma hogy hülyeség, mert 10-12évig romlani fog annyit a forint hogy a 70ezer ft-ot kevés lesz elrakni, mert most még jó teljesítmény de 5-év múlva kb a 70 a felét fogja érni

Ez tényleg igaz? vagy hogy látjátok, folytassam a tervemet? Jah és külön nyitottam még lakástakarékosság számlát is

20/F


2013. jún. 7. 16:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez szerinted így marad vagy tartható még 10-12 évig?



Ne értsd félre, nagyon jó és dicséretes, hogy félre tudod tenni ezt a pénz, és nem utolsó sorban nem elverni akarod, hanem gondolsz a jövőre is. Nem lehetetlen a terved, de ehhez kcsit előrébb kellene lépned, mármint a 83E Ft-os fizetésen mindenképpen túllépni...


Én 30 éves koromra úgy látom reálisnak, hogy lesz házunk, hogy 2 en keresünk 22 éves korunk óta, nem kell lakbért fizetni, mert már van egy lakásunk (öröklött) 2 éve havi 40E amit fizetünk ltp-be

Ezen felül vagyunk olyan szerencsések, hogy még havi 20e ktp- t fizetnek nekem a szüleim...

Így van esélyünk egy családi házra 4 év múlva....esetleg...mivel nem keresünk 200 ezreket...

Csak a realitás miatt írtam ezt le....


Folytasd, amit elkezdtél, amíg tudod, de minden szőrakozásról sem érdemes lemondani, mert hosszabbtávon belehü..ül az ember, ennyira csak a célt lnézni nem lehet...

2013. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igen valóban van benne igazság amit mondasz, mert kitudja lehet bejön egy lány az életembe aki szintén céltudatos már, és a 50-70e ft-om rögtön felugorhat jócskán, ha be száll Ő is a közös gyűjtésbe, ez a kérdés is inkább rólam szól, hogy kínlódás-e vagy jutok ezzel valahova? Nem szándékom nekem se 90%os önerőt összespórolni a házra, megelégszek kevesebbel is, mert amellé lehet egy kicsi hitelbe is nyúlni ha szükség van rá
2013. jún. 7. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!