Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy puhítsam meg a szüleimet,...

Hogy puhítsam meg a szüleimet, hogy kimenjek Barbadosba nyáron egy hónapra?

Figyelt kérdés

Ez úgy van, hogy az apám unokatestvére kint él Barbadoson, és az én másod-unokatesóim is!

Nem vagyunk egy fényes anyagi helyzetben, de egy személynek csak ki tudják fizetni...

Segítsetek! Úgy vágyom már egy kis változásra:D


2009. okt. 7. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha két rokonod kint él és szeretnek téged, vendégül is látnának, összedobhatnák neked a repülő jegyet is. Így talán már elengednének a szüleid.
2009. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

azt azert te sem varhatod el, hogy azert, hogy te jol erezd magad egy honapig ok fizessenek... es addig ameddig te kint vagy egyedul, egy rakas penzert, amiert raadasul meg sem dolgoztal, majd ok itthon eheznek, vagy hogy gondoltad ezt? hany evas vagy egyebkent?

egyebkent meg szerintem ugy egyszerubben ra tudnad oket venni arra hogy ha esetleg elmennel valami diakmunkara, es fizetsz annyit amennyit tudsz.

2009. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Nyárig van időd összegyűjteni a költségek árát.

Ha az én gyermekem mutatná be,biztos engedném.

2009. okt. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne túl jófej dolog a szüleidtől (már bocsánat), ha nem engednének el. Viszont azt tényleg nem várhatod, hogy ők finanszírozzák. Nálunk nem túl vészes az anyagi helyzet, de suli mellett így is dolgozok, hogy a nyáron elmehessek ide-oda, és ne kelljen a szüleimtől kérni. Még ha csak középiskolás is vagy, akkor is tudnál olyan diákmunkát vállalni, amit hétvégén végezhetsz (szórólapozás, kérdőívezés, nyomdákba/ gyárakba is van ahol keresnek hétvégére munkaerőt), és bár tudom, hogy nem mókás szombat-vasárnap dolgozni, de a nyáron, ha Barbadoson sütteted magad, úgy fogod gondolni, megérte. :)

Ha esetleg írnál egy kort és hogy merre laksz, tudnék adni pár diákmunkás elérhetőséget is.

A szüleid pedig ha látják, hogy teszel érte, biztos el fognak engedni.

2009. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utánanéztél már mennyibe kerül a repülőjegy?

Kb. annyi mint egy 1 hetes nyaralás a Balcsin egy 4 tagú családnak. Érettségi ajándéknak is majdnem sok volna, ha nincsenek a szüleid eleresztve. Egy próbát megér, de szerintem ne nagyon éld bele magad. Testvéred van? Ha igen, ő hogyan érezne?

2009. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"egy személynek csak ki tudják fizetni"


1. Ne gondolkozz így, a szüleid valószínűleg egy csomót dolgoznak azért, hogy olyan szinten lehessetek életszínvonalban,ahol vagytok.

2. Nagyon becsüld ezt meg és azt is, hogy ezek szerint nem terhelnek anyagi dolgokkal, mert nem nagyon tudod a pénz értékét. Egy oda-vissza repülőút oda szerintem minimum 200 000 Ft. Ez rengeteg pénz.

3. Szerintem is menj el dolgozni, akkor megtanulod a pénz értékét és becsülni a szüleidet mindazért, amit megadnak Neked. Még akkor is, ha Te ezt unalmasnak találod.

4. Így pár év diákmunkával kimehetsz majd Barbadosra süttetni a hasad, és biztos kapsz akkor majd Tőlük zsebpénzt is, mert akkor meg fogod érdemelni.


L/21

2009. okt. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

mindenkitől köszönöm , sokat segítettetek...


am. 15 vagyok(lány) és a diákmunka nagyon jó ötlet!!!!!


KÖSZÖNÖM mégegyszer, ez edig nem is jutott ezsembe:D

2009. okt. 8. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!