Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Osztálytársat szívességből...

Osztálytársat szívességből hurcolásznál?

Figyelt kérdés

A mennyaszonyom felnőttképzőbe jár, lett egy "barátnője" aki az osztálytársa és a mellettünk lévő kis faluba lakik, és együtt akarnak menni iskolába, de viszont az a lány nem fizetne érte.

Szerintem ilyen benzin ár mellett, ha már a bérletre nem kell költeni, és háztól iskoláig iskolától házig van hozva, akkor az a minimum hogy beszáll, nem kell az hogy a felét pótolja, vagy minden alkalomkor adjon 500 forintot mivel a bérlet is vagy 2000- de legalább annyival szállna be a költségbe hogy mindenki jól járjon.


2013. máj. 28. 11:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul már rágja a fülét hogy mikor lesz már meg a jogsi egyebek. Azt pedig hogy nem fizet onnan tudjuk hogy mindent elvár a mennyaszonyomtól, csak ő illendőségből nem szól, pedig unja. Hogyan beszéljem le???
2013. máj. 28. 11:44
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez nem ennyire egyértelmű. Én hurcolásznám. Mert a filléreskedésnél sokkal jobb, ha az ember segít, amiben tud, és a másik is segít, amikor neki jön ki úgy a helyzet. Lehet, hogy egész másban. Amivel végül mindenki jobban jár.
2013. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Jahogy rátelepszik? Ez esetben visszavonom, a menyasszonyod tutyimutyi. Mi az, hogy illendőségből nem szól? Illendőségből ne üvöltsön vele, amikor mondja, hogy oké, elviszlek, de akkor a benzinköltséget felezzük, rendben?
2013. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

Kell plusz utat tennie érte?

Ha nem és a barátnőd ajánlotta fel, akkor persze fizethetne de a barátnőd mondta neki.

2013. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

én céloznék rá, hogy hogyan is illik


mondja azt a menyasszonyod, hogy jó lenne, de sajnos elég drága egy autó fenntartása, és nagy luxus lenne azzal suliba járni

és akkor hátha észbe kap és azt mondja, hogy odaadja a bérlet árát minden hónapban

2013. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%
Vagy fizet vagy gyalogol!!! Nem cigány a barátnője?
2013. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Ha azt leveszem a sztoriból, hogy egyébként milyen a csaj: akkor szerintem ha a menyasszonyod egyébként is autóval járna, és nem tesz külön kitérőt a barátnő kedvéért,én nem kérnék érte semmit. Ha kitérő, akkor a plusz költséget vélhetőleg kérném.
2013. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
37%

Én pont ellentétesen gondolkozom. Ha én úgy is megyek , akkor az alapból költség és tök mindegy hogy van mellettem még valaki vagy nincs.

Mások úgy szokták megoldani hogy egyszer az egyik kocsijával másszor a másikéval mennek.

Én vagy elvinném szívességből, mert el akarom vinni, vagy ha csak a pénz miatt akkor meg nem.

De egyébként is felnőtt nő a menyasszonyod majd ha őt igazán zavarja a dolog akkor majd tesz ellene. Lehet csak neked adja elő magát otthon a suliban meg kebel barátnők.

2013. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Én hurcolásztam a barátnőmet rengeteget éveken át, és nem is csak kis távokon, hanem nagy kirándulásokra is. Aztán, amikor nekem kellett volna segítség, költözködéskor hívtam, hogy jöjjön pakolni, cipekedni, akkor közölte, hogy ne ugráltassam.

Azóta nem kerestem többet.

Tanulság?

2013. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
ezeket hívják élősködőnek de fordított esetben ő már szólt volna
2013. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!