Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már 9. osztályos vagyok. A...

Már 9. osztályos vagyok. A szüleim nagyon féltenek és nem akarnak elengedni szórakozni. Hogyan tudnám meggyőzni őket arról hogy például engedjenek el discoba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 2. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

14-15 éves korban nem ennek kellene a fő problémának lennie. Teljesen megértem a szüleidet, ha nem akarnak elengedni, a mai világban...

Viszont ha nagyon szeretnél, s rendesen tanulsz, otthon sincs veled probléma, akkor próbálkozhatsz elsőnek azzal, hogy pl. 11- éjfélig engedjenek el, s ha akkor nem történik probléma, lehet legközelebb már engedékenyebbek lesznek.

Persze ez csak akkor igaz, ha nem azért tiltanak, mert "rossz" gyerek vagy!

2009. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ha mondjuk 9.-es korodban 18 vagy, akkor esetleg. egyébként sem engednek be a discoba 18 alatt.

meg is értem, hogy féltenek, főleg ha lány vagy. egyébként én sem járkáltam 15 évesen minden héten szórakozni. az, meg hogy délután kiülj a parkba a haverokkal sztem bőven elég, és ennyit még meg is engednek az ősök.

2009. okt. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
én is 9.-es vagyok, de mivel falun nincs diszkó, ezért csak hegyi bulikba szoktam menni, eddig kb. 10x voltam de sosem voltam józan.de azt mondták 5re legyek otthol és én ezt batartom és mire hazaérek az esetek 85%teljesen józan vagyok.
2009. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ugyan ebben az cipőben jártam anno, nem akartak még 9.-ben(15 éves voltam) sem elengedni. Rengeteget meséltem a barátaimról, jól tanultam, segítettem otthon és végül annyit könyörögtem, hogy elengedtek:D Persze nem diszkóba, hanem pl Állatkertbe, Vidámparkba, beülni valahova és akkor is 6-ra mindig otthon kellett lennem!


Jelenleg 18 éves vagyok, már mindenhova mehetek(diszkóba is elengednének, de nem akarok menni) és nem kötik feltételekhez, hogy hányra érjek haza. Ennek ellenére mindig bejelentem, hogy mikor, hova, kivel megyek és 11-nél később nem érek haza. Szerintem a legfőbb cél az, hogy elnyerd a szüleid bizalmát és akkor minden rendbe jön:)

2009. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Szia! Az én lányom annyi idős mint Te.

Féltem, de az idén nyáron havonta egy alkalommal elengedtem bálba hajnali 1-2 óráig. Megegyeztünk, hogy legkevesebb két barátjának megadja a telefonszámát, akivel elmegy, a megbeszélt helyről nem mennek máshová, és természetesen értemegyek. Igaz nekem ez egy kicsi macerával jár, de így nyugodtabb vagyok. Azért mert a világ olyan amilyen még nem tilhatok meg neki mindent.

Próbálj meg valami hasonló megoldást találni szüleiddel.

Remélem sikerül..

2009. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Ugyan ebben a cipőben járok majdnem, mint te, de engem csak édesapám nem enged el, aki a hét 5 napját M.o. másik végén tölti munka miatt[onnan írányít engem -.-"].Anya enged, mert motorozom, de fél 9-nél tovább nem lehetek.Kérdezgettem őket a disco-val kapcsolatban, nem díjazták az ötletet, de édesanyám beleegyezett, apám nem.Nem is akart hallani róla..és discoba azóta se mentem.El kellett fogadni.Remélem te több sikerrel jársz.:)

15/L.

2009. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amiket eddig írtak + csinálhatod trükkösen is. Például eljátszátok egy barátnőddel a következő helyzetet, miközben anyukád hallja: mond valami olyant, amit tudod, hogy a szüleid elleneznének (pl. egyéjszakás kalandok). És te hangosan rászólsz: hülye vagy? Olyat csinálni? Nem vagyo normális! stb. és akkor látják a szüleid, hogy van eszed, és talán jobban elengednek. Csak arra vigyázz, hogy nehogy az legyen, hogy: "Azzal a hülye barátnőddel nem mehetsz sehová!" Szóval ezt valami olyan barátnőddel érdemes eljátszanod, akivel nem szetetnél a jövőben buliba menni.

Ha ez sem jön be, ülj le, és beszélj őszintén a szüleiddel: mondd meg, hogy nem fogadsz el italt a discoban, mert abba tehetnek drogot (sok budapesti helyen teszenk is, de nem csak ott), meg hogy nem fogsz drogozni, mert az tönkreteszi az életedet, meg nem fekszel le idegen fiúkkal, igazán csak táncolni akarsz, mert imádod a zenét! És esetleg egy szüleid által is megbízhatónak tartott erős fiúval mész, aki vigyáz rád. Ettől látják, hogy van eszed és vigyázol magadra.

Ha ez sem jön be, akkor mondd meg nekik, hogy akkor szeretnél házibulit szervezni, hiszen te csak a zene élvezetéért csinálod. Aztán ha már 3 hónap alattt a 3. házibulit akarod szervezni, akkor a végén belátják, hogy csak jobb, ha elengednek discoba.

Esetleg tényleg mehet érted mondjuk éjfélre anyukád vagy apukád, mert akkor látják, hogy nem részegen táncolsz, stb.

Megmondom őszintén az én szüleim soha nem tiltottak, mert látták, hogy van eszem, de a nagyvárosokban lévő disco-kba én magam nem mernék elmenni, amilyen alakok vannak ott. Főleg, ha az ember csinos. Vagy ha bedrogoznak. Én max nagy darab fiú kíséretével mennék a gázosabb helyekre, ha szeretném a discozenét. De mivel rocker vagyok, így ez a gond nálam nem áll fent.

2009. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak erre apró trükük. Pl mutasd be a barátnőided akikel mennél. Tanulj rendesen és segíts a házi munkában. Ne feleselj és fogad szót. Próbáld megmutatni anyukádnak hogy bizhat benned. Ha elenged érj haza időben és lehetőleg józanul. Egyedüli bulizást meg felesd el, nagyon veszélyes!
2009. okt. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!Sokat segitettetek!:)
2009. okt. 6. 20:19
 10/11 anonim válasza:

Mond azt nekik hogy jo leszel. És Bebaszol mint állat .és 5 növel fogsz lefeküdni pucéran fogsz rohangálni a városban

Tedd mellékesbe hogy a Másnaposok c. film semmi lessz ahoz amit te csinálsz :D

2010. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!