Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miről lehet vele beszélni?

Miről lehet vele beszélni?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 6 éves lánya,akit jövő héten fogok látni először,2-3napig a kislány környezetében.Nem értek a gyerekekhez,hogy kellene viselkednem vele,vagy miről lehet velük beszélgetni? :) Nem lesz rám féltékeny ? Mivel még elég pici és apás,vagy fel tudják már mérni a helyzetet ilyen idős korban ? Nem sok ez a 2-3nap így hirtelen ?
2013. máj. 15. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván idegen és váratlan lesz számára az egész helyzet,de csak az elején.Számolnod kell a legelső napon a szélsőséges reakciókkal,úgy,mint hiszti,dac,düh,sértettség,meglepettség,félelem,vagy éppen nagyon is nyitott lesz a kislány.Próbálj kicsit kislány fejjel gondolkodni,úgy viselkedni,mint ő,ne erőszakosan,csak finoman barátkozni,dicsérni a ruháját,haját,szépségét,együtt játszani vele egy kicsit.
2013. máj. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisöcsém is hat éves.

Idegenekkel eleinte nem szeret kommunikálni, viszont ha valaki szimpatikus neki és kellőképpen feloldódott, akkor elkezd hozzá beszélni. Onnantól nincs más dolgod, mint figyelni és időnként belekérdezni :)

Pontosan azért lesz féltékeny, mert felméri a helyzetet. Neki Te még nem az "új anyuka" vagy, hanem valaki, aki "lehet, hogy elveszi apát".

(Szerintem sok, de persze lehet, hogy pont így lesz jó, több időtök lesz megismerni egymást.)

25N

2013. máj. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Reakcióiból tudni fogod...

Ha nem barátkozós idegenekkel, akkor kicsit nehezebb.

Kommunikálni kell vele. Kérdezni, hogy milyen az ovi/ iskola,( 6 éves korban mindkettő lehet, függően melyikbe jár)

Mit szeret csinálni... Rajzolni, a tesit? Mit csinál ( ha tudod is, hogy jár pl úszni, kérdezd meg) ha nem akar törni a jég, tudakold meg mi a kedvenc édessége.

Pl úgy hallottam szereted a palacsintát, csinálok, van kedved segíteni?

Ha nem jön azonnal, egy idő után egy gyerek sem tudja megállni, hogy ne kíváncsiskodjon, ez a tapasztalatom.

Ha jön a hiszti, el kell terelni valamivel a figyelmét...bízom benne hogy a párod partner lesz ebben, mert sok múlik rajta.

Az én tapasztalataim egy kicsit fiatalabb 5,5 évesre korlátozódik nem mindig egyszerű....

Fontos, hogy nem szabad neki mindent megengedni (csak reális határokon belül), csak azért mert a kedvében akarsz járni, mert igen, szeretnéd megnyerni magadnak, de nem csak ezen 2-3 napon fogsz feltehetőleg vele foglalkozni....

Ő is csak ember, próbálj elvonatkoztatni attól egy kicsit, hogy gyerek.:)

Találd meg a témát ami őt is érdekli, mint egy felnőtt esetében...


Sok sikert

2013. máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak menj vissza gyerekbe, és imádni fog!


Nehogy elkezdd faggatni felnőtt kérdésekkel, hogy szeret-e oviba járni vagy mért nem szereti a spenótot!


Hanem! Majd látod, hogy épp csinál valamit, mondjuk kezében egy zenélős mesekönyv...: Akkor egyrészt tűnj úgy, mint aki nagyon kíváncsi, hogy mit van nála, másrészt tedd a hülyét! És szépen felnőtt hangodon tegyél fel neki a játékkal kapcsolatos komoly kérdéseket, pl:

Jééé ez tud zenélni? De hogy, én még ilyet sose láttam és nem tudom hogy működik... Erre majd egyből elkezd neked magyarázni, a többi meg már jön magától...


Szóval legyél partner a játékban, ne pedig egy vadidegen, aki épp feltartja az apját, hogy az ne tudjon vele játszani. Közben hogy az apja is beszáll-e játszani, vagy sem, az már nem is lényeges.

2013. máj. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi,nagyon sokat segítettetek :)
2013. máj. 15. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ovis-isis-úszós kérdések szerintem sem jók, inkább amit az utolsó írt. Én magamról tudom, hogy ha valaki ilyen "komoly" dolgokról kérdezett, akkor direkt nem válaszoltam.


A játékban legyél partner, vagy nézzetek mesét, pl. mondhatod neki hogy a te kedvenc meséd ez meg ez, nincs-e kedve megnézni veled :))) A sütés is jó ötlet, tényleg nem tudja megállni egy gyerek sem a kíváncsiskodást:)

2013. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!