Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én tehetek a haláláról? Ha...

Én tehetek a haláláról? Ha magánklinikára kerül, megmenthették volna?

Figyelt kérdés

A nagypapámat, egy 67 éves férfit vasárnap délelőtt vitte be az ügyeletre a mentő, mert nagyon fájt a hasa. Hasnyálmirigy gyulladást állapítottak meg nála, befektették a kórházba. Arról beszéltek, hogy a közeli nagyvárosba helyezik majd át, mert ott van erre speciális orvos vagy osztály.


Ehelyett 3 napig csak infúziót kapott, egy gyomorszondát helyeztek le neki. Azt mondták sokáig nem ehet és ihat. Ehelyett 5 nap múlva már kapott inni és háztartási kekszet.


Tíz nap múlva hazaengedték a kórházból úgy, hogy egy hét múlva menjen vizsgálatra. Arról, hogy mit ehet és ihat egy hasnyálmirigy gyulladásos beteg, semmit nem mondtak, az internetről néztük utána.


Az 1 hét alatt míg otthon volt, sokat pihent, aludt és egyszer összeesett. Volt a háziorvosánál, aki megvizsgálta és másik gyógyszereket írt fel neki.


Lejárt az egy hét és mentünk vissza vizsgálatra. Kiderült, hogy éhgyomorra kellett volna menni, de ezt senki nem mondta. Ultrahangos vizsgálat volt, és találtak valamit, de nem tudták mi az. Azt mondták, vigyük el a 30 km-re lévő kórházba még délelőtt CT-re. Mentőt nem tudnak biztosítani, oldjuk meg, ahogy tudjuk. Végül a vidéken dolgozó apukám jött el a munkahelyéről kocsival, hogy el tudja vinni...


Megvolt a CT, visszamentünk az eredménnyel. Az alapján sem tudták, hogy tályogja van-e. Befektették a kórházba. Újra gyomorszonda, infúzió és tápszer (amit mindig ki is hányt, de azt mondták a többi fajta sem rossz).


Rosszabbodott az állapota, s 5 nap múlva azt mondták, nincs tápszer sem, csak víz. További 3 nap múlva már vizet sem ihatott (volna, a nővérek sajnálták és adtak neki).


Közben telefonon érdeklődtünk az orvosnál, azt hittük eltévesztette a beteget, mert tüdőgyulladásról és embóliáról beszélt. Másnap bementem hozzá személyesen, azt mondta hogy tényleg így van, de hamarosan áthelyezik a közeli városba ne aggódjak (szerda).


Pénteken bementem újra az orvoshoz, azt mondta leállt nagypapám mája, de hétfőn átviszik a másik kórházba, mert már le van beszélve, de szerinte nem éri meg a hétfőt.


De megérte, sőt jobban volt, de azt mondták, már nem viszik át máshova. Viszont ő nagyon szeretett volna menni, hogy ott segítsenek rajta. Keddre elintéztük, hogy átvitték a másik kórházba.


Szerda délután telefonáltak a másik kórházból, hogy meghalt. Kiderült, a másik kórházban még orvos sem látta a másfél nap alatt.


Úgy érzem hibáztak az orvosok. Ha egyből szakszerűbbek közé kerül, mondjuk egy magánklinikára, talán még mindig élhetne. Én tehetek a haláláról?


2013. máj. 9. 09:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

ez sajnos így megy


barátnőm anyja ápolónő volt, és ő tudta mi a dörgés...


amikor a báttya bekerült, 3 napig le se szarták, kb enni nem kapott, aztán ő bement és lerendezte bár deákkal


kár hogy ennek így kell működnie...

2013. máj. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne magadat hibáztasd, az biztosan kijelenthető a leírás alapján, hogy a család nem hibázott, hívtatok mentőt amikor rosszul lett, vittétek vizsgálatokra, gondoskodtatok róla, szóval megtettétek mindazt, ami ilyen helyzetben a család szerepe.

Hogy az orvosok hibáztak-e és mekkorát, azt csak a kórlapok tanulmányozásával lehetne eldönteni, az biztos, hogy a magyar egészségügy - hát, hogy finoman fogalmazzak - nincs a helyzete magaslatán. Talán összefügg ez azzal, hogy évtizedek óta soha nem volt súlyponti kérdése a politikának (csak, ha lopni kellett belőle) mindig a kisebbik kormánypártok "nektek is jusson valami" tárcája az EÜ - ezért azután az intézményi rendszer szétesőben, a szakemberek (orvos, szakdolgozó) elvándorlóban, a maradék meg próbál a víz felett maradni, ahogy tud. Ez kb a mai magyar egészségügy...

De mondom, hogy ők hibáztak-e, arról akkor lehet felelős véleményt mondani, ha az ember átnézte a kórlapokat.


Aztán ott van az, hogy az akut pankreatitisz (hasnyálmirigy-gyulladás) halálozása a nemzetközi statisztikában is 5-10% körüli, ezen belül a jó karban lévő fiatal-középkorú betegek kilátásai jobbak, a csecsemőké és az időseké meg sokkal rosszabbak. Szóval ott szerintem kétségtelenül hibázott az orvos, ha erről nem szólt, az ilyesmire illik felhívni a hozzátartozók figyelmét.

Arról meg, hogy történt-e olyan szakmai hiba, mulasztás, ami a vétkes gondatlanság körébe tartozik, érdemes beszélni egy szakemberrel, mielőtt az ember dönt, hogy jogi úton lép-e vagy nem.

2013. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Enyhe esetben a betegség néhány napos koplalást követő zsírszegény étrend mellett spontán szűnik. Súlyos esetben viszont a hasnyálmirigy egy része elhalhat, ilyenkor emésztőnedvvel kevert szövettörmelék kerülhet a hasüregbe, ami hashártyagyulladást, sokkos állapotot okozhat. Ilyenkor sebészi beavatkozásra, az elhalt szövetek eltávolítására van szükség. Az elhalt szövetek felülfertőződése esetén tályog is kialakulhat, ami szintén sebészi beavatkozást tesz szükségessé."


..Szerintem ez történt apukáddal.

Műtötték?

2013. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Részvétem. Nem te tehetsz, ne aggódj, ez a magyar egészségügy szégyene. Eddig is hallottam érdekes esetekről, hogy pl. túl sok kontrasztanyagot fecskendeztek be (koponya CT-nél...), és az illető még ott a kórház folyosóján rosszul lett, ilyesmik.... szégyen és gyalázat ez az egész egészségügy! Mindenesetre tény és való, hogy bármi gond esetén jobb pénzt nem sajnálva magánklinikára menni, ahol foglalkoznak is az emberrel :( Még egyszer nagyon sajnálom, de nem a te hibád, nem vagy orvos, különben is mind megtettétek amit csak tudtatok.
2013. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!