Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én tehetek a haláláról? Ha...

Én tehetek a haláláról? Ha magánklinikára kerül, megmenthették volna?

Figyelt kérdés

A nagypapámat, egy 67 éves férfit vasárnap délelőtt vitte be az ügyeletre a mentő, mert nagyon fájt a hasa. Hasnyálmirigy gyulladást állapítottak meg nála, befektették a kórházba. Arról beszéltek, hogy a közeli nagyvárosba helyezik majd át, mert ott van erre speciális orvos vagy osztály.


Ehelyett 3 napig csak infúziót kapott, egy gyomorszondát helyeztek le neki. Azt mondták sokáig nem ehet és ihat. Ehelyett 5 nap múlva már kapott inni és háztartási kekszet.


Tíz nap múlva hazaengedték a kórházból úgy, hogy egy hét múlva menjen vizsgálatra. Arról, hogy mit ehet és ihat egy hasnyálmirigy gyulladásos beteg, semmit nem mondtak, az internetről néztük utána.


Az 1 hét alatt míg otthon volt, sokat pihent, aludt és egyszer összeesett. Volt a háziorvosánál, aki megvizsgálta és másik gyógyszereket írt fel neki.


Lejárt az egy hét és mentünk vissza vizsgálatra. Kiderült, hogy éhgyomorra kellett volna menni, de ezt senki nem mondta. Ultrahangos vizsgálat volt, és találtak valamit, de nem tudták mi az. Azt mondták, vigyük el a 30 km-re lévő kórházba még délelőtt CT-re. Mentőt nem tudnak biztosítani, oldjuk meg, ahogy tudjuk. Végül a vidéken dolgozó apukám jött el a munkahelyéről kocsival, hogy el tudja vinni...


Megvolt a CT, visszamentünk az eredménnyel. Az alapján sem tudták, hogy tályogja van-e. Befektették a kórházba. Újra gyomorszonda, infúzió és tápszer (amit mindig ki is hányt, de azt mondták a többi fajta sem rossz).


Rosszabbodott az állapota, s 5 nap múlva azt mondták, nincs tápszer sem, csak víz. További 3 nap múlva már vizet sem ihatott (volna, a nővérek sajnálták és adtak neki).


Közben telefonon érdeklődtünk az orvosnál, azt hittük eltévesztette a beteget, mert tüdőgyulladásról és embóliáról beszélt. Másnap bementem hozzá személyesen, azt mondta hogy tényleg így van, de hamarosan áthelyezik a közeli városba ne aggódjak (szerda).


Pénteken bementem újra az orvoshoz, azt mondta leállt nagypapám mája, de hétfőn átviszik a másik kórházba, mert már le van beszélve, de szerinte nem éri meg a hétfőt.


De megérte, sőt jobban volt, de azt mondták, már nem viszik át máshova. Viszont ő nagyon szeretett volna menni, hogy ott segítsenek rajta. Keddre elintéztük, hogy átvitték a másik kórházba.


Szerda délután telefonáltak a másik kórházból, hogy meghalt. Kiderült, a másik kórházban még orvos sem látta a másfél nap alatt.


Úgy érzem hibáztak az orvosok. Ha egyből szakszerűbbek közé kerül, mondjuk egy magánklinikára, talán még mindig élhetne. Én tehetek a haláláról?


2013. máj. 9. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Egyáltalán nem biztos, hogy máshol máshogyan lett volna.
2013. máj. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. Nem Te tehetsz a haláláról, ez eszedbe se jussom. Az az igazság, hogy sajnos a magyar egészségügy ilyen, és az idős emberekkel még kevésbé lelkiismeretesen foglalkoznak a kórházakban, ezt én is tapasztaltam.


A leírás alapján valószínűleg összetett volt a betegsége, nem akarlak elkeseríteni, de nem biztos, hogy a szakszerűbb ellátás hosszú távon is eredményes lett volna.

2013. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A leirtak alapján semmi okod magadat bármivel vádolni. Sajnos ide jutott a magyar egészségügy.
2013. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

1 te nem tehetsz a haláláról

2 a leírásodból úgy tűnik itt sokszor hibáztak

3 nem hozhatod vissza nagyapád, de érdemes lenne feljelentést tenni az eljárás miatt, hogy mással ez így ne történhessen meg, kapják össze kicsit magukat az orvosok abban a kórházban

2013. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Antimod ***** válasza:
100%

Lehet, hogy sok minden más lehetett volna, ha másképp alakul, de az igazság az, hogy pontosan oda került így is, ahol segíteni tudtak (kellett volna tudni?) rajta. Így sem biztos, hogy nem ez lett volna a vége, de elég furcsa dolgokat írsz.

Mindenesetre részvétem, azok alapján, amiket leírtál, sokat törődtél vele, és a legjobbat akartad neki. Ne a (vélt) hibát keresd, hanem próbálj megbékélni ezzel, azt tetted, amit tenned kellett!

2013. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
6 hónapja történt az eset, és még mindig nem tudom magam túltenni rajta. Napi kétszer voltam benn őt látogatni, nagyon bíztam benne, hogy meggyógyul.
2013. máj. 9. 09:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálatos és felháborító, ami apukáddal történt!Ez a mai egészségügy,kérem!Az ember retteghet, ha megbetegszik.

Ne hibáztasd magad!Te erről nem tehetsz, ez kizárólag a mai trehány egészségügy és az ott dolgozó nemtörődöm, hozzá nem értő egészségügyiek hibája!Én laikusként is fel tudok mérni annyit ebből az esetből, hogy apukádnak a baja egy hasi gyulladással kezdődött, amit körültekintőbb ápolással meg lehetett volna bizonyára gyógyítani.De nem így történt, ennek következtében úgy tűnik, a betegség szövődménye átterjedt a többi szervre és ez okozhatta a tragédiát.Ezt egy seregnyi orvos és ápoló, 2 kórházban hogy a búbánatba nem tudja felismerni és helyesen kezelni????Na, ilyenkor áll égnek a hajam, ha ebbe belegondolok!A totális káosz, nemtörődömség, hozzá nem értés.A beteg ma már csak egy adminisztrációs adat.És nagyon úgy néz ki, hogy direkt arra megy ki a dolog, hogy inkább magánklinikára, magánorvosokhoz forduljanak mert már ez is csak a pénzről szól.

Szóval te semmiképp nem tehetsz a haláláról, nem mindenki teheti meg, hogy magánklinikára rohan.És egyébként sem 100% az sem, hogy ott meg tudták volna gyógyítani.Magánklinikán is halnak meg betegek.

Azt sem értem, hogy ha képalkotó eljárással sem sikerült megállapítani, pontosan mi van odabent, tályog-e vagy sem, akkor miért nem műtötték?

Amúgy már elég régóta pocsék a helyzet.Unokatesóm apukája 14 éve kórházba került tüdőgyulladással.Ha mi, rokonok akik látogattuk, nem etettük-itattuk volna meg látogatási időben, akkor simán éhen hal!Persze ott volt az enni-innivaló a szekrényén, de azt nem látták az illetékesek, hogy egyedül nem boldogul, mert nincs hozzá ereje.

2013. máj. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez a magyar egészségügy. Ne hibáztassad magad miatta. Amikor 11 éves voltam, kórházban feküdtem, mellettem halt meg a 12 éves agydaganatos barátnőm és konkrétan annyit sem mondtak, hogy bszlak seggbe.... Leszrták...
2013. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak azt nem tudom, minek mennek egészségügybe dolgozni az ilyenek?
2013. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem te tehetsz rola, ez a magyar egeszsegugy. Tudom, mert benne vagyok. (bar meg csak az egyetemen) Itt a tanarok is ilyenek, pl. "a 80 eves mamat mar nem kell ugy vedeni, neki a sugar csak jot tesz", vagy gyakorlaton, "pffuuuj, de zsiros a haaaja" (CT vizsgalat, egy onkoterapias betegnel) Borzaszto, hogy ez egy (mit egy, tobb szaz) eletbe kerul, de jelenleg mar az is "orom", hogy ilyenek dolgoznak, mert ha ok se lennenek, meg ennyie se mukodne. Oszinte reszvetem, ne magad okold! (egyebkent az en nagypapammal is hasonloan jartak el, ot masfel eves bent let alatt, egyszer sem vettek ki az agybol, mondvan "nem birja a papa, ha mozgatjak". Felfekvese lett, meghalt. Anyukam is magat okolja, de ez sajnos nem rajta mult)
2013. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!