Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az élettársam munkanélküli...

Ha az élettársam munkanélküli és nem tudja fizetni a gyerektartást akkor kötelezhető vagyok arra, hogy én fizessem?

Figyelt kérdés
Sajnos már egy éve nem talál munkát, pedig mindent megpróbál ami kicsit is megfelelőnek ígérkezik. Mivel a szívével is bajok vannak esetében az, hogy vállaljon el bármit ami adódik, nem lehetséges. Az exe szólt, hogy bepereli, ha továbbra sem fizet és majd letiltják az én fizetésemből. Ilyen tényleg van vagy csak fenyegetőzik?
2013. máj. 3. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nem valami szép húzás, de ismerek egy fickót, aki ezzel sakkozik: amikor anyuka már a per küszöbén áll, utal egy hónapnyi GYT-t, így nincs jogalapja a bírósági lépésnek.


próbáljátok meg ezt, hátha valami enyhít a helyzeten. mondjuk 2 havonta küldeni 1 havi pénzt. igaz ez nem valami etikus, de érthető, h a nincsből nem igazán lehet adni.


a párod meg álljon neki gőzerővel munkát keresni, menjen be az erre szakosodott hivatalba, és kérjen segítséget. ha látják, h igyekszik, akkor figyelembe fogják venni ha netán valami komolyabb jogi lépésre kerülne sor.

2013. máj. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nalunk en nagyon jol keresek a parom nem dolgozik az en gyerekeinket gondozza igy az ex je min gyt kap es ettol nem boldog.

Kozos vagyonunk ingatlan kocsi stb mind az en nevemen van hiszen en vagyok a kereso.

De az ex jogilag nem tehet semmit igy jart.

Megjegyzem a parom mar evek ota elvalt volt es csak a gyerekeire dolgozott ezert dontottunk ugy ennek veget vetunk nekunk igy nem kell draga babysittert takaritono napkozi stb fizetni es o mindig a gyerekekkel van.

A tortenet teljessegert a no akart valni mert gazdagabb pasival jott osssze azt hitte.

2013. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A gyerektartás fizetésére nem fognak téged kötelezni. Férjednek fog adósságként halmozódni az állam által megelelőlegzett gyerektartást. Ez előbb-utóbb behajtásra fog kerülni. (Mármint ha hosszú távon nem fizet, ha hosszú távon nem fizeti vissza az államnak) A házasságon belül felhalmozódott adósság viszont közös.

Bár nem hiszem, hogy ennyire komoly ügyetek legyen majd belőle, viszont az igazsághoz ez is hozzá tartozik.


De azért az is durva, hogy a párod már 1 éve nem dolgozik. Te tartod el őt is? Persze ha az ember párja nem talál munkát, segíteni és támogatni kell őt, viszont te az írásodban inkább mentegeted őt, hogy miért nem dolgozik már 1 éve.

2013. máj. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12vagyok az en ferjem 5 eve nem dolgozik de nekunk megeri es anyagilag megtehetjuk.
2013. máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!