Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az élettársam munkanélküli...

Ha az élettársam munkanélküli és nem tudja fizetni a gyerektartást akkor kötelezhető vagyok arra, hogy én fizessem?

Figyelt kérdés
Sajnos már egy éve nem talál munkát, pedig mindent megpróbál ami kicsit is megfelelőnek ígérkezik. Mivel a szívével is bajok vannak esetében az, hogy vállaljon el bármit ami adódik, nem lehetséges. Az exe szólt, hogy bepereli, ha továbbra sem fizet és majd letiltják az én fizetésemből. Ilyen tényleg van vagy csak fenyegetőzik?
2013. máj. 3. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te fizetésedből nem tilthatják, Viszont állami megelőlegezést kérhet amit utólag hajtanak be az apán.
2013. máj. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogyan az 1. írta.
2013. máj. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk én nem hagynám, hogy az általam szeretett ember gyermeke nélkülözzön, de te tudod...
2013. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Te nyitottál már erről kérdést itt ugye?

Megkérdezte a párod a gyereke anyjától, hogy tud-e enni adni a gyereknek? Mert ez se mellékes.

2013. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15%

Nem, kizárt, téged nem kötelezhetnek arra, hogy fizesd a gyerektartást, így a fizetésedből sem tilthatják le.

Személyes véleményem: Én nem kezdtem volna olyan emberrel, akinek korábbról gyereke van, mert mindig lesznek ilyen problémák...

2013. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Még nem írtam ki ezzel kapcsolatban kérdést.

Az élettársam már beadta a bíróságra a kérvényt a gyerektartás csökkentéséről, de eddig még nem történt semmi.

Szívesen fizetnék neki, ha tudnék, de azért az én fizetésem is véges. Lehet, hogy másnak nem okoz gondot 3*15000Ft kifizetése, de nekem igen. Nem fogom a gyerekeimtől elvenni a pénzt azért, hogy az élettársam exének nehogy el kelljen menni dolgozni.

2013. máj. 3. 15:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Téged csak akkor érhet hátrány, ha pl. van közös ingatlanotok, mert akkor az állam megelőlegezi a gyerektartást és szépen ráterheli a párod ingatlanjára, aztán ha nagyon durva összeg halmozódik fel, akár el is árverezhetik. Ha nincs közös tulajdonotok, akkor anyagilag téged nem érint a dolog. Azt mondjuk nem értem, hogy neked is van gyereked, akkor tudod mibe kerül egy gyerek egy hónapban, és mégis elvárnád a férjed exétől h ne kérjen gyerektartást.
2013. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem, én nem várnám el azt tőle, hogy ne tartson igényt gyerektartásra. Az jár a gyereknek, ez rendben is van. De 2 hónap kimaradás után azonnal perrel fenyegetni, az kicsit sok. A volt férjemnél is előfordult, hogy néhány hónapig nem tudott fizetni, de később bepótolta. Eszembe sem jutott perrel fenyegetni.

Szerintem csak az lenne elvárható, hogy keressen valami munkát és ne azzal utasítson el minden lehetőséget, hogy ő most csak anyuka akar lenni és munka mellett nem lenne ideje a gyerekekre. Az egyik közös ismerősünk segítségként ajánlott neki több munkát is a titkárnőitől a takarítónőiig, de mindet elutasította.

Ráterhelhetik az élettársam tulajdonára? Na, akkor már szinte biztos, hogy nem fog perelni, mert az élettársam lakásában lakik az új párjával együtt. Nem hiszem, hogy ezt a kényelmet feladná.

2013. máj. 3. 16:32
 9/14 anonim ***** válasza:

De ha az ő lakásában él miért nem mondja meg neki, hogy jó fizetek, először ad ige a lakáshasználati díjam és után kifizetem.

A férfiak miért ennyire hülyék, hogy hagyják palira venni őket.

2013. máj. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

"Azt mondjuk nem értem, hogy neked is van gyereked, akkor tudod mibe kerül egy gyerek egy hónapban, és mégis elvárnád a férjed exétől h ne kérjen gyerektartást."


Azért ne essünk már át a ló túloldalára! Kérdező egy szóval sem írta, hogy elvárja a férjétől ne fizessen gyerektartást! Ellenben joggal aggódik a következmények miatt, mivelhogy neki is vannak gyerekei. Voltaképpen mi köze neki az élettársának az exének a gyerekéhez? Voltaképpen semmi. Érthető, hogy nem akar e miatt anyagilag hátrányba kerülni, és esetleg emiatt háttérbe szorítani a SAJÁT gyerekeit. Itt mindenki olyan borzasztóan empatikus - főleg ha a más bőréről van szó!


Kérdező: Ne aggódj, a te fizetésedből nem vonhatják. Annyit tudsz tenni, hogy besegítesz a párodnak az álláskeresésbe, mert tőle viszont vonni fogják ez a törvény. Ha az állam megelőlegezi, utána is le fogják vonni, tehát jó lenne mielőbb rendezni ezt a helyzetet, mert ahogy az idő telik egyre nehezebb, ergó egyre nagyobb összeg halmozódik fel.

2013. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!