Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi legyen a...

Ilyen esetben mi legyen a gyermek vezetékneve?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk ha majd arra kerül a sor mi lehetne, és nem igazán értünk egyet. Mindkettőnk vezetékneve 2 szótag és rövid, az én (nő) vezetéknevem hétköznapi, a páromé ritka. Egyikünk sem szeretné, ha csak a másikét kapná. Ő azért nem, mert már van gyereke és legyen egyforma nevük (bár szerintem nem ettől érzik jobban testvéreknek magukat), én azért, mert az ő vezetékneve nekem nem mond semmit, akár a huszadik szomszédé is lehetne, mivel ő régen nem szerette a nevét és mindenki egy másik, kitalált néven ismerte, én is így ismertem sokáig. Járunk két egyesületbe, ott az emberek 90 százaléka nem is tudja, hogy ez a neve igazából, csak érzékeltetés miatt. Arra jutottunk marad a kötőjeles megoldás, de az szerinte túl hosszú, ezzel megnehezítjük az életét. Én ezt el tudnám fogadni, mert így is csak 4 szótag, és egy rövid keresztneve lenne, 3-4 betű. A már meglévő gyermekének 2 keresztneve van, 6 szótag, így pl az övénél még rövidebb is lenne.


Illetve a törvényt úgy értelmezem, hogy ahhoz, hogy ő kötőjeles legyen, a szülőnek még attól nem kell ezt így felvennie, de több helyen pedig olvastam, hogy nekik fel kellett venniük, hogy egyezés legyen, most akkor mi van?


2013. máj. 2. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem ertem mi ez a vezeteknev mizeria manapsag. Miert nem kapja siman az apa vezeteknevet????
2013. máj. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem 4 szótagos vezetéknevem van és ritka! Nem nehezíti meg az életem. A kötőjeles megoldás jó. Nem értem mi a baj az apukának hogy hosszú lesz a név.
2013. máj. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#1, lehet annak sok oka, én pl. férfiként, ha a jelen kapcsolatomból lenne egy gyerek, azért kardoskodnék, hogy az anyja vezetéknevét kapja. Abból az egyszerű okból, mert a páromnak csak lány-testvére van, tehát senki se folytatja az ő nevüket, az én nevemnek meg már van folytatója előző kapcsolatból...
2013. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha kötőjelesen adjátok neki, akkor házasságkötésekor már egy lehetőséget kilőttök. Már megfosztjátok attól, hogy a teljes "palettáról" választhasson, hogy hogyan hívják házasságkötése után. Ha fiú lesz, akkor is érvényes amit írtam, csak akkor a leendő feleségének okoztok problémát, így közvetve a fiatoknak is, mert ugye a házasság utáni névfelvétel közös döntés.
2013. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki kötőjellel írja most, ez a divat úgy látszik. Szerintem a legegyszerűbb, ha az apa nevét kapja, ahogy a hagyományos magyar családokban szokás.


Mi lesz akkor, ha Kis-Tóth Béla feleségül veszi Nagy-Fazekas Barbarát? A gyerekük Kis-Tóth-Nagy-Fazekas lesz?

2013. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Momentán max 2 tagú lehet, úgyhogy akkor a szülők választanak a saját vezetékneveikből 1-1-et...
2013. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. de aki azt írja, simán az apjáé legyen, az egyáltalán végigolvasta a kérdést?
2013. máj. 2. 15:15
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Szóval alaptalan a #4-es félelme, mert valóban az egy Kis-Tóth-Nagy-Fazekas kilőve, de cserébe kapnak 4 másik lehetőséget, szóval nettó 3 nyereség:

Kis-Nagy

Kis-Fazekas

Tóth-Nagy

Tóth-Fazekas

lehet a Kis-Tóth és a Nagy-Fazekas mellé...

Szóval ők akkor nem 3-ból, hanem 6-ból választhatnak:))

2013. máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

bár annyi ezresem lenne, ahányszor valaki tizedszerre is poénosnak tartotta ezt a Kis-Tóth-Nagy-Fazekas benyögést...


szerintem legyen kötőjeles a neve a gyereketeknek. akkor lehet az, ha mindketten megtartjátok a sajátotokat, vagy egyikőtöké kötőjeles, vagy mindkettőtöké az. tehát Kis Béla és Szabó Zsuzsa gyereke lehet Kis-Szabó, de ha Béla felvette Zsuzsa nevét és ő is Szabó lett, akkor a gyerek is az lehet csak. de nem minden anyakönyvvezető ismeri a törvényt annak ellenére, hogy ez a munkájuk, szóval nem árt elvinni nekik a szabályzatot kinyomtatva.

2013. máj. 3. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!