Hagyatéki eljárás lezártáig milyen jogaink vannak?
Mindenképp keressetek/fogadjatok ügyvédet, ha már így viselkedik a volt élettárs. Az ügyvéddel együtt látogatnám meg, tisztáznám vele a dolgokat: ezek után hova tud költözni, stb. stb. Másrészt azért fel lehet, fel kell mérni, milyen értékek vannak a lakásban, garázsban, stb. nehogy az derüljön ki, hogy amikorra a hagyatéki eljárás elkezdődik, akkorra a "vagyon" eltűnik.
Másrészt amíg ki nem derül, hogy van-e egyáltalán végrendelet, és abban ki van örökösként megjelölve, addig a törvényes örökösöknek van joguk birtokon-belülinek érezni magukat, tehát el kellene érni azt, hogy ő onnét mielőbb elköltözzön.
Nem kell durván kitenni, talán még segíteni is kellene neki megoldani a lakásproblémáját, stb. stb. De a sorsának a mielőbbi rendezése = az örökölt vagyon megmaradási esélye.
Szia
Nem ítélkezni szeretnék ,de azért ez elgondolkodtató:"Édesapám elhunyt,nem tartottuk a kapcsolatot"
Akkor mi okból tartotok igényt a házára és az autójára?
Természetesen ki kellene derítsétek ,hogy van e végrendelet ,ha nincs akkor az élettársat rábírni ,hogy fizessen lakbért vagy mehet máshova..
jaaaj, hagyjuk már. az én mostohaapámra is elég nagy ívből tesznek az édesgyerekei, de azért ennek van ám oka is. ő sem egy matyóhímzés. viszont ennek ellenére anyám szereti őt, 10 éve együtt vannak, mégsem lenne arca rátenni más örökségére a kezét. ez neveltetés és jómodor kérdése.
anyum már most megmondta nekem, h ha elhunyna a párja, akkor ő azzal a lendülettel költözne el onnan, hiszen csak mint élettárs lakik ott, semmilyen tulajdoni hányada, jogalapja nincs, h ő diktáljon abban a házban.
nyugi, sztem eladni tuti nem tudja a kecót, sem a kocsit. ameddig nincs meg a hagyatéki, addig tulképp az elhunyt nevén van minden, fogalmazzunk úgy h zárolva vannak a dolgai.
barátnéninek kicsit elgurult a gyógyszere úgy tűnik.
amúgy hány évet voltak együtt apuddal? volt valami különösebb okod, h ne látogasd őket?
"Lehet, hogy édesapám úgy végrendelkezett, hogy ő örököl mindent"
Így nem rendelkezhetett, a köteles rész mindenképpen jár nektek.
igen a barátnő felel teljes vagyonával, azonban a hitelzők az adóson fogják behajtani.
s max ti behajthatjátok rajta - ha van miből.
ha nincs miből akkor ti viselitek a kárt.
ha a barátnő nem mutat együttműködési szándékot akkor mielöbb jogi lépéseket kell tenni a lehetséges kárenyhitésre.
amennyiben egy nevén levő lakásról van szó akkor azt tesz amit akar de amig egy tisztázatlan jogi ügy van addig a lehetséges károsultaknak joguk van a törvény erejével jogi helyzet tisztázása érdekében fellépni s saját magukat megvédeni egy lehetséges kártól.
2-es vagyok!
Ez a rengeteg "ha..." meg "lehet, hogy..." meg "miért..."
sehova nem vezet.
Csak akkor fogtok tisztán látni, ha odamentek és beszéltek a hölggyel!
Meglehet, hogy van végrendelet, ami szerint ő az örökös, akkor arról is szólni fog, meglehet, hogy kiderül, sok minden más is.
Mivel a hagyatéki eljárás hónapokig is elhúzódik, célszerű ezt a látogatást mielőbb megtenni, és beszélni a hölggyel.
Azért írtam, hogy ügyvéddel együtt menjetek, legyen veletek egy "hivatalos közeg", aki később ha kell, tanúsítja, hogy ott mit láttatok, miről beszéltetek, stb. stb.
A tények ismerete nélkül felesleges akár a kérdezőt, akár a hölgyet elítélni, hiszen még az is lehet, hogy a hölgy akkor költözött oda, amikor a papát ápolni kellett, lehet, hogy már annak előtte, lehet hogy csak a halál után, stb. stb.
Sok minden lehet, pl. az is, hogy a kérdező nem volt ennyire érdeklődő, amikor a temetés költségeiről volt szó, stb. stb.
Rengeteg a ha, meg a lehet, hogy, stb. stb.
Mielőbb tisztázni kell a helyzetet, mindenkinek az a legjobb. A tények ismerete nélkül pedig felesleges akárkire is ráhúzni a vizes lepedőt, elítélni, stb. stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!