Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan aggódó anyával mit...

Állandóan aggódó anyával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista lány vagyok, másodéves, mióta eljöttem az egyetemre anyu állandóan aggódik miattam. nézi a gyanú árnyékában, ID-discovery, olvas mindenfél rémhíreket, hogy ezt megölték, azt elrabolták. hív mindig, hogy megérkeztem-e, minden nap felhív, ami még oké, de ha ki van kapcsolva a teleofnom, akkor rögtön ír szobatársamnak hogy ott vagyok-e, ez már szinte kellemetlen. mióta van barátom, pedig neki szokott írni, aki azt hiszi, hogy tőle félt anyu... Beszéltem már vele, hoyg tudok vigyázni magamra, meg vigyázok is, nem szoktam egyedül mászkálni sötétben (ez részben nem igaz, néha előfordul). egy kicsit idegesítő, hogy ennyire nem kezel felnőttként, és ennyire óvni akar. mondtam már, hogy ne nézze ezeket a hülyeségeket...elmegyünk egy fehér furgon előtt, és rögtön az jut eszébe, hogy az ID-discovery-n ilyenekkel rabolják el a fiatal lányokat. Értem én, hgy félt, na de hogy ennyire. másrészt meg az egészségének sem tesz jót ez a sok idegeskedés.
2013. ápr. 21. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem semmit nem tudsz csinálni, csak mindig megnyugtatod, hogy minden okés.
2013. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne felnőttként nem kezel, hanem simán félt. Ilyen típus gondolom, ezzel nem tudsz mit kezdeni, próbáld meg azt, hogy te is felhívod, hogy semmi bajod. Én már férjnél vagyok, de ha bemondják a hírekben, hogy gázrobbanás, stb. volt Magyarországon (bárhol) felhív anyám, hogy a lángok között égek-e. Hasonló a helyzet nálam is, most megtanítottam netezni :D ott talált magának valami kézimunka részleget, azokkal trécsel, meg beregisztráltam a facebookra, én is bejelentkezek aztán írhatja nekem a dolgait, néha elolvasom de legalább mindig ott vagyok neki online a facebookon. Nekem nehezíti most a dolgot,hogy lett egy fiunk is, aki egy éves, ergo most már őt is félti. De így a faceookkal meg a körével most elvan. Megnyugtatja ha látja hogy fent vagyok. A gép megy bekapcsolva a háttérben én meg csinálom a dolgom.
2013. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az is zavar, hogy úgy érzem én is ilyen leszek... annyira belém nevelte. nem hibáztatni akarom, de világ életemben ezt a túlzott aggódást láttam től, ami mostanában jön ki rajtam, csak én a páromért aggódok mindig, ha pl nem válaszol egyből az sms-emre, fél napig nem bezsélünk, nem látom fb-n, már aggódok, hogy nem-e baj érte. ezt most figyltem meg magamon kb 2 hónapja, szeretnék tenni ellene, de nehéz.
2013. ápr. 21. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Keress neki egy irodalmat, amiben leírják, hogy az örökös aggódással bevonzzuk magunk a bajt. Inkább a jó lehetőségekre koncentráljon.

Menj elébe, s egy nap hívd fel az előre megbeszélt időpontokban! A köztes időben csak nem fog már zaklatni.

Egyébként meg örülj, hogy aggódnak érted. Hányan írják itt, annyira nem számítanak otthon, hogy ha eltűnnének örökre, talán észre sem vennék.

S végül: a mai világban van is miért aggódni, félteni egy lánygyereket.

2013. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves, közelebb vagyok a 60 évhez, mint az 50.-hez.

Lányaim még mindíg smst küldenek, ha hazaértek. Nem 20 évesek..Ha én megyek valamerre, tájékoztatom őket, mert ne izguljanak feleslegesen. Telefonom meg széthagyom..:)

Anyám néha elmegy árubemutatóra, ide, oda. De bejelenti, megy hazaért. Meg kellett tanulnom a számítógép kezelést, ha kapcsolatot akarok tartani az egyik lányommal,aki külföldön dolgozik. Ez még nem sikerült...

Nem nagy ügy felhívni, smst küldeni, minden rendben.

Csak azt féltjük, akit szeretünk. Ne engedd izgulni feleslegesen. Csak egy telefon, sms, email..

2013. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!