Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Apám nem engedi...

Mit tegyek? Apám nem engedi hogy színész legyek, miért?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek színészkedni és színésziskolába szeretnék járni, mások szerint is jól dramatizálok.Apám nem engedi hogy színész legyek de nem tudom miért!!!!Pedig minden álmom a színészkedés.Szeretném ha segítenétek h hogyan tudnám meggyőzni arról hogy nem lenne semmi bajom abból hogyha színész lennék..Bocs a szóismétlésért xD
2013. ápr. 19. 14:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

csak hátszéllel lehet kezdeni valamit ebben az országban.


vagy kanapé jelenet a beugró ;)

2013. ápr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ne add fel küzdelem nélkül az álmod. Jelentkezz a színművészetire és azzal párhuzamosan valami OKJ-re, ami tetszik a szüleidnek. Az OKJ tanfolyamok általában csak szombatonként vannak, így tudod egyszerre csinálni a kettőt. Alapból is rizikós, hogy felvesznek-e a színművészetire, mert hatalmas a túljelentkezés, szóval majd jelölj be más szakokat is, figyelj, hogy mindenképp bejuss valahova és legyen egy erős B terved, amivel te is meg tudsz békélni és a szüleid is el tudják fogadni.
2013. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én is jelentkeztem a Színművészetire, mert hajthatatlan voltam, de 1,5 év után otthagytam.

Egyrészt rájöttem hogy semmit sem ér, másrészt nem hiszed el, de még a legkisebb darabokban is a szereposztó dívány (ha érted miről beszélek..) dönti el hogy ki lesz a főszereplő, nem pedig a tehetség.

Nekem volt olyan ismerősöm (egy megyeszékhely színházában kapott elég jó szerepeket) aki egy percig sem titkolja/titkolta hogy a "kedvező földrajzi fekvése" (így szokott finoman fogalmazni) kapja meg a jobbnál-jobb szerepeket.


Kell, hogy legyen egy viszonylag ismert ismerősöd/családtagod vagy pedig nem szabad túl gyakran használni azt a szót hogy "nem".

2013. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

14:56 - os válasza,körülbelül annyira volt felvilágosító,mintha azt mondaná,hogy ahhoz hogy színész lehess,meg kell tanulnod írni és olvasni.

Tudjuk...

2013. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én annak idején politikus akartam lenni :D De egy idő után letettem erről a gondolatról.Hidd el,te is így fogsz járni
2013. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 LilikeHelloKitty válasza:
Petőfinek sem engedte az apja,hogy költő legyen,mert szerinte abból nem lehet megélni. és mi van? petőfi a világ legnagyobb költője ui. én is színész szeretnék lenne
2013. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

És próbálkoztál már azzal, hogy megkérdezd az okot?

Persze jó eséllyel benne van, hogy nem szeretné, hogy 40 évesen is neki kelljen eltartania, utána meg éhen halj, mert sajnos színészként ez elég esélyes errefelé.

Vagy fellázadsz, követed az álmod (és kitalálod, miből és hogy élsz meg, mert ezek után biztos nem pénzel majd), vagy kitalálsz valami egyéb megoldást. Pl tanulsz valami "tisztességes" kereső szakmát, mellette pedig beállsz egy társulatba. Ha tényleg olyan tehetséges vagy (ismerősök véleményére sose alapozz!), egy amatőr körből is felfigyelhet rád valaki. De ha mégse jönne az áttörés, akkor még mindig nem halsz éhen.

2013. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jó de most nagyon abból a szemszögből nézitek a dolgot,hogy valaki csak azért akar színész lenni,mert sok pénzt akar keresni és ismer mindenki,ez nyilván a nagy többség.


De azért van,aki ugyanolyan elhivatottságot érez,mint az,akinek az álma,hogy matematikus legyen és nem is érdekli a pénz.Jó aláírom,hogy biztos kevés ilyen van,de mi van,ha a kérdező tényleg ennyire imád "dramatizálni".

2013. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!