Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy már szexelek?

Figyelt kérdés

Édes anyám elég konzervatív jellem. Bár az utóbbi időben mintha kicsit megenyhült volna. Azt úgy gondolom annak köszönhetem, hogy közben betöltöttem a 16. életévemet. De még mindig nagyon félt. És ezt valahol meg is értem, hiszen gyedüli lánya vagyok neki... Már egy éve van egy barátom. Nagyon szimpatikus anyának is, apának is, szóval minden a legnagyobb rendben is van. Csakhogy ők még mindig abban a tudatban élnek, hogy mi csak sétálgatunk, néha egy-egy csók elcsattan és kész... Pedig hát... igen, hozzátartozik a szex is a kapcsolatunkhoz. De ha ez itthon kiderülne, biztos, hogy kitérnének a hitükből... Nálunk tabu téma a szex, még sose beszéltek róla velem, sőt mitöbb, ha véletlenül egy kicsit intimebb jelenet van a tévében, már akkor is csatornaváltás van.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy mit csináljak, hogy ne legyen az ilyesmi tabu téma nálunk, illetve hogyan lehet ilyet elmondani anyának, úgy, hogy ezt elfogadja, és ne tiltson....?


2007. szept. 16. 13:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%

Kedves kérdező. A probléma nekem is ismerős, és csak annyit tudok modnani hogy 2 választásod van.

1. ha a párod pénzes egyed, avgy ha néha eszébe jut az de jó lenne külön élni akkor felvállalod az egészet, emgmondod nekik felnőttél enm vagy az a kisgyerek aki voltál és ha nem tetszik nekik Albérletbe összeköltöztök (persze ha eltilt)

2. tovább titkoljátok és lehetőleg ne otthon csináljátok ugy nem valószínű hogy lebuktok :)


tudom ezzel nem segítettem túl sokat de ha mégis akkor örülök hogy segíthettem :)

2007. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszhoz: 16 évesen elköltözni???


Szerintem teljesen normális, hogy anyukád félt, az egyetlen lánya vagy - mint írtad. Ha a barátod szimpatikus a szüleidnek is, akkor nincs semmi gond. Sokkal jobb, mintha a hátad mögött "fúrnák".

Nem gondolod, hogy a szüleid sejtik a dolgot? Azért ha már egy éve együtt vagytok, akkor biztos ők is sejtenek valamit. Ők is voltak fiatalok.

Viszont ha tényleg el akarod mondani nekik, próbáld meg kipuhatolni, hogy "mi lenne ha", azaz kb. mit szólnának?

Aztán az alapján dönts, hogy mondod el ténylegesen.

2007. szept. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem,semmiféleképp sem kellene elköltöznöd otthonról ha jó a kapcsolatotok!Biztosan sejtik már ahogyan az előzőekben is írták!Biztosan nem mersz odaállni és elmondani,ezért szerintem ha írsz anyukádnak egy levelet teljesen öszintén,

hogy nem szeretnél velük összeveszni,de szereted a barátodat és már elég régóta együtt vagytok és egy ideje sexeltek is!Ha azt megengedték hogy barátod legyen akkor azt is hogy sexeljetek csak nem mondták ki!Remélem segítettem!

2007. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Az első válaszadónak érdekes elképzelései vannak!

Jó hogy nem arra buzdít, hogy rögtön gyerekt is csináljatok, ami hgondolom eszetk ágában sincs!

Amúgy a kérdésedre azt tudom mondani, hogy szerintem nem kell az orrára kötnöd, hogy szexeltek, egy kevésbé konzervatív szülő se szertené tudni, vagy belegondolni, hogy valaki szeretkezik a kislányával.

Szerintem ne erőltesd! Én se kötöttem soha anyuák orrára!

2007. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Szia! Ismerős a helyzeted... Igaz nálunk nagymamámmal volt ez. És az ő szava szent volt. Szerintem az már jó dolog, hogy elfogadják és kedvelik a barátod. Én a helyedben először csak úgy általában próbálnám felvetni a szextémát. Hagynám, hogy elmondják, mit gondolnak róla. Aztán lehet magától adódik a többi. Nem akarlak elkeseríteni, de nem egyszerű az ilyesmi. Csak fokozatosan tudják elfogadni, hogy már "felnőttél". Szóval szerintem ne vágj a közepébe! Sok sikert!
2007. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!nekem 17 eves lanyom van, mar 1 eve van baratja,hat mi se beszellunk komojabban a szexrol ,de en megkerdeztem mikor elkezdtek jarni ,hogy kislanyom szolj ha ovszerre van szuksegetek en szivesen megveszem szo nelkul!azt mondta nem kell mert megveszi a fiu.Most ott tartunk hogy keszulodunk hogy elviszem a nogyogyaszhoz ,fogamzasgatlot iratni!en kerdeztem ra!

az en anyukam is ilyen konzervativ volt mind a te szuleid (22 eve)

!es en ezert proballom inkabb igy rendezni a lanyomal a dolgokat !szerinem ha meg akarod beszelni anyukaddal kettesbe megfog erteni! ,MAJD MEGLATOD KOZELEBB KERULTOK EGYMASHOZ

SOK SIKERT!!

2007. szept. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Szia.Nekem is ilyen szuleim vannak.En ugyan ennyi eves koromban kezdtem el nemi eletet elni a baratommal es nem mondtam meg mikor volt az elso, de egy ev utan anyukam kerdezett ra es csak akkro mondtam meg neki, mert o se nezte volna jo szemmel, aztan mondtam hogy kell foggamzasgatlo es azt mondta meg fiatal vagyok es fejlodom, de titokban elmentem a nogyogyaszhoz es ki irta nekem a tabit es ezt is csak egy par honap utan tudta meg, mert valahogy szoba jott.Szoval szerintem ne izgasd magad azzal hogy hogyis kellene elmondani, majd ha tema lesz rola, akkor elmondod, es azt sem kell elmondani hogy miota, amikor ra kerdeznek, mondd azt hogy kb. 2 hete keztetek es nem tudtad hogy mondd el, mert soha nem beszeltetek rola.Remelem segitettem.
2007. okt. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim is ilyenek voltak.Aztán egyszer megtört a jég,és szóbakerült anyával a szex...már majdnem 18voltam.Eltelt két év,és nyíltan incselkedtünk anyával.Kellett neki egy kis idő,h megértse,h felnőtt a lánya.

Te még csak 16éves vagy.Ergo,nem hiszem,h az elköltözés jó megoldás.Szerintem várj vele.Meg legyen egyre több önálló dolgod.Főzz egy vacsit...stb..és ha látja,h kezdesz felnőni másként fog hozzád állni.

2007. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%
Az első válaszolóval teljes mértékben egyetértek. Nekem is ilyenek a szüleim. Ha jót akarsz, sose mondod el nekik.
2011. márc. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

Szerintem ez már akkor sem volt aktuális

2017. jún. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!