Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem bízik bennem. Mit...

A párom nem bízik bennem. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk lassan együtt és nagyon szeretjük egymást. Kaptam egy olyan lehetőséget , hogy 2 hónapra kimehessek nyáron gyakorlatozni külföldre. Mindent áll nekem az iskola, így szinte azonnal igent mondtam . (mindig is egy ilyen lehetőségre vártam ) De a párom elkeseredett, és szomorú hogy itt hagyom. Azt hiszi , hogy én meg fogom csalni vagy mire hazajövök addigra már nem fogom szeretni. Az sem segít a helyzeten , hogy a barátai is azt tukmálják belé, hogy meg fogom kint csalni. Pedig nekem eszembe sem jutna, fordított esetben sem, hiszen én szeretem Őt. :(

Élni szeretnék ezzel a lehetőséggel bűntudat nélkül . Sokat veszekedtünk ezen az egészen. Elhiszem , hogy szomorú, én is az vagyok . Megmondtam neki , hogy ha már most ennyire bizonytalan ez az egész , akkor esélytelen , hogy 2 hónapot kibírjon a kapcsolatunk..és hogy ennek az időnek amit itthon töltök még , nem így kellene eltelnie :(

Tudom hogy szeret és hogy csak félt. De ez így akkor sem fer :( hogy rosszul érezzem magam emiatt :(


Mit mondhatnék neki? Hogyan térítsem jobb belátásra ? :(


21/L



2013. ápr. 13. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Távkapcsolatban élek, így van rálátásom a dologra. Egy picike. :)


Szerintem megkérhetnéd elsősorban arra, hogy most egy picit rá figyeljen, és ne a haverok okosságait hallgassa, mert benned kellene megbíznia, nem a többiek "nagy" rálátásában. Ez egy sablon duma, amivel a férfiak csesztetik a haverjukat, ha a barátnője távol van tőle.


A másik dolog: nem félt. Illetve nem csak téged félt. Magát is attól, hogy megcsalod. Ilyenkor rá kell kérdezni, hogy "miért, te nem bírnál ki két hónapot csomóra kötött fütyivel? Még értem se?" Persze erre jön a zsigeri válasz: "ó, dehogynem, én nem csalnálak meg!" "na látod, lehet ezzel más is így. Nem csak te vagy ekkora superhero." Ezzel egyrészt leszereled a "meg fogsz csalni" dumát, másrészt van igazság benne.


Egyébként meg tartani kell a kapcsolatot egymással napi szinten. Ez nagyon fontos.


Jah, és csak az a kapcsolat az erős, amelyik kiállja a távolság próbáját is, mert közelről marha könnyű szeretni a másikat. Ha átvészelitek ezt az időszakot, akkor komolyan megerősödtök majd. Ha pedig nem... akkor hidd el, eddig sem bízott benned.

Elég baj is lenne, ha a megcsalás csak alkalom kérdése lenne és nem akaraté.

2013. ápr. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt a lehetőséget ki ne hagyd!A párod nem hülye,ha nem akarja megérteni neked ez fontos ,és bedől a lökött haverjai dumájának.Nos akkor nem sokat vesztesz vele ha vége lesz.2hónap nem a világ,ne hisztizzen mert nem akarja menj.ha nem vár meg igy járt.
2013. ápr. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat alapja a bizalom, ha nincs bizalom akkor kár erőltetni a dolgot.
2013. ápr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ezt a kapcsolatot gyorsan be kell fejezni!!!Bizalmon épül egy kapcsolat!!
2013. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
kedves utolsó nyilván neked minden kapcsolatod tökéletes volt eddig, és semminemű probléma ne merült. Szerintem a párja csak félti oké rendben aláírom lehetne ezt normálisan is de miért kéne abbahagyni a kapcsolatot? Majd akkor írj ide értelmes hozzászólást ha neked tökéletes kapcsolataid voltak az életben. Az ilyen válaszokat általában az olyan magányos,szerény sorsú emberek szoktak írni akiknek kb az életükben senki nem volt jelen. További szép estét!!!
2013. ápr. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen ,nekem tökéletes a kapcsolatom,már 25-éve!!ebben azért van némi tapasztalatom is!!Azért írtam,hogy abba kell hagyni azt a kapcsolatot!!Ami nem megy azt nem kell erőltetni!Ha két ember,meg bízik egymásba,nincs az az Isten,aki szét választaná őket!(még a távolság sem)!Minden a bizalmon,meg a szereteten müködik!25-éve nálunk még soha nem hangzott el,hogy féltékenység!
2013. ápr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!