Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kidobhatnak-e ha elmúltam...

Kidobhatnak-e ha elmúltam 18éves? Nappali tagozatos vagyok, és akkor kapok-e vmit?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 20:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korod után a szüleid nem kötelesek eltartani...

De (szerintem) arra egyik szülő sem képes, hogy 18 éves korában kilökje a gyerekét az utcára a Nagy Semmivel a zsebében... 8-o


A legtöbb szülő még a kis nyugdíjából is eltartja az otthon heverésző 40 éves fiát/lányát!


A családipótlékot (ami neked jár) saját jogon is megkaphatod, ha elköltözöl otthonról :


[link]


=> Saját jogú családi pótlék igénybejelentés


Akkor igényelheted, ha más a bejelentett lakcímed, mint a szüleidé és elmúltál 18 éves. (Visszamenőleg 2 hónapra is megkaphatod, az ügyintézés kb. 1 hónapig tart.)

Praktikus, ha nyitsz hozzá egy bankszámlát, ahova majd a MÁK (Magyar Államkincstár) átutalja a pénzed.

(A CIB Banknál ingyen nyithatsz CIBEZZ bankszámlát.)


Nagyszüleid élnek még?... Hozzájuk nem mehetnél?

Vagy más közeli rokon, akire számíthatsz???

2009. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Dolgozz suli mellett, ennyit tehetsz. Ennél sokkal kisebb problémákért is kidobhatják az embert otthonról.
2009. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Húú ez kemény! Bár nem ismerem a részleteket és sajnos nem látok bele a hivatalos eljárásokba, de annyit tudok, hogy a családi pótlékot addig kapják a szülők amíg nappali tagozatos vagy.

Nem tudom milyen szakra jársz, most könnyű azt mondani, hogy menj át estire, mikor rengeteg szakot csak nappali tagozaton lehet elvégezni. Arról nem is beszélve, hogy az estiért már úgy tudom perkálni kell, míg ha államilag finanszírozott nappalin vagy és jól tanulsz akkor ösztöndíjat kapsz. Ráadásul kérhetsz szociális támogatást arra, hogy önfenntartó vagy. (persze akkor itt már a szüleid el is vesztik a családi pótlékot)

Ha tudsz, költözz kollégiumba. Felveheted még a diák-hitelt és a maradék szabadidődben diák-munkát is vállalhatsz. Így és persze jól megszorítva a nadrágszíjat meg lehet élni, de nem könnyű.

Valamint még a sulis ösztöndíjakon kívül érdemes más ösztöndíjaknak és támogatásoknak utánajárni. Pl. Bursa-Hungarica, Szent-Imre ösztöndíj, esély a tanulásra...stb Hátha még innen-onnan tudsz pénzeket szerezni.

Még itt is tudsz nézni: [link]

2009. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%

Hát olvass itt vissza, mert én úgy emlékszem, hogy valahol valamikor valaki már beidézte a vonatkozó törvényt, hogy meddig köteles tartani a szülő a gyereket és ha még tanulsz,a kkor elvileg a törvény kötelezi rá.

Bocs, de nem tudok most utánanézni...

A családi pótlék természetesen a tiéd, ha külön élsz, ezt már írták előttem is.


Az meg már magánvélemény, hogy ha otthon szeretnél maradni, akkor köteles vagy elfogadni a szüleid által lefektetett játékszabályokat. Ha ezt nem teszed, ne csodálkozz, hogy nem akarják tovább pénzelni a bulizásaidat.

Ha az ő szavuk ellenében kimaradsz, ne lepődj meg, ha következményei vannak. De mondom, ez csak a magánvéleményem. Különben ne aggódj, anyukát úgyse enged kidobni téged az utcára.

2009. szept. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

Elvileg elküldhetnek téged, mert már nagykorú vagy.


Itt már sokszor olvastam, hogy "nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz". Ez ugyan igaz, de a szülöknek meg joga van arra, hogy a saját lakásában ugy éljen, ahogy jónak tartja, az általa eltartott gyerek meg a családi normákat be kell, hogy tartsa. Ha ezt nem akarja, mert már felnött, akkor ne tartassa el magát, hanem felnött módon éljen meg saját maga.

Ha pl. egy albérletben élsz, ott se csinálhatsz azt, amit akarsz, mert ha nem tetszik a föbérlönek, akkor elküld. Ennyi joga egy szülönek is van.

Vagy alkalmazkodsz a családhoz és akkor eltartanak, vagy nem és akkor boldogulj egyedül.

2009. szept. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

El kellene döntened, hogy felnött vagy vagy pedig gyerek.

Egy felnöttnek nem mondja meg a szülö, hogy mit és hogy csinálhat, viszont egyedül megél é nem vár semmit a szülötöl,

egy gyereket eltart a szülö, de cserébe vannak sazabályok, amiket be kell tartania otthon.

2009. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Na, kikerestem neked, ha már lepontoztatok:

A családjogi törvény szabályozza a rokontartási kötelezettség szabályait. Eszerint a rokontartási kötelezettség akkor állapítható meg, ha az illető rokon arra rászorul, nincsen tartásra kötelezhető házastársa, és a tartásra szoruló rokon nem érdemtelen a tartásra. Pontosabban:


Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja, és akinek tartásra kötelezhető házastársa sincs.

A tartásra jogosultat rokonai közül elsősorban leszármazói kötelesek eltartani. Amennyiben tartásra kötelezhető leszármazók nincsenek, a jogosult eltartása felmenő rokonait terheli.

Tartásra a munkaképes leszármazó akkor jogosult, ha erre szükséges tanulmányai folytatása érdekében rászorul. Nem jogosult tartásra a nagykorú, ha magatartása miatt arra érdemtelenné vált. (Az általános bírói gyakorlat szerint az érdemtelenségre nem ad okot a napi családi „pertatvar”, a sajnos szokásosnak mondható szülő – kamasz vita, ennél több kell. Csjt kommentár)

A kötelezett a tartás teljesítéseképpen köteles anyagi viszonyaihoz képest a jogosultat mindazzal ellátni, ami annak a megélhetéséhez szükséges. A leszármazó és a testvér eltartása a nevelés és a szükséges taníttatás költségének viselésére is kiterjed.

A tartást a kötelezett – választása szerint – saját háztartásában természetben, vagy havonként pénzben szolgáltathatja. A jogosult kérheti, hogy a kötelezett a tartást pénzben szolgáltassa. A bíróság a felek viszonyainak figyelembevételével a tartás más módját is meghatározhatja.


Magyarán: eltart téged otthon, vagy fizet neked mindent, a megélhetésedet és a tanulmányaidat. Ez addig igaz, amíg tanulsz. Én a helyedben azért ezzel nem fenyegetőznék, de ha komolyra fordul a dolog, ennek ismeretében akár bírósághoz is fordulhatsz és kérheted, hogy pénzben fizessék a tartásodat. A bíróság pedig megállapít egy összeget, amit fizetnek neked a szüleid.


Ez a jog, de ismétlem, inkább próbálj békében meglenni otthon, azért egyedül neked se lenne könnyű, hidd el! Bulira, szórakozásra nem futná a tartásdíjból!!!

2009. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

naon köszönöm mindenkinek:)


mert anyám aztmondta nem kapom meg töle a családi potlékot.

de igymár mindent értek.tényleg köszönöm. sokat jelentett

2009. szept. 22. 06:03
 19/19 A kérdező kommentje:
2 honapra visszamenöleg hogyan?:O
2009. szept. 22. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!