Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez társfüggőség lenne?

Ez társfüggőség lenne?

Figyelt kérdés

Picit hosszú lesz,de remélem valaki elolvassa :)

Barátommal 10 hónapja vagyunk együtt,imádjuk egymást,nagyon jó a kapcsolatunk.Azt tudni kell,hogy régebben nagyon önbizalom hiányos voltam,sose jártam el sehova sem,barátaim alig voltak.Aztán 16-17 évesen rájöttem,hogy ez így nem mehet tovább,elkezdtem bulizni,szórakozni,ismerkedni,hamarosan sok barátom,ismerősöm lett,a pasiknak tetszettem,flörtölgettem,kavartam,nagyon jól éreztem magam,sokkal több önbizalmam lett.Nos,ekkor lépett be az életembe az én szerelmem,aki teljesen más volt mint én,mindig eljárt szórakozni,volt egy pár barátnője stb.Nekem viszont ő az első barátom,és szex terén is az első.Az elmúlt idő csodás volt,de azóta nem járunk bulizni,vagy nagyon ritkán,nekem mindenben ő lett az első,a barátaim teljesen elhanyagoltam,hobbim nincs,családomat is elhanyagoltam,és úgy érzem sokszor ha nincs velem semmit nem érek,nem tudok semmit se kezdeni magammal,csak akkor érzem jól magam ha vele vagyok,a többi időben "vegetálok".

Sokáig tartott mire rájöttem hogy ez így nem jó,és változtatni kell.Hogyan tudnék ezen?

19/L


2013. ápr. 1. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Velünk is ez volt, nyugi majdnem mindenki beleesik ebbe a hibába. Mi is elvesztettünk szinte mindenkit azért mert egymással voltunk csak, de tényleg szó szerint csak ketten voltunk. Aztán egy idő után éreztük, hogy sok ez az együttlét és változtatni kell. Bocsánatot kértünk barátoktól, most már eljárunk ide oda.. mozi közös programok. Változtass te is :) 20L

Tudod... ne hagyd, hogy a mindeneddé váljon, mert ha elhagy nem marad senkid..

2013. ápr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%

Nem, kedves. Szerelemnek hívják. :)

Élvezd ki minden cseppjét. :)

2013. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem társfüggõsèg, csak mèg szerelmes vagy. :) Majd amikor felszáll a köd ès elõjönnek az igazi problèmák ès a kompomisszumok amiben esetleg nem èrzed jól magad ,de mègsem szakìtasz mert megszoktad hogy nem vagy egyedül vagy mert elõröl kell kezdeni mindent akkor leszel társfüggõ. De azèrt a barátaidat nem kellene elhanyagolni, mert õk azok akiket nem lehet olyen egyszerûen pótolni mint egy pasit, ha úgy alakul.....
2013. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell túlkomplikálni, csak szerelmes vagy:)

Én is így voltam/vagyok. Mikor összejöttünk rájöttem, hogy milyen felületes kapcsolataim voltak addig, csak gyüjtöttem magam köré az embereket, hogy sose legyek egyedül, de egy jó részüket nem is bírtam. Azóta megszakítottam a barátságot ezekkel, maradt pár barátnőm, a szüleim és más nem is érdekel, szabadidőmben mindig vele akarok lenni, mert vele érzem igazán jól magam, pedig már egy ideje házasok vagyunk. Persze, az évek alatt picit alább hagyott, de még mindig ő az akivel teljesen jól érzem magam bárhol, bármikor, bármeddig. Én nem tartom ezt bajnak. Persze figyelek arra, hogy ne hanyagoljam el azt a pár barátomat, aki maradt és a családomat, mikor, hogy sikerül, de megszokták ezt a barátnőim is:)

2013. ápr. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!