Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámmal mit tudnék kezdeni?...

Anyukámmal mit tudnék kezdeni? Már összeroppanok a folyamatos kiabálások miatt.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itthon én vagyok a legkisebb, ezért nagyon féltenek, amit én nem bírok. Már 17 éves vagyok... jövőre felnőtt, lehetnek önálló döntéseim. Anyám megszabja, hogy kivel barátkozhatok, aki szerinte buta azzal nem. Fiatalabbakkal sem. ( itt most nem arra célzok, hogy 10 évesekkel, hanem aki már 1 hónappal fiatalabb nálam, az égetnivaló) Semmit nem merek, illetve nem is akarok neki elmondani, mert úgyis csak kötözködne. Ki van akadva, hogy alig tud rólam valamit. Mikor ha elmondanám a dolgaimat, csak kiabálna. Nem szereti ha az előző sulimból barátkozom emberekkel, mert szerinte nem elég jók a számomra. Nem is ismeri őket! A mostani sulimban az osztálytársaim drogoznak, meg széjjel szívják magukat (amit persze senki nem gondolna, mert olyan suliba járok, ami toplistás), és ezt anyám még tudja is. De szerinte ők akkor is jobbak mint mások. Mit csináljak? Már megőrülök a folyamatos kiabálásba.


2013. márc. 30. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:

" Már 17 éves vagyok... jövőre felnőtt, lehetnek önálló döntéseim."


Bocsánat a nagyvilágnak, de miért gondolja mindenki, hogy a 18 éves kor majd "extra felnőttséggel" jár? Felnőtt akkor leszel, ha önálló leszel, anyagilag független, és felelősséggel tartozol saját magadért, és a döntéseidért!


Az a megoldás, ha nem akarsz otthon ilyen légkörben létezni, hogy munkát keresel, dolgozol, eltartod magadat, és elköltözöl onnan.

2013. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Anyukám úgy vallja, hogy aki a családban 18 fölött van, az már felnőtt, és azt csinálhat amit akar. Lakhat itthon, és tanulhat, de sokkal több teret kap.


Amúgy meg... Nem értem miért kellene beleszólnia abba, hogy kivel barátkozom attól függetlenül, hogy itthon lakom-e vagy sem.

2013. márc. 30. 12:37
 3/3 anonim ***** válasza:

tudom, hogy nem szép dolog, de hazudj neki :) igen, anyu, összebarátkoztam a jelenlegi osztálytársaimmal és suli után kint füveztünk a parkban. tudod, ez a menő :D

azzal barátkozol, akivel akarsz. legfeljebb nem számolsz be neki mindenről, mint egy kisgyerek. hihetetlen, hogy ennyi évesen még a kezedet fogja. egyébként kibírod azt a kevéske 1 évet, utána már "felnőtt leszel" :)

2013. márc. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!