Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökséghez hozzájutni?

Örökséghez hozzájutni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a férjemmel lakást venni,amihez hitelre lenne szükségünk. Abban a helyzetben vagyok, hogy már nem él senki a családomból, csak egy idősebb testvérem van, akivel megörököltük a szülői családi házunkat. Egyáltalán nem vagyunk jó testvérek, elfogultság nélkül mondhatom, hogy nem miattam, sajnos a testvérem nem viselkedik igazságosan velem. Egyedül lakja a szülői házat, eszében sincs és nem is tud kifizetni és az eladásról sem akar hallani. Nekem nagyon rosszul esik, hogy ő neki már megvan oldva az élete, amiért nekem lehet hogy akár 20-25 évig hiteltörlesztőt kéne fizessek. Tényleg nincs semmi módja, hogy megkapjam a részem, ami jár nekem? Abból én is tudnék hitel nélkül lakást vagy házat venni.

2013. márc. 27. 09:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy mindemellé tartozást tartozásra halmoz, ami terhelődik folyamatosan az ingatlanra.
2013. márc. 27. 09:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, ilyenkor szokták kérni a bíróságtól a közös tulajdon megszüntetését.
2013. márc. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a közös tulajdon megszüntetését, akkor kénytelen lesz belemenni az eladásba. Vagy kérj lakáshasználati dIjat a te részedre.
2013. márc. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ha a ház fele a te neveden van, akkor már hozzájutottál az örökséghez, hiszen a házat kapod, nem a ház értékét. Ha kell a pénz, akkor próbáljátok meg eladni a házat.
2013. márc. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet ijeszteni a testvért a kényszerértékesítés lehetőségével, azonban ezen túl ne lépj, tehát ne realizáld. A közös tulajdon megszüntetésére irányuló keresetben felhívják a feleket, hogy nyilatkozzanak, tudják-e rendezni a tulajdoni jogviszonyt egymás között (valaki kifizetni valakit), ha erre nincs mód, akkor a bíróság végrehajtás során értékesíti az ingatlant, majd a befolyt összeget - a felmerülő költségek levonását követően - a tulajdoni hányad arányában felosztja.

Azt azért tudni kell, hogy a kényszerértékesítés árveréssel történik, és a kikiáltási ár a becsérték 60% max. 70%-a. Tehát 10 milliós ingatlan esetén máris bukott 3-4 milliót a mutatvány. Ezt tetézi a végrehajtási költség, amely ha nem egy árverés van, akár 100e Ft-os nagyságot is el tud érni.

Vagyis ezt az utat csak "ijesztésre" használd, hogy belássa a testvér: te elmész bármeddig. Ha megkapja a bírósági felhívást, te a pertől elállhatsz, megegyezésre hivatkozva, viszont akkor látja, hogy kénytelen eladni, és inkább adjátok el ti, piaci alapon és árban, mintsem a bíróság közel feleárban.

2013. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint a fent írták a kényszer értékesítés problémás lehet. Visszont, hogy ha azt nézzed, hogy x 30-40% több mint x 0%


Mert lehet, hogy 10M nem 5M kap, ha nem 3-4M -et de az mennyivel több a biztos 0-nál?

2013. márc. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de miért hagyod magad??? állj a sarkadra és adjátok el ha nem akkor jó az amit az előzőek is írtak.
2013. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Idáig az eladást feszegettem, most láttam be végleg, hogy nem fog belemenni. Nagyon szerettem volna a valós értékét megkapni.. de már látom, hogy jó esetben örülhetek, ha valamennyit kaphatok belőle. Mert ugye annyira gáz, hogy ügyvédi úton kell két testvérnek harcolni, hogy nem lehet normálisan elintézni.. Fordított helyzetben én nem lennék ilyen, erre születni kell, hogy valaki ilyen gonosz legyen. :(
2013. márc. 27. 11:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Költözz be te is a házba. Neked is ugyanolyan jogod van ott lakni, mint neki. Valószínűleg nem örülne neki, ha odaköltöznél, nem viselne el sokáig, így talán belemenne, hogy eladjátok a házat, csakhogy minél hamarabb megszabaduljon tőled.
2013. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!