Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nagyapám 1989-ben hunyt el....

Nagyapám 1989-ben hunyt el. Szükségem lenne az ő édesapja, az én dédapám nevére. Hogyan tudnék hozzájutni az anyakönyvi kivonatához? (Rokonok kizárva, nem élnek/nem tudnak semmit sem. )

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ott ahol anyakönyvezték beírták az apja nevét a nagykönyvbe.
2012. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit értesz nagykönyv alatt? Az anyakönyvet? Hova forduljak, ha szeretnék egy másolatot a kivonatból?
2012. ápr. 8. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha én keresnék valakit, akkor bemennék a polgármesteri hivatalba, és megkérdezném, hivatalból hogy megy ez? Gondolok arra, hogy ők (indok alapján) megkérik a szükséges okmányokat az illetékes okmányirodától ( ahol élt, vagy meghalt) vagy pedig nekem kell közvetlenül odafordulnom.
2012. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a halotti anyakönyvi kivonaton rajta van hol született. ott kikéred a születésit azon rajta vannak a szülők
2012. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
familysearch oldalon találod,ha feltöltötték,megyék szerint,és azon belül városok szerint megkeresheted.Ki is lehet nyomtatni.
2012. ápr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Esetleg még megpróbálhatod a templomban megkérdezni, keresztelésnél oda is felvezették a szülők, keresztszülők adatait.
2012. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Városi levéltárban.

De ha faluban laksz, a régebbi felmenőket akár a templomban, paptól is megkérdezheted, mert akkor az anyakönyvi kivonatok ott lesznek.

Egyébképt van pár nagyonszuper internetes oldal is az ilyenekre.

:)

2012. ápr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!