Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne javítani ezen...

Hogyan lehetne javítani ezen a helyzeten?

Figyelt kérdés

Talán fontos előzmény lehet, hogy a férjem korábban egy eléggé elnyomó házasságban élt, gyakorlatilag az utolsó években főállású házicsicska volt.

Hogy mennyiben "nevelés" és mennyiben személyiség kérdése az, hogy néha túlzottan is segítőkész, akár a saját kárára - nem tudom.


Az utóbbi időben rengetegszer előfordul, hogy kérésekre nem mond nemet, megcsinálja, majd gyűjti, gyűjti a sérelmeket és egy látszólag bagatell ügyön hiszizve robban.


Próbáltam beszélni vele, hogy ha olyat kérek, amit nem szeretne megcsinálni, akkor mondjon nemet és kész. Mégse működik, továbbra se mond nemet, majd idővel robban.


Mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel?


2013. márc. 25. 18:53
 1/2 anonim válasza:

Ismerős a szituáció, nekem apukám ilyen. Én is próbáltam már beszélni vele, hogy egyből szóljon, ha valami nem tetszik neki, de mindhiába. Sajnos azon kívül, hogy megpróbáljuk beszélgetés útján megoldani a dolgot, jobbat nem tudok.

Valószínűleg valóban a személyiség és a tapasztalatok keveréke alakítja ki az effajta viselkedést. Apukám pl. teljesen tisztában van vele, hogy ilyen, sőt ő sem érti, de mégsem tud ellene tenni. Csak annyit tudunk tenni, hogy megpróbáljuk meggátolni, hogy felhalmozódjanak a dolgok. Tehát igyekszünk nem megkérni olyan dolgokra, melyeket szerintünk nem szívesen tenne meg, és állandóan figyeljük a reakcióit. Talán ez túlzás, de fő a békesség. Arra gondolok, hogy biztos nekem meg más furcsa, esetleg elviselhetetlen tulajdonságom/szokásom van, amit meg ő tolerál nekem.

2013. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

űpárom is ilyen,csak ő nem előző feleség hanem az anyukája által lett ilyen.


Sokáig próbáltam nem megkérni olyanra amit tudtam hogy nincs kede,de ez nem működött,nem látok bele,hogy épp van -e kedve ahhoz amihez tegnap volt.

Beszélgettünk,azért nem mond nemet,nehogy megharagudjak.

Hiába mondtam,hogy nem trténik semmi rossz ha azt mondja,drágám,ehhez most nincs kedvem.

Így drasztikus megoldás,direktbe olyan kértem tőle,amihez tudtam hogy nincs kedve.Csöpögős romantikus film,kinai étterem(utálja),fürdőtakarítás (minden mást szivesebben megcsinál).Egyik barátnőmet utálja,vele közös program.Megtört a jég,nemet mondott.Ismét beszélgetés,"látod hogy nincs semmi rossz abból ha nemet mondassz?".Látta.Játszottuk még ezt egy ideig,erőt vett magán,szépen higgadtan mondta hogy ő azt nem szeretné.

Kb fél évbe került,most már megmondja ha nincs valamihez kedve.

De ehhez neked kell irtó türelmesnek lenni (hű,de sokszor toporzékoltam amikor nem látta,hogy basszus,felnőtt férfi,nem igaz hogy nem birja azt mondani hogy csöpögős film helyett ő focidöntőt nézne inkább)

2013. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!