Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor használták régen egy...

Mikor használták régen egy névnél a Lady vagy a Lord, elő nevet?

Figyelt kérdés
1750.-1800.
2013. márc. 18. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Angol nemesi megszolitas mindketto.
2013. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A főrangú emberek esetében volt ez, és ma is ugyanúgy érvényben van. Volt, aki kapta, volt, aki vette, de a többség örökölte. Megvannak a szabályai, hogy ki hogyan örökölthette a címet, ezt leginkább könyvekből érdemes kibányászni, ha érdekel.
2013. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

No, ennek tényleg van jó pár bonyolult szabálya, de elmondom röviden, ha akarod. :) De olyanokra gondolj, hogy pl. az is szabályozva van, hogy ki viselheti pl. a nőknél a nevét úgy, hogy Lady + keresztnév, vagy Lady + vezetéknév, Lady + cím stb.


Mihez kell amúgy az infó? Regényt írsz? :) Vagy csak kíváncsiság? (Azért gondoltam regényre, mert tizenévesen én is szívesen írtam angol nemesekről történeteket, és kapásból ez ugrott most be.)


28/N

2013. márc. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,mindenkié hasznos számomra!

Utolsó válaszolónak: Igen,regényt írok,de egyébként is kíváncsi voltam. Köszönöm a válaszod! :)

2013. márc. 19. 18:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!