Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek a nevek miért szörnyűek?

Ezek a nevek miért szörnyűek?

Figyelt kérdés

Fahéj, Dió, Bíborka stb. Mindig látom itt, hogy jaj de borzasztó, hogy lehet így elnevezni a gyereket.


De persze azon, hogy Hajnalka, Ibolya, Virág, Farkas vagy Kamilla senki sem botránkozik már meg.


Pedig egykutya. Akkor mégis miért egy feltűnési viszketegséges idióta, aki manapság Fahéjnak nevezi a lányát míg az, aki mondjuk Ibolyának az max. nem valami szép nevet választott?


2013. márc. 16. 11:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem szeretem a beszelo neveket, ugyhogy nalam mindket felsorolasod teljesen kilove. Az atlag emer is epp ezert tartja borzasztonak, mert van hetkoznapi jelentesuk. Gondolj mar el egy Dr. Szabo Diot, mint orvost -egyaltalan ez noi vagy ferfi nev? Raadasul a tobbseg kisgyereknek meg csakcsak elmegy, de felnottnek.... Rohejes.
2013. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egy virágnév például nem egy lapon említhető a csonthéjas termésekkel. Én a Dió meg a Fahéjat maximum egy mókusnak vagy hörcsögnek tudom elképzelni. A Farkas nekem ugyanilyen "gáz" kategória keresztnévként.

A virágnevekkel viszont semmi bajom nincsen.

2013. márc. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Ezek a nevek csak most hangzanak furcsán. Idővel eljön ezeknek a neveknek az ideje is. Először különösnek hat, majd divatos, végül elcsépelt, és a legvégső fázis a megszokott név. Így volt ez harminc éve a Krisztiánnal, Anitával is. Nagymamák a zsebükben hordták cetlire felírva, hogy el tudják mondani a szomszédasszonynak, hogy "megszületett a kisonokám, na, csak olyan külföldies, furcsa neve van, várjon, ide van felírva..."


A Málna furcsa, bezzeg a Szomszédok Almája teljesen normális, mi? :) A Piroska rendben van, de a Fehérke/Zöldike megbotránkoztató? :)

2013. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem idővel ezek a nevek is természetesek lesznek
2013. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Na igen, a Piroska, Alma már eszembe sem jutott, mint kirívó név.
2013. márc. 16. 11:48
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos lehet h természetesek lesznek, a virágról mindenki a szépségre asszociál, sztem. Azért a Fahéj, Dió nem az a tipikus névnek való. A Bíborka nem újkeletű már, és szép a hangzása is. De az előzőekre visszatérve, ennyi erővel lehetne Lámpaoszlop, vagy Budikefe. Hülye pédák, de sztem érted..:)
2013. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezekkel olyan nagy baj, csak figyelni kell, hogy milyen vezetéknévhez választják.

A Farkas Piroska, Rétes Alma Fahéj, Hó Virág érdekes nevek.

2013. márc. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

2 -vel értek egyet.

Amit felsoroltál azok szép virágok és hát a kislányok azok.

A farkas pedig erős és szintén szép,egy erős fiúhoz illik.

Mondjuk nekem a Bíborka tetszik.

2013. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
A Fahéj mellé felvehetnénk még a Paprika nevet is. Így aztán lehetne Pap Rita Paprika.
2013. márc. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Nekem a kutyámat hívják fahéjnak..
2013. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!