Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek melyik a szeretetnyelve...

Nektek melyik a szeretetnyelvetek az öt közül?

Figyelt kérdés

-Testi érintés;

-Elismerő szavak;

-Ajándék;

-Minőségi idő;

-Szivességek.

Melyikből érzitek leginkább azt,hogy valaki szeret titeket?



2013. márc. 15. 13:42
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Nekem ezek közül 3 a legfontosabb ahhoz, hogy érezzem valaki tényleg szeret. Testi érintés, elismerő szavak és szivességek. Az idő és az ajándékok nem hoznak lázba. Sajnos a férjemtől csak az ajándékokat kapom meg. :(
2013. márc. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
16%

A botrányosan lepontozott 4-es vagyok.

Csak szeretném kifejteni, hogy nem értem, hogy miért kellene az embernek a szeretettel kapcsolatos érzelmeit egy mások által megírt sablonba besorolni, bekategorizálni. Én személy szerint azt tudom válaszolni a kérdésre, hogy a felsorolt 5 dolog mindegyike fontos, mindegyikkel ki lehet fejezni azt, hogy valaki szereti a másikat, illetve a valós élet, ami nem a(z ál)tudományos könyvszagú irományokban létezik az általában az összbenyomásokról és a hangulatról, érzésekről szól, nem pedig 5 darab, íróasztal vagy laboratórum által megkomponált, szigetszerűen elkülönülő "izé"-ről.

2013. márc. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Nekem mind az 5 fontos, még sorrendbe se tudom helyezni őket. Ezek alap dolgok. Ha valamelyik hiányzik, az már rossz. Max az ajándékot tudnám a legutolsó helyre tenni, de annyira azt se, mert az olyan jó dolog, amikor a párommal veszünk egymásnak valamit és megjegyzi, hogy mik a kedvenceim. Még ha egy nyamvadt csokiról is van szó.
2013. márc. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Elismerô szavak (:

16/L

2013. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Minőségi idő a leginkább. De sokat jelentenek az elismerő szavak (természetesen csak az őszinték), illetve a testi érintés.

Jó dolog a két kimaradt is (szívességek, ajándékok), csak azzal az a bajom, hogy bizonytalan vagyok, hogyan, mikor és mi módon tudom viszonozni.

Szerintem nem kell leszólni a tesztet. Nekem is minden figyelmesség jól esik és szívesen adom vissza. A hangsúly a fenti kérdésben a "leginkább" szón van.

2013. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

én még ZH-t is írtam ebből, szóval nem hablaty, hanem pszichológia :P


nos, nekem a minőségi idő és az elismerő szavak a fontosak, de a szívességeket is nagyon tudom értékelni. imádok a párommal beszélgetni, együtt elmenni valahova, de akár még dolgozni is. most épp lakásfelújítunk :)


neki a testi érintés talán a legfontosabb, igyekszem őt ezzel boldoggá tenni :)

2013. márc. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

22-es illetve a "hablaty"-ot író vagyok. Én elhiszem, hogy ez tudományos, meg hogy pszichológia. (Valamelyest magam is jártas vagyok benne.) A hablatyot kissé provokatívnak szánva írtam, mert pszichológia ide vagy oda, ez így kb annyira releváns az ember bonyolult összlelkületében, mint az első csajom, aki nagyon alapos és olyan kis stréberül megfelelni akaró, olyan önmagát megnyugtatandó mindent jól csinálok és jól tudok feelingesen nem akart velem szexelni, de kiverte, gatyán keresztül, majd tudálékosan megkérdezte a végén: "most neked magömlésed volt?"


Neeeem wazze, a hideg rázott ki... :-/ -,-


Na ennyi volt a nagy romantikának. Szóval nekem ugyanezt az érzést kelti egy így megfogalmazott kérdés: "mi a szeretetnyelved?"


Elnézést, nem akartam fennebb közönséges lenni, de ez az impresszióm.

2013. márc. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Nekem a minőségi idő az elsődleges, a másodlagos a szívességek. A férjemnek az elismerő szavak áll az első helyen és a testi érintés a másodikon.
2013. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:

22 és hablaty írója :)


Én is olvastam ilyesmivel kapcsolatban könyvet,de ott nem arról volt igazán szó,hogy most mindenképp kategorizálni kell,hanem hogy változó,hogy kinek mi a fontos egy kapcsolatban, és ki kell tapasztalnunk,hogy a másiknak mi,ahhoz hogy harmonikus legyen az együttélés. Ezek a kategóriák csak azért vannak,mert kb ezek azok a dolgok,amikre oda kell figyelni egy kapcsolatban, az meg már a személytől függ,hogy melyiket kell hangsúlyozni. Nyilván senki nem sorolható be csak egybe,és nem is kell besorolni,de most ezt a kérdést úgyis meg lehetett volna fogalmazni pl,hogy az alábbi dolgok közül kinek mi a legfontosabb.. a lényeg ugyanaz,csak nem feltétlenül jutnak az ember eszébe egyből a könyvek.


A kérdésre: nekem az első helyen az érintés és az idő áll. Aztán,hogy azt az időt mivel töltjük el,édes mindegy :)

2013. márc. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%
szerintem ugy az idealis,ha mindegyikbol adsz es kapsz,a megfelelo idoben es mennyisegben...mindegyik ki tudja fejezni,az adott helyzetben
2013. ápr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!