Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy családban a testvérek közül a nők mind egyformán "selejtesek"?

Figyelt kérdés
7 testvérből 3 nő van. Már nagymama korúak. Az első beadta az egyik gyermekét állami gondozásba. A második lemondott róla, így az apa nevelte fel. A harmadik ugyan felnevelte, de úgy hogy bentlakásos óvodába járatta és csak hétvégén vitték haza. Persze mindhárman megmagyarázták, hogy szegények voltak, meg sokat dolgoztak és nem volt idő, vagy pénz gyereket nevelni. Nem szó szerint értem, hogy selejtesek, csak ez nekem olyan furcsa. Sok szegény és elfoglalt szülő van, mégis szeretik és maguk nevelik a gyerekeiket. Meg az is érdekes, hogy mindhárom asszony ezt csinálta. A szüleiktől nem ezt látták, mert ők 7 gyermeket neveltek. Igaz, hogy nagy szegénységben, de felnevelték őket. Ez mitől alakulhatott ki náluk?
2013. jan. 17. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Vannak, akik nem valók szülőnek. Csak ugye kb. itt is szarnak néznek,ha nem akarsz gyereket,vagy nem szülsz, pedig ezt nem mindenkinek kell.


Ez az eredménye annak, ha valaki olyan szül, akinek nem való gyerek.

2013. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Az is lehet, hogy csak felnőttek a szülők mellett!

Nem ugyan az, mint nevelni. A fiúkról miért nem írsz? Mert nem Ők szülték a gyerekeket?

Nem szép dolog, amiről írtál, de mindennek van magyarázata. Az okokról írjál!

2013. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló, én itt pont azt tapasztalom, hogy pont az anyákat tartják egy nagy kalap szarnak, merthogy csak "semmirekellő munkakerülők, akik kihasználják a férfiakat".
2013. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én pont az ellenkezőjét.


Anyák tekintetében azokat tartják munkakerülőnek, akik tényleg azok. Persze nem mondom, biztos van, akit ok nélkül szekálnak, de alapvetően itt elvált gyerekes nőuralom van.

2013. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Akkor én válaszolok a kérdésedre:) Létezik. A nevelési módszert a szüleiktől látjuk, tanuljuk, ez a szocializálódás első lépése. Látjuk tőlük hogy kell a gyerekekkel bánni, hogy kell "szerelmesnek lenni", mindent a szüleinktol tanulunk, es ezt visszük tovább (pl ha agresszív a gyerek az oviban, valószínű, hogy ezt a viselkedést tartja normálisnak, ezt latja otthon). Na most vannak olyan kirívó esetek, amikor mondjuk a gyerek később rájön, hogy hu, hat én aztán tuti nem fogom ezt meg azt csinálni (alkoholista, túl szigorú szuloknel), de az alap tanult dolgokon nehéz változtatni. Lehet ok azt láttak otthon, hogy a gyerek elvan magában, vagy a testvereivel, nem a szülő dolga nevelni (hanem az iskolának, ovodanak). Gondolom ez a férfiaknál is ugyanúgy előjön, csak ott ugye az vélhetően "jól szocializalt" anya viszi a hatan az egészet.
2013. jan. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik. Általában valami probléma van a családmodellel, amit tovább visznek.

Az 1-es válaszolóval is maximálisan egyetértek: nem mindenkinek való a gyerek, a társadalom meg szinte beleveri a nők fejébe, hogy egy nulla vagy, ha nem szülsz bizonyos korig. Az ismerőseim körében sokszor még az is elítélendő, ha valaki nem azért megy férjhez, hogy szüljön.

De mikor már egy családon belül ennyi kirívó rossz példát látunk, akkor inkább a családmodellre gyanakodnék.

2013. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem létezik olyan, hogy selejtes.


LÉtezik helyette olyan, hogy genetikai problémás - itt ez nem áll fenn -, ls létezik olyan, hogy tanult családmodell.

A három - szerinted "selejtes" - nővel valószínűlge rendkívül rosszul bánt az anyjuk, azért nem akaratk vagy tudtak jó anyákká lenni.


És létezik olyan is, hogy valaki nem való anyának, de rákényszerítik a szülésre. Ha a lelkében nem anya, akkor nem is lesz az soha.


Téged miért érdekel?

2013. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A 4 férfitestvért nem ismertem, mert mikor bekerültem a családba, akkor ők már nem éltek.

Azért érdekel, mert azt mondják, hogy a gyerekek általában a nagyszülőre ütnek vissza. Ez az én családomban 100%-ig igaz. Ha ez nem genetika, hanem tanult családmodell, akkor már nem is fontos annyira.

Nekem is lányom van, de még 2 éves sincs, bőven ráérek a jó irányba terelgetni. Sajnos az összes nagyszülő "gázos" kicsit. Az egyik nagymama elhagyta az első gyerekét és mellette alkoholista is, a nagypapa öngyilkos lett (akár csak az ő nagymamája), az én szüleim mindketten alkoholisták sajnos.

Az alkoholizmusról azt mondják, hogy genetika, akár csak az öngyilkos hajlam :(

2013. jan. 17. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!