Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell gyerektartást fizetni,...

Kell gyerektartást fizetni, ha nem is találkozik az apa a gyerekével?

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2013. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
A gyerektartás nem a találkozások ára!!!
2013. márc. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen kell. A férjem sem találkozik évek óta a fiával (el lett vadítva a fiú egész kicsi kora óta), mégis fizetnie kell a férjemnek. Minimum 18 éves koráig. Ha tovább tanul, még tovább.
2013. márc. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha ott voltál amikor megcsináltad, ott kell lenned amikor valaki felneveli. A pénzeddel, ha jobb híján nem látogatod.
2013. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyerektartás jár a gyerekre, ha látogatja az apa ha nem, nem ezen múlik.
2013. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen kell. Sőt, ha jól tudom az anya le sem mondhat róla, mert a gyereknek jár.
2013. márc. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
A lányom volt férje még bíróságra is elment, hogy lemond a gyerekeiről. Hát nem jött be neki.
2013. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nyugi én se nem az anya se nem az apa nem vagyok.:D

Csak az volt, hogy apámmal nagyon összevesztünk és először én is azt mondtam, hogy soha többet nem akarom látni. Anyám mondta, hogy nem érdekli, hogy így lehet nem kell gyerektartást fizetnie. De azért lehet, hogy akarok még találkozni vele, csak most egy kicsit nem.

2013. márc. 13. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Amire anyukád gondolhatott, az az, hogy ha a "gyerek" már nagykorú, akkortól kezdve az apa abban az esetben nem köteles fizetni a gyerekre (mármint ha elötte jogilag lerendezi), ha a gyerek méltatlannak minösül, és ebbe - jogilag - beletartozik, hogy ha a gyerek nem akar az apával kapcsolatot tartani.


Amennyiben még nem múltál el 18 éves, ez semmiképpen sem érvényes, söt 18 éves kor után sem, ha csak egy összeveszésröl van szó és pár hétig nem találkoztok.

2013. márc. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, kell
2013. márc. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!