Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze vagyok zavarodva. Hogy...

Össze vagyok zavarodva. Hogy kéne viszonyulnom a szüleimhez?

Figyelt kérdés

Elvált szülők gyermeke vagyok. 5-6 éves koromban váltak el egymástól, onnantól kezdve anyukám nevelt egészen 12 éves koromig, amikor is hosszú bírósági herce-hurca árán édesapámhoz költöztem.(hozzá mindig is jobban kötődtem.) Róla tudni kell, hogy elég konzervatív, a serdülőkorszakomat az átlagnál nehezebben tudta sajnos kezelni. Ezért volt, hogy úgy összevesztünk, hogy hónapokra anyukámhoz "menekültem", de ennek ellenére még ugyanúgy szerettem apukámat. 16 évesen viszont nagyon sikerült összekapnunk, akkor tettlegességig fajult a veszekedésünk sajnos. így újra édesanyámnál kötöttem ki, elhelyezett nála a bíróság, aput gyerektartási díj fizetésére kötelezték. 2 év múlva, rögtön, ahogy leérettségiztem, beadta a kérelmet, hogy ne kelljen értem fizetnie, mert hogy már van egy érettségim és érdemtelen vagyok a pénzére... Akkor erőt vettem magamon és sikerült felvennem vele a kapcsolatot(a bírósági dologtól függetlenül kezdeményeztem vele a békülést..) Azóta 50-50 %-ot tartózkodom a két szülőnél a szabadidőmben. Most már csak annyi a problémám, hogy szinte mindenben anyukám támogat (iskola, stb) pedig nem jár már sem a családi sem a tartásdíj(mert sajnos nem nappali képzésen veszek részt)

és ráadásul, most hogy megnyerte apu a pert egy csomó pénz visszafizetésére kötelezték anyukámat(neki) plusz még az egész perköltséget is neki kel kifizetni. Kicsit furán érzem magam emiatt. :( Mert ugye, ez most így olyan mintha engem (is) zsigerelne ki apukám .Annyira rosszul érzem magam, hogy anyámnak ennyi költsége lett most miattam, ő meg rezzenéstelen arccal viseli az egészet. :( Szóval támogatni ilyen szinten nem támogat apa,csak más formában (utazások, ajándékok). Nem tudom, mit csináljak annyira rosszul esik, hogy így civakodnak rajtam, én meg pártatlan vagyok :(

Tudnátok tanácsot adni, hogy hogy kezeljem a helyzetet, kihez húzzak jobban? Azt már eldöntöttem, hogyh a egyszer az életben sikerül munkát találnom, akkor ezt a rengeteg pénzt valahogy visszafizetem anyukámnak. :(


2013. márc. 7. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szomorú, hogy amit az apukád évek folyamán rád fizetett, hogy tanulj most azt követeli vissza. Gerinctelen egy dolog, ő ugyan úgy benne volt amikor fogantál mint anyud, így neki ugyan annyi kötelessége van, mint anyudnak mivel ő is szülő, csak ezt sokan elfelejtik...

Én azt tanácsolom, hogy ahol tudsz segíts anyudnak abban, hogy könnyebb legyen az élete meg neked is, az apáddal meg ne foglalkozz mert nem érdemli meg.

2013. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De látszólag apukám is ugyanúgy szeret, mindig hív hogy menjek. Anyukámon meg látom, hogy mennyire rosszul esik. De ez fordítva is igaz. Kezdek beleőrülni. :(
2013. márc. 7. 14:52
 3/6 A kérdező kommentje:
*rosszul esik ez neki.
2013. márc. 7. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Apukád meglehetősen furcsán mutatja ki a szeretetét.
2013. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én lehet mondani a szerencsések közé tartozom, mert anyuék a válás után is tisztelték egymást, és nekem nem kellet át esnem ezen a herce-hurcán. Én mondom azt neked, hogy probáld megkérni a szüleidet, hogy ülljetek le 3-an és beszéljétek meg, hogy neked ez rossz amit ők csinálnak, és hidd el a te érdekedben abba fogják hagyni.
2013. márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez teljesen lehetetlen. :/ Persze, külső szemlélőként nem tűnhet olyan bonyolultnak, mert csak egy beszélgetés kéne és ellenne intézve ugyebár.. De a valóságban ezek egy kanál vízbe megtudnák egymást fojtani :( Még köszönni sem köszönnek egymásnak ha találkoznak. Közös ismerősöknek mindig szidják a másikat, próbálják bemocskolni a hírét. Csak a tárgyalásokon szoktak(mert muszáj) beszélni, de akkor is mi szokott lenni... Nem mondom, hogy úgy viselkednek mint a mónika showban részt vevő kisebbség, de nagyon elborul az agyuk. Apa benyugtatózva szokott rá elmenni :/. Szóval 100% biztos vagyok benne, hogy ezek, soha az életben nem fognak leülni beszélgetni, még az én érdekemben sem :( Hallani sem akar ilyesmiről egyikőjük sem.
2013. márc. 8. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!